Vyberte položku Stránka

Dnes si vyberáme, podľa akých pravidiel budeme žiť

Dnes si vyberáme, podľa akých pravidiel budeme žiť

Anglický denník The Telegraph píše, že na stanici v londýnskom metre prenasledoval ľudí muž s mačetou. Policajti ho zneškodnili.

[sociallocker][/sociallocker]

Tento výjav je dnes bežný všade na západe. Na sociálnej sieti sa k tomu objavil výstižný komentár

Útok mačetou v metre. Praha je stále jedno z najbezpečnejších veľkomiest sveta. A každý vie prečo tomu tak je. To isté sa však nedá povedať o Londýne a aj tu každý vie, prečo tomu tak je.

Zábery, ktoré bol človek v minulosti zvyknutý vídať len z Afriky, z nejakých tých ich nekonečných kmeňových vojen, sú teraz už bežnou kulisou niektorých miest západnej Európy. Predovšetkým potom Londýna. Angličania sa pred časom rozhodli zahodiť preč svoje čaje o piatej, suchý anglický humor, aj svoju vlajku svätého Juraja, ktorú teraz pokladajú za rasistickú.

Anglicko, obzvlášť Londýn, je dnes úplne iným miestom, než vnímali turisti ešte tak pred 30 rokmi. Záber, ktorý by vtedy obletel a šokoval celý svet, je dnes len jednou z mnohých správ v novinách.

Užívateľka Twitteru Xara Pandora cestovala londýnskym metrom, keď si na stanici Tulse Hill všimla muža v kapucni, ktorý s mačetou v ruke naháňal ľudí po nástupišti. Začala nahrávať a podarilo sa jej zachytiť, ako je muž zneškodnený policajným taserom.

Našťastie nebol nikto zranený a muž bude obvinený z pokusu o vraždu.

Ale je toto ten západ, do ktorého chceme patriť? Pretože, buďme úprimní, iný západ už nie je. Západná Európa prešla obrovskou premenou a ak vás niekto bude presviedčať o opaku, tak buď zamrzol v 80-tych rokoch, alebo je to „ľavičiar“. Nič medzi tým.

Čo to znamená?

Starosta Londýna Sadiq Khan nariadil, aby databáza Metropolitnej polície v Londýne bola rasovo prerobená. Vadilo mu, že medzi podozrivými je príliš veľa nebielych ľudí.

Starosta tvrdí, že sa polícia dopúšťa rasovej diskriminácie a stigmatizácie detí. Nahliadol do policajnej databázy členov gangov a zistil, že 80 percent osôb je tmavej pleti a 75 percent zaregistrovaných osôb je mladších ako 25 rokov.

Starostovi sa zdá, že policajná databáza je nevyvážená a žiada nápravu.

Reprezentácia mladých čiernych mužov v databáze je neprimeraná pravdepodobnosti, že pôsobia alebo sú obeťou násilia gangov. Komunity majú hlboké výhrady, pokiaľ ide o fungovanie systému,“ varoval.

Je potrebné vykonať ďalšie vyšetrovanie s cieľom pochopiť, či je táto nevyváženosť legitímna a či je tento proces transparentný.

Ale určite to nemá nič spoločné s ničím. Zvlášť, keď čítame o tom, ako jedna privilegovaná menšina zaútočila na druhú.

Video z útoku:

https://slobodnyvyber.sk/wp-content/uploads/2019/01/VID_20190120_105039.mp4

V máji minulého roka zaútočil gang pôvodom z Turecka, krajiny, kde sa vyznáva náboženstvo mieru, na homosexuálov. Kyselinou…

Skupina deviatich mužov, pôvodom z Turecka, ktorí pomocou kyseliny zaútočili na homosexuálov  v Hackney
Skupina deviatich mužov, pôvodom z Turecka, ktorí pomocou kyseliny zaútočili na homosexuálov v Hackney

Práve tento týždeň sa dozvedeli tresty

Najhoršie pochodil Huseyn Onel z Hackney, ktorý dostal 17 rokov. Ostatným sa ušlo menej od 14 a pol roka v prípade Mehmeta Tekagaca až po podmienečné odsúdenie na 18 mesiacov v prípade 24-ročného Yasam Erdogana a 23-ročného Turgut Adakana.

Ako chceme žiť?

Skutočne chceme žiť podľa takýchto pravidiel? Podľa pravidiel Afriky, či Blízkeho východu?

To nie je o multikulti. V konečnom dôsledku multikulti je mŕtve. Už je viac ako jasné, že neexistuje žiadna možnosť pokojného života kultúr vedľa seba. Len víťazstvo, alebo porážka.

Západ sa rozhodol pre vlastné sebazničenie. My máme ešte možnosť výberu.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This