Vyberte položku Stránka

Edmonton Journal: Maloleté dievčatá skončili s plačom, keď súd oslobodil migranta obvineného zo sexuálnych útokov

Edmonton Journal: Maloleté dievčatá skončili s plačom, keď súd oslobodil migranta obvineného zo sexuálnych útokov

Zaujímavý rozsudok z Kanady prináša Edmonton Journal. Migrant, ktorý sexuálne obťažoval deti, bol prepustený, lebo súd neuznal dôkazy za dostatočné.

[sociallocker] [/sociallocker]

Moslim vraj sexuálne zaútočil na niekoľko maloletých dievčat. Súd ho ale prepustil.

Súd v kanadskom Edmontone oslobodil štyridsaťročného moslima, ktorý bol obvinený zo sexuálnych útokov na šesť maloletých dievčat.

Sýrčan Hajj Soleimani prišiel do Kanady v roku 2016 ako utečenec v skupine 30 ľudí, ktorú sponzorovali charitatívne organizácie a filantropi. Bol obvinený zo sexuálnych útokov a sexuálneho obťažovania maloletých. K činom došlo v edmontonském vodnom parku vo februári roku 2017, kde muž obchytkával dievčatá vo veku 13 až 15 rokov.

Sudkyňa dotyčného oslobodila a svoj rozsudok zdôvodnila tým, že dôkazy boli nedostatočné. Výpovede sa nezhodovali v popisoch, podľa spomienok dievčat nebolo možné útočníka správne identifikovať. Napríklad jeden popis hovoril o holohlavom mužovi, iný zas o mužovi s hustými čiernymi vlasmi.

Podľa Jihadwatch vraj v zdôvodnení rozsudku použila argument, že migrant pochádza z „iného kultúrneho prostredia„.

Po vyhlásení rozsudku sa dve z dievčat rozplakali. Sám Soleimani zas objal svoju manželku a spoločne odišiel domov k svojim šiestim deťom.

Soleimani, ktorý je pôvodom Arab zo Sýrie a na súde vypovedal prostredníctvom tlmočníka, s médiami nehovoril. Dave Trautman, člen skupiny, ktorá sponzorovala rodinu Soleimaniho, aby pricestoval do Kanady, povedal novinárom, že bol spokojný s verdiktom.

Nemôžem za neho hovoriť ako cíti. Viem však, čo som mu hovoril. Ukľudňoval som ho, že súdny systém je spravodlivý a že mu môže veriť, povedal Trautman pre Global News .

Žiadny zo sponzorov svoju podporu pre Soleimaniho nestiahol.

O autorovi

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This