Vyberte položku Stránka

EPOCHTIMES: Príbeh nemeckej obce, ktorú vlastná vláda zradila

EPOCHTIMES: Príbeh nemeckej obce, ktorú vlastná vláda zradila

4.500 obyvateľov, 1.230 žiadateľov o azyl, 859 z nich odmietnutých, alkoholové výčiny, kšefty s drogami a bitky. Obyvatelia mestečka Boostedt majú už plné zuby prijímanie utečencov. Ministerstvo vnútra ich však ubezpečilo, že to takto pôjde ďalej len dočasne – do roku 2024.

[sociallocker][/sociallocker]

Sklamanie v Boostedte: „hodinka rozprávok“ s ministrom vnútra

Atmosféra v Boostedte hrozí, že vybuchne. Sledujem život obyvateľov mesta a utečencov v ňom,“ varoval starosta obce o 4.500 obyvateľoch ministerstvo vnútra. Viac ako 1.200 migrantov žije v zariadení, ktoré pre nich zriadil štát v bývalých kasárňach Rantzau. Skoro 900 z nich sa má odsunúť z dôvodu zamietnutia žiadosti o azyl.

Starosta König vyčíta vláde, že koalícia CDU, FDP a Zelení chce zriadiť „za našimi chrbtami“ tzv. Ankerzentrum (prijímacie centrum pre azylantov), „aj keď nikto to slovo nechce počuť,“ vyhlásil neplatený šéf obce. To by snáď nejakým spôsobom aj šlo, ale správanie prevažne mladých mužov nie je práve vzorové: alkohol a drogy, bitky, hulvátske správanie, odpadky a hlasná muzika.

Štát berie varovanie vážne

V stredu 19. septembra v 19 hodín pozval starosta Hartmut König (CDU) obyvateľov mestečka na diskusiu do miestnej športovej haly. Medzi rečníkmi bol minister vnútra Hans-Joachim Grote a jeho tajomník Torsten Geerdts (obaja CDU) a kompetentný úradník pre integráciu a prisťahovalectvo na ministerstve vnútra Norbert Scharbach.

Počet vysoko kompetentných politikov doplnil zástupca riaditeľa zemskej polície Joachim Gutt a vedúci krajinského úradu pre cudzinecké záležitosti Ulf Dohring.

Minister vnútra bol s „hodinkou rozprávok“ spokojný.

Niektorí občania žiadali od ministra vnútra jasný prísľub, že sa počet obyvateľov zariadenia zníži.

Minister vnútra bol s priebehom stretnutia spokojný. V komentári pre NDR hovoril o „otvorenej diskusii“ s „úplne konštruktívnymi príspevkami„.

Inak to však videli snáď len obyvatelia mestečka Bootstedt, ktorých sa priamo existencie azylového zariadenia týka, uvádza rozhlasová stanica „NDR“. Jedna žena opísala, že stretnutie s obyvateľmi jej pripadalo ako „hodinka rozprávok„.

Hovorilo sa len málo o tom, čo sa týka obyvateľov Boostedtu. A keď už predsa, tak sa len tak obkecávalo. Konkrétne sa nezodpovedala jediná otázka.“ (Účastníčka stretnutie s obyvateľmi mestečka)

Iný účastník moc prekvapený nebol: „Všetko je tak, ako to bolo predtým. Tak som to aj očakával.

Po ukončení stretnutí si mohli účastníci pozrieť ubytovanie azylantov. Chuť k tomu našlo len 20 z celkového počtu asi 500 obyvateľov.

„Ideme ďalej!“ …

A čo to všetko znamená? Vláda propaguje svoje „chlácholivo heslá“ a poukazuje na rok 2024, na konci ktorého má údajne ukončiť prijímanie migrantov. Dovtedy chce vláda ich stav redukovať. Zo súčasných 1230 k 18. septembra na 500 k 1. decembru 2019, v nutnom prípade na 700.

Samozrejme, že sa situácia v dedine trochu upokojila vďaka prítomnosti navrhnutého počtu policajtov. Boostedt sám má troch „dedinských policajtov„. V prijímacom centre sa navyše nachádza policajná stanica štátnej polície. K 1. augustu vzrástol počet úradníkov z ôsmich na 15. Ku dňu 13. auguste bol tento počet navýšený na 23 policajtov, informuje „Holsteinische Courier„.

Napriek tomu nikto nevie, čo bude ďalej. Obyvatelia Boostedtu majú v dedine stále viac ako 1200 migrantov, z ktorých väčšina nemá nádej na trvalý pobyt.

Starosta König si je však istý, že „Len tak ďalej!“ už nepôjde, ako povedal už v auguste denníku „Kieler Nachrichten„.

Ľudský prístup je narušený

Obec je zaťažená „prítomnosťou klientely utečencov, s ktorou sa veľká časť obyvateľov nedokáže identifikovať„.

„Môj ľudský prístup, tu ako starostu v Boostedtu, je v súčasnej dobe narušený.“ (Hartmut König, starosta Boostedtu)

Utečenci, ktorí prichádzali spočiatku, „ľudia z vojny, zo Sýrie, alebo ženy z Afganistanu, ktoré tam sedeli vo väzení a rozprávali o týraní a znásilneniach,“ tých tu sotva nájdete.

Spoločný spôsob života nefunguje

Nielen veľké problémy s utečencami, ale aj maličkosti, ktoré sa sčítajú, atmosféru v obci dusia. Starosta rozprával ako príklad jednu epizódu, ktorú sám zažil.

Bol na benzínovej pumpe a videl, „ako traja utečenci, boli to muži zo Severnej Afriky,“ išli po chodníku. Naproti nim išla žena s kočíkom. Na rukách držala druhé dieťa. „Tí chlapi neuhli ani o centimeter,“ rozpráva starosta. Žena musela uhnúť. Minula mužov zo Severnej Afriky po pruhu pre cyklistov a po vozovke.

„Takéto správanie mi len dokazuje, že spoločné žitie nemôže fungovať. U nich skrátka chýba akýkoľvek rešpekt. „(Starosta König, CDU)

K nám prichádzajú utečenci, ktorí nemajú už čo stratiť. To je cítiť stále zreteľnejšie.

Alkohol a odpadky

Hartmuta Königa sa neustále pýtajú jeho občania, odkiaľ majú muži z ubytovne peniaze, aby si mohli nakupovať také množstvo alkoholu. „Nato odpovedám, že to je ich vreckové.

„Keď sa ma ale potom pýtajú ženy z dediny, ktoré žijú na hraniciach životného minima a pre seba nemajú ani euro, tak potom hľadám ťažko slová, ktoré by situáciu rozumne vysvetlili a dokonca sa hanbím.“ (starosta König)

V rozhovore so správcom športového klubu sa starosta dozvedel, že každú noc lietajú prázdne fľašky na ihrisko priamo vedľa ubytovne. Neustále sa musí pracne upratovať množstvo odpadkov z ihriska a okolia. „Aj to je nedostatok rešpektu,“ hovorí starosta obce. Vidieť to je ale tiež po celej dedine: „Všade, kde postávajú a prechádzajú, odhadzujú odpadky.

Ale to nie je všetko: „Viem o jednej skupine utečencov, čo sem prišli z Neumünster a strhli masovú bitku. Bolo to ako bitka o územia. Jednalo sa okrem iného aj o kšefty s drogami.

Keď potom polícia prehľadávala ubytovne, uzavreli tieto skupiny „niečo ako dočasné prímerie,“ (…) aby mali pokoj na svoje kšefty. Jeden policajt mu to tajne pošepkal.

Podľa „chlácholivého tvrdenia“ ministerstva vnútra majú obyvatelia Boostedtu nepozvaných „hostí“ ešte pár rokov strpieť.

„Kritizujem našu vládu za to, že neustále opisuje na verejnosti svoju utečeneckú politiku a spoluprácu s obcami ako úspešnú a harmonickú. „(Starosta König)

Starosta má pocit, že ho politika krajiny nechala v štichu.

Zdroj: Epochtimes

O autorovi

Príspevky za Máj

Pin It on Pinterest

Share This