Vyberte položku Stránka

EPOCH TIMES: Pokus o atentát na politika AfD?

EPOCH TIMES: Pokus o atentát na politika AfD?

Portál Epoch Times prináša správu o nechutnom útoku na bezpečnosť, zdravie a možno aj život, ktorého cieľom bol  politik AfD Anton Friesen.

[sociallocker][/sociallocker]

Anto Friesen, poslanec Bundestagu za AfD z Južného Durýnska, bol vo štvrtok večer na zhromaždení s občanmi v Zelle-Mehlis. Po zhromaždení nasadol politik spolu so svojim kolegom a kameramanom do auta.

AfD

Poslanec Bundestagu za AfD, Dr.Anton Friesen

Počas jazdy začali autom otriasať vibrácie, takže zastavili a skontrolovali čo sa deje. Zistili, že skrutky na všetkých štyroch kolesách boli uvoľnené. Bolo zrejmé, že pri pokračovaní v jazde by s veľkou pravdepodobnosťou došlo k havárii s ťažkými následkami.

Privolaná polícia urobila obhliadku technického stavu vozidla a začala vyšetrovanie.

Podľa Journalisten Watch zatiaľ nemožno povedať, či ide o politicky motivovaný čin. Vozidlo išlo na expertízne preskúmanie a po jeho výsledku sa polícia vyjadrí.

Pokus o atentát!

Björn Höcke, predseda parlamentnej skupiny AfD v Durýnskom parlamente, si nedáva servítky na ústa a hovorí o atentáte.

AfD

Plánovali ľavicoví extrémisti takúto nehodu pre politika AfD? (Symbolické foto: Dmitrij Kalinovský / Shutterstock)

Som otrasený týmto zákerným činom. Pri použití tak závažnej kriminálnej aktivity by bolo treba rátať so smrťou nášho bývalého člena parlamentnej skupiny a dnešného člena Bundestagu Antona Friesena, jeho spolupracovníka a dokumentaristu. Bol to pokus o atentát!“

Tento útok by mohol súvisieť s ďalšími hrozbami voči poslancom AfD od ľavicových extrémistov. Napríklad len nedávno boli zverejnené adresy známych politikov AfD na portáli vyzývajúcom na násilie voči členom AfD.

Höcke vyzýva na reakciu durýnskeho premiéra „Očakávam jasné hodnotenie týchto udalostí od premiéra [Durýnska] Bodo Ramelowa,“ pretože je jeho zodpovednosť postarať sa o predchádzanie a vyšetrovanie podobných útokov.

Pýta sa: „Musí prísť niekto násilným činom o život?

 

O autorovi

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This