Vyberte položku Stránka

ECHO24: V Belgicku neprekáža, že strana ISLAM chce zaviesť islamské právo šaria, ktoré otvorene poškodzuje ľudské práva a diskriminuje

ECHO24: V Belgicku neprekáža, že strana ISLAM chce zaviesť islamské právo šaria, ktoré otvorene poškodzuje ľudské práva a diskriminuje

Portál ECHO24 prináša informáciu o strane v Belgicku, ktorá sa nazvala ISLAM a ktorá otvorene presadzuje zavedenie islamského práva šaria. Problém je v tom, že nikto si nechce dať námahu a preskúmať súlad ľubovoľnej právnej šariátnej školy so západným právom. Len v sunnitskom islame sú celkove štyri (Hanafi, Maliki, Shafi’i, Hanbali). V základných veciach sa však od seba nelíšia.

[sociallocker][/sociallocker]

Všetky zavádzajú diskrimináciu žien, považujú nemoslimov za menejcenných, zavádzajú drakonické tresty, ktoré nie sú v súlade s Chartou ľudských práv a slobôd, neuznávajú sekularizáciu spoločnosti, slobodu náboženstva, slobodu sexuálnej orientácie apod. Kritika náboženstva je trestná, čo s demokraciou nemá nič spoločné.

islam

Poprava homosexuálnych mužov v Iráne, kde vládne islamské právo šaria. Podľa práva šaria sa homosexualita trestá smrťou

Otvorene plánovať zavedenie práva šaria je to isté, ako keby chcel niekto otvorene pokračovať v plánoch Hitlerovej tretej ríše, so všetkými „jemnôstkami,“ ktoré máme tak podrobne opísané v mnohých dokumentoch. Ak je absurdné si vôbec takýto hitlerovský projekt predstaviť, prečo je potom realitou existencia islamskej strany?

Na Slovensku je už len podozrenie zo sympatií k Hitlerovi dôvodom na zákaz politickej strany.  Belgicko však nemá žiadny problém akceptovať minimálne rovnaký zvrhlý koncept riadenia spoločnosti. Jediným výsledkom je „znepokojenie“ politikov.

Echo 24 píše, o plánoch predstaviteľov islamskej strany, ktorá bude tento rok v októbri kandidovať v belgických komunálnych voľbách. Chce zaviesť právo šaria a segregovať mužov a ženy vo verejnej doprave.

Predstavitelia strany tvrdia, že nechcú meniť ústavu krajiny, avšak súčasne sa netaja tým, že by chceli v krajine zriadiť islamský štát. Ich názory vzbudzujú obavy u belgickej verejnosti i tamojších politikov.

Islamská strana vznikla pred komunálnymi voľbami pred piatimi rokmi. Vtedy za ňu kandidovali štyria zástupcovia, pričom zvolení boli nakoniec dvaja z nich – v Molenbeek a Anderlechtu, teda obciach s vysokým podielom moslimov. V Bruseli im to vtedy nevyšlo, ale podľa slov zakladateľa strany Redouane Ahroucha tento rok dúfajú v lepší výsledok. Strana plánuje vyslať svojich zástupcov do dvadsiatich ôsmich obvodov.

V rozhovore pre belgickú verejnoprávnu televíziu RTFB Ahrouch už pred piatimi rokmi otvorene povedal, že chce krajinu pretvoriť na islamský štát. Na potvrdzovaciu otázku prekvapenej reportérky vtedy odpovedal: „No samozrejme, že v Belgicku. Ja som pre šariu. Islamské právo, som pre neho. Je to dlhodobé úsilie, ktoré potrvá ešte desiatky rokov alebo aj storočia, ale to smerovanie už začalo.

Skúste si pretransformovať toto vyjadrenie do spôsobu, ktorému rozumieme lepšie: „No samozrejme, že v Belgicku. Ja som pre Hitlera. Nacistické rasove zákony, som pre nich. Je to dlhodobé úsilie, ktoré potrvá ešte desiatky rokov alebo aj storočia, ale to smerovanie už začalo.„. Dochádza Vám?

Samotný Ahrouch je politicky aktívny už od roku 1999, keď založil politickú stranu s názvom “ Noor: Le Parti Islamique „, ktorá predstavila 40-bodový program založený na islamskom práve šaria. Tieto body zahŕňajú okrem iného: 7) zrušenie platieb úrokov [ riba ] v belgickom bankovom sektore; 10) prepracovanie belgického súdnictva na dodržiavanie islamského práva; 11) obnovenie trestu smrti; 12) zákaz alkoholu a cigariet; 15) podpora mladistvých manželstiev [podľa islamského práva je žena „dospelá“ od jej deviatich rokov]; 16) segregácia mužov a žien na verejných priestranstvách; 20) hazardné hry a lotérie; a 39) vytvorenie oficiálneho fondu islamských almuží [ Zakat ].

Ahrouch hovorí, že jeho konečný cieľ vytvoriť islamský štát v Belgicku založený na islamskom zákone šaria sa nezmenil.

Najaktuálnejšie vyhlásenie, ktorým na seba islamská strana strhla pozornosť verejnosti, sa týka snahy po zavedení oddelenej verejnej dopravy pre mužov a ženy. Strana tak vraj reaguje na sťažnosti radu žien, ktoré v prostriedkoch verejnej dopravy osahávajú neznámi muži.

Proti návrhu však už vystúpil rad politikov. „Politická strana zvaná ISLAM v Belgicku rastie. Otvorene volajú po zavedení práva šaria. Šaria porušuje ľudské práva. Strany šaria sú teda nedemokratické. Toto sú vlci v rúchu baránka,“ napísal na twitteri belgický konzervatívny politik Theo Francken.

Mimochodom google prekladač slovo ISLAM prekladá ako SOCIALIZMUS

Podobne hovorila aj belgická liberálna politička Gwendolyn Ruttenová. „Muži a ženy tu spoločne pracujú, hrajú, oslavujú, žijú a áno, tiež spolu jazdí autobusom,“ napísala na svojom twitteri.

Americká nezisková organizácia Project Clarion zaoberajúca sa ľudskými právami pripomína, že hoci Ahrouch veľmi často hovorí o etike a „úcte k druhým,“ v roku 2003 bol odsúdený na šesťmesačné väzenie za to, že zbil svoju invalidnú manželku.

V Belgicku žije asi 11,5 milióna obyvateľov, z toho je odhadom vyše 780 000 moslimov. 40 percent z nich potom žije priamo v hlavnom meste – Bruselu.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This