Dnes si pripomíname výročie zrady Západu voči Československu

V roku 1988 natočila britská televízia dokument, ktorý sa dnes pre našu propagandu stáva prakticky trezorovým dokumentom.

[sociallocker][/sociallocker]

Hovorilo sa v ňom o Mníchove a vypovedajú tam žijúci britskí svedkovia mníchovských udalostí, ľudia, ktorí sa Mníchova osobne zúčastnili. Ešte raz, je to britský dokument, o Britoch so svedectvami Britov.

Dnes je v móde obviňovať Čechoslovákov a prezidenta Beneša, ktorý zlyhal a mocnosti vlastne len splnili niečo nevyhnutné. V podstate na tom nemali žiadnu vinu, celé to spôsobili československí politici.

V skutočnosti bolo celé konanie okolo Mníchova prípravou na druhú svetovú vojnu. Vôbec nešlo o nejaké zabránenie vojne, či starosť o nemeckú menšinu.

Samotná nemecká menšina žila na historickom území Českého kráľovstva. Práve včera Česko oslavovalo Deň štátnosti, kedy si pripomínali zjednotenie českého kráľovstva pod vládou rodu Přemyslovcov (a zároveň vyvraždenie rodu Slavníkovcov). V 20.storočí Česko oslávilo tisíc rokov existencie historickej tradície. Na území Sudet vládli celé stáročia českí panovníci, resp. v časoch Rakúskeho cisárstva panovníci rodu Habsburgovcov.

Ak českí Nemci nechceli žiť v Československu, mohli sa odsťahovať. Presúvanie hraníc kvôli národnosti je začiatkom skazy a chaosu, ktorý vždy postihne malé krajiny. A o tom bol celý Mníchov.

V Mníchove išlo o odovzdanie ekonomického a geografického priestoru vzmáhajúcej sa Tretej ríši. Francúzsko a Anglicko sa rozhodli odovzdať celú strednú a východnú Európu Hitlerovi. Len tak.

Iba naivný idiot nevidel, že odovzdanie Československa s mohutnou priemyselnou základňou Nemecku nezmení zásadným pomerom situáciu v Európe. A presne to nám chcú nahovoriť. Hoci zmeny v ČSR naštartovali zmeny v celom priestore od Lisabonu po Vladivostok, je to vraj chyba Beneša a československých politikov.

V uvedenom dokumente však Briti nespomenuli Benešove kroky, ale naopak tvrdo kritizujú vlastné kroky a konanie Chamberlaina..

V skutočnosti je najväčšou starosťou našich politikov zabudnúť na zradu Západu. Nemecko je dnes opäť nebezpečné svojou snahou zlikvidovať korene kresťanskej civilizácie, Anglicko chce vyprovokovať svetovú vojnu s Ruskom, Francúzsko by si rado zopakovalo sen Napoleona o diktáte voči Európe.

A naši poslušní aktivisti, ľudia čo si hovoria historici tento príbeh veselo podporujú. Namiesto zrady tu máme snahu ospravedlňovať prijatie Mníchova ako jedinú možnosť.

V skutočnosti bolo odovzdanie pohraničia a zvlášť pár mesiacov existencie druhej republiky dôkazom, že československej elite viac záležalo na plnení vôle Západu ako vlastnom národe. Presne ako dnes


Publikovaný

v

od

Značky: