Šéf ministerstva vnútra Rakúska vyhlásil, že jeho krajina nemá žiadny dôvod na obavy z ruských kybernetických hrozieb, napísal denník Die Presse.

„Rusko bolo vždy voči nám zdvorilé a v Rakúsku si ho považujú za veľmi ústretové“, povedal minister vnútra Sobotka a dodal, že „obvinenia z ruského vplyvu vo volebnej kampani sú iba „špekulácie“.

Die Presse považuje za zvláštne, že Sobotka prišiel na návštevu do Ruska v predvečer rakúskych predčasných volieb, a pripomína, že z kybernetických útokov Moskvu obvinili nielen v USA, ale aj vo Francúzsko. Avšak rakúsky minister uistil, že nič podobné sa v jeho krajine nestane. Podľa neho sú obvinenia proti Rusku len „špekulácie“.

Sobotka uviedol, že Rakúsku nič nehrozí.

Nachádzame sa na križovatke medzi Východom a Západom, Rakúsko má pre Rusko iný význam, než Francúzsko a Spojené štáty, poznamenal.

„Rusko bolo vždy voči nám veľmi zdvorilé,“ povedal minister. „Nechceme pôsobiť ako medzinárodný hráč v záležitostiach Stredného východu alebo Líbye. Preto ruská strana nemá dôvod čokoľvek ovplyvňovať v Rakúsku pokiaľ ide o bezpečnosť. „