Vyberte položku Stránka

Desivý dokument BBC ukazuje Barnevernet ako štátom podporovanú pedofíliu

Desivý dokument BBC ukazuje Barnevernet ako štátom podporovanú pedofíliu

Dokument BBC opisuje tragédie rodín, ktoré prišli o svoje dieťa následkom rozhodnutia experta, usvedčeného pedofila. Nórske orgány sa však jeho rozhodnutiami, ktoré tvorili kľúčovú časť dôkazového materiálu pri odoberaní detí, nemienia zaoberať. Rovnako nemienia skúmať fungovanie celého systému.

[sociallocker][/sociallocker]

OSN považuje Nórsko za jednu z najlepších krajín pre dospievanie dieťaťa. Podľa veľkého počtu nórskych odborníkov je napriek tomu príliš veľa detí odoberaných z rodín do náhradnej starostlivosti bez vážneho dôvodu. Odsúdenie špičkového psychiatra v systéme ochrany detí kvôli tomu, že 20 rokov sa ukájal na stiahnutých obrázkov a videách zneužívania detí, teraz vyvoláva ďalšie vážne otázky.

Inez, ktorá je aktívna v lokálnej politike, zažila s Barnevernetom svoje. V roku 2013 sa dve z jej ôsmych detí pobili. Jedno začalo hrýzť druhé a odmietalo prestať aj napriek bolesti a plaču súrodenca a napriek snahe matky ich oddeliť. Matka musela použiť fyzickú silu aby zastavila násilie.

Odobrali jej štyri najmladšie deti. Po troch rokoch mala súd, kde bola obviňovaná z násilia voči vlastným deťom. Trestný súd ju oslobodil a vrátili jej deti. Len dve… Posledné dve deti jednoducho stále nemá a dúfa, že ich ešte niekedy uvidí.

Posudok, ktorý ju obviňoval ako zlú, zvrátenú matku, vypracovala dvojica expertov. Jeden z nich bol usvedčený pedofil. Ani u nej nebude prípad preskúmavaný.

Inez tvrdí, že prípad zmenil spôsob, akým sa pozerá na svoju vlastnú krajinu.

Pred rokom 2013 som považovala Nórsko za najlepšiu krajinu na svete. A v mnohých aspektoch je to stále dobrá krajina. Ale ak je systém uzatvorený a nie je pod verejnou kontrolou, je oveľa jednoduchšie zamiesť veci pod koberec, keď sa veci pokazia,“ hovorí.

Činnosť Barnevernetu sa zameriava hlavne na zahraničné rodiny, resp. rodiny, kde je aspoň jeden rodič s migračným pozadím. Článok konštatuje, že u detí so zahraničnou matkou je štvornásobne vyššia pravdepodobnosť odobratia zo svojej rodiny, ako u detí nórskych rodičov.

Bývalý detský ombudsman tvrdí, že u rodín, ktoré pochádzajú zo zahraničia sa automaticky predpokladá vyššia pravdepodobnosť fyzických útokov na dieťa. Hoci sú fyzické tresty detí absolútne zakázané, dodáva však, že deti by sa akosi nemali odoberať z rodín.

Jednou z absolútne zastrešujúcich stratégií je pomôcť deťom v rodinách. Odstránenie dieťaťa z rodiny je niečo, čo by sa vo všobecnosti nemalo robiť,“ dodáva Reidar Hjermann.

Hjermann vypracoval posudok na Inez, v ktorej ju vyhodnotil ako starostlivú matku a vzhľadom na vynikajúci psychický stav detí, vylučuje násilie v rodine a doporučuje zjednotenie rodiny. Tento posudok komisia, v ktorej bol usvedčený pedofil napadla. Vraj je príliš pozitívny v prospech rodičov.

Od reportéra BBC sa bývalý detský ombudsman dozvedel o odsúdení uvedeného experta a ostal v šoku.

Keď sa dejú takéto zlé veci, je dôležité pozrieť sa na to, aké zodpovednosti má človek – a zistiť, či jeho spôsob nemravného správania má vplyv na dôležitú prácu, ktorú vykonával.

Neexistuje však žiadny príznak toho, že nórske orgány plánujú akékoľvek všeobecné preskúmanie prípadov, ktorých sa odsúdený odborník zúčastnil, Ani to, že veria v širšie dôsledky pre tento systém následkom jeho hanebného správania.

Okrem toho je Nórsko dnes tak bohatá krajina, že starostlivosť o deti nemôže byť dobrá. To je málo. Musí byť perfektná, inak sa rodičia dostanú do hľadáčika štátu. Nóri odmietajú akceptovať iné formy výchovy, než tie svoje.

Pohľad z Česka

Český aktivista Zbyněk Passer vo svojom komentári na sociálnej sieti uvádza:

Pripojený článok BBC (ani tu ešte nevymreli skutoční novinári – sic) som čítal s pauzami dve hodiny. Jednoducho som to nedal. Skúste to a uvidíte sami.

Mám päť milovaných a milujúcich detí. Moja rodina je moje všetko. Keď čítam, kto, za akých pofidérnych podmienok a bez dôkazov vám zo dňa na deň ukradne časť vás, srdce, života, perspektívy, mám chuť napísať, že v mojom prípade by dotyčný dlho neprežil.

Nebijem deti. Roky som spoluviedol detský katolícky tábor. Takmer všetko sa dá vyriešiť dohováraním. Avšak: Dal som niekedy dieťaťu facku, alebo mu dal na zadok? Ó áno! Neraz! Tešilo ma to? Nikdy! V situácii, kde dvojročný syn popadne polku tehly a zaženie sa, aby rozbil lebku štvorročnému bratovi, ktorý mu vzal auto na pieskovisku, mi to prišlo ako adekvátna reakcia. Mladší dostal facku, až chytil druhú o zem. Reval som na neho, až sa triasli tašky na streche, že nikdy, už nikdy, nesmie nikomu skúsiť takto ublížiť. Že mohol bračeka zabiť. Že to má povedať rodičom a neskúšať brata zabiť. K údivu – je z neho úžasný a citlivý mladý muž, ktorý už nikdy nič také neskúsil. Byť v Nórsku, píšem vám toto z väzenia a naše deti sú v ústavnej starostlivosti. Neveríte? Prečítajte si priložený článok.

Ten článok sa nedá čítať, ak máte deti. Trhá to srdce. Mozog sa vzpiera tomu veriť. Ide však o popis bežnej nórskej reality. Tá socialistická krajina je smrteľne chorá, čo sa hodnôt a ich presadzovanie týka. Zažil som to, hovoril som českými rodinami v Osle.

V tej súvislosti mi dovoľte obžalobu: V Slobodnom fóre dňa 27.5. 2016 vyšiel článok Viliama Bessera, nesúci všetky znaky plateného nórskeho PR, obhajujúci obludné, neľudské a fašistické správanie tzv. Ochrany detí (veľký cynizmus)

Prečítajte si potom aj nižšie uvedený materiál BBC.

Osobnosti, ktoré sformovali môj pohľad na svet boli, až na výnimky, veľmi konzervatívne. Otcovia zakladatelia USA, vplyvní ekonómovia 19. storočia a mnohí filozofi a politici varovali, že štát je organizované zlo. Podľa mňa je štát ako hadí jed. V malom lieči, v strednom spôsobuje apatiu a zavislosť, vo veľkom zabíja.

Nikdy, nikdy nenechajte štát prebrať zvrchované, Bohom dané práva jednotlivca a Rodiny. Nikto ich nenahradí. Tým menej štát. Aj nedokonalý rodič je viac, než detský domov, alebo náhradná rodina. Krv nie je voda. Súrodencov nenahradí štátny psychológ.

O čom je článok? Renomovaný nórsky psychológ, člen vládnej komisie pre práva detí píše neadekvátne prísne posudky, komu všetkému má byť odobrané dieťa. Následne sa ukáže, že onen „odborník“ je dlhoročný pedofil.

Ako sa zachová nórsky štát? Revokuje prípady, keď pedofil spôsobil odobratie detí z funkčných rodín? Bol jediným pedofilom v systéme? Komu boli deti pridelené? Odoberie deti preukázanému pedofilovi? Ó nie! Veď je jedným z nás! Reprezentuje Systém!

Keď mi Nora Michalská posielala odkazy, poukazujúce na vplyv a rozsah privilegovanej pedofilnej siete (nielen) Západu, zahŕňajúcej politikov, umelcov a novinárov, mal som ju za blázna (prepáč). Myslím teraz na Prague Pride a obhajobu pedofilov taktiež preukázaným sexuálnym násilníkom rádoby Mariou Feryn [muž, ktorý sa prehlasuje za ženu a ktorý sexuálne napadol v komunite iné ženy – pozn.ed.].

Nórsky štát po odhalení jedného z najvyššie postavených pedofilov, rozhodujúcich o odobratí detí rodinám a ich pridelení bohviekam hovorí: Nebudeme odvolávať žiadne z rozhodnutia o odobratí detí, na ktorých sa tento konkrétny vysoko postavený pedofil podieľal. Bodka. Trpte ďalej.

Iróniou osudu platí, že táto vysoko multikultúrna, inkluzívna spoločnosť, odoberá násobne viac detí z rodín imigrantov (rozumej Untermench, podľudí) z Východnej Európy, Stredného východu aj odinakiaľ. Zrejme tak vyzerá „úspešná integrácia“ a „rovnosť pred zákonom„.

Všetky tie minúty, hodiny a roky pekla, ktoré prežili rodiny bez svojich detí, nás jednoducho nezaujímajú. Show must go on. Každý, kto sa na obhajobe tejto ohavnosti podieľa, je spoluvinný. Vrátane Slobodného fóra. V čase písania článku Viliama Besser boli informácie BBC už dostupné. Ako novinár teda fatálne zlyhal.

O tom je západný svet. Práva. Ideologizované práva tých aj oných, hlavne však Štátu na úkor občanov a rodín. Takýto štát nie je priateľ. Takému štátu nie ste povinní poslušnosťou. V takom štátu platí, že smrť tyrana nie je zločinom, ako povedal klasik.

Niekoľko dôvodov pre odobratie detí

Expertné komisie Barnevernetu sa nikomu nezodpovedajú. Sú doslova štát v štáte. Ich rozhodnutia likvidujú rodiny v Nórsku už celé desaťročia. Niekoľko najabsurdnejších dôvodov pedofilnej siete Barnevernetu sme pred časom uviedli v špeciálnom komentári.

Treba ešte raz upozorniť, že pri uvádzaných dôvodoch išlo o odobratia detí rodičom

 1. Otec nemá prácu a teda nemôže uživiť rodinu.
  .
 2. Otec je chorý a matka nemôže zohnať platenú prácu. Rodina preto nemá na hračky, školské a mimoškolské aktivity dieťaťa (naproti tomu pestúnska rodina od štátu dostane na tieto účely tisícky korún na každé dieťa)
  .
 3. Dieťa nemá čisté oblečenie umiestnené v skrini vo „vojensky“ poskladaných komínčekoch.
  .
 4. Psychológ vypozoroval, že matka nerobí omeletu podľa jeho predstáv a krája dieťaťu chlieb na príliš hrubé krajce.
  .
 5. Dieťa sa zvedavo obzerá po cudzích ľuďoch a usmieva sa na nich. To nasvedčuje, že nie je naviazané na svoju matku. (Pri návšteve matky na úrade sociálneho zabezpečenia a následnom rozhovore s pracovníkmi úradu, sa dieťa v kočíku netrpezlivo pozeralo na ľudí okolo neho.)
  .
 6. Dieťa počas umývanie tváre otcom odvracia od neho hlavu (tým, že nechce na otca pozerať vraj naznačuje, že ho nemá v láske. V skutočnosti len nechce aby sa mu dostala pena do očí)
  .
 7. Matka pri umývaní dieťaťa používa moc mydla.
  .
 8. Pri starostlivosti o dieťa je otec moc aktívny a matka príliš pasívna.
  .
 9. Otec má zranenú nohu a nemôže vyliezť na rebrík. Teda nemôže utrieť prach z vrchnej časti rámov okien.
  .
 10. Dom nemá toalety umiestnené vo vnútri, ale vo vonkajších priestoroch (Celé generácie v Škandinávii prežili a vyrástli na „kadibúdkach“. Pritom ešte pred 60tymi rokmi to bolo v Oslo úplne bežné)
  .
 11. Predchádzajúci majiteľ bytu, ktorý mala matka prenajatý, než sa jej narodilo dieťa, sa sťažoval, že jej v byte smrdel mačací moč. (Incident sa stal mnoho rokov pred narodením dieťaťa a bol použitý ako dôkaz, že matka nevie vytvoriť dobré prostredie pre svoju dcéru)
  .
 12. Dieťa sa nezaujíma o „koncepciu vzdelávania“ v škôlke.
  .
 13. Matka dopustila, aby dieťa zaviezla a vyzdvihla z rehabilitácie a na vyšetrenia babička dieťaťa. Tým nadradila svoje záujmy záujmom dieťaťa. (Matka vychováva svoje dieťa sama. Začala sa vzdelávať a chodiť do školy. V čase, počas ktorého malo ísť dieťa na ošetrenie a rehabilitáciu, mala školu, preto babička súhlasila s pomocou dcére a vnučke. Sociálka nútila matku vzdať sa svojho odborného vzdelávania, čo by ju navždy uzamklo v sieti sociálnych služieb z finančných dôvodov. Chceli, aby brala dieťa na liečbu sama a snažili sa zakázať, aby tak urobila babička).
  .
 14. Dieťa sa ulieva zo školy. (Nepomohlo ani to, že matka si zobrala neplatené voľno, aby ho osobne doviedla do školy a zo školy. Sociálka ju obvinila, že je to jej chyba, že sa synovi v škole nepáči).
  .
 15. Rodičia sa obrátili na výchovného poradcu, aby pomohol dieťaťu, ktoré sa zle učilo. To bolo vyhodnotené ako nezvládnutie starostlivosti. (V skutočnosti mnoho prípadov začína tým, že rodičia žiadajú nejaký druh pomoci. Potom sú označení za neschopných postarať sa o dieťa).
  .
 16. Matka je príliš malá vzrastom a keď dcéra v puberte bude vyššia, nebude matka schopná na ňu dočiahnuť.
  .
 17. O dvanásťročného chlapca, ktorému umrela matka, sa chcela starať babička s tetou. Sociálka usúdila, že babička je pre starostlivosť o dieťa moc stará (54) a teta moc mladá (28 ).
  .
 18. Keď babička navštívila dieťa, chcela ho objať. Sociálka to musela zastaviť, pretože by sa mohla vytvoriť nežiadúca citová väzba.
  .
 19. Trinásťročné dievča, ktorej sa sudca spýtal, či sa chce vrátiť od pestúnov k svojej rodine povedalo, že samozrejme áno a želajú si to všetky deti v náhradnej rodine. Tým vraj nedalo žiadny dôvod na to, aby sa vrátilo domov ku svojej rodine. (Sudca dievča ponechal v pestúnskej starostlivosti, pretože nebola schopná povedať správny dôvod prečo by mala byť u rodičov. Skutočnosť, že všetci / mnohí chcú ísť domov je, inými slovami, zmenené na argument pre odmietnutie ich práva na to, aby boli spojení so svojimi rodičmi. Dievčina mala 13 rokov. Neskôr povedala, že dôvod, prečo jednoducho neodpovedalo na ich „Prečo?“ bolo to, že si myslela, že sudcovia sú šialení kvôli tomu, že ich vôbec napadlo sa pýtať na nejaký dôvod, prečo chcela ísť domov ku svojim milovaným rodičom.).
  .
 20. Dievča síce hovorí, že chce ísť domov, ale musí jej byť umožnené aby žila v pestúnskom domove,“ na súde povedal úplne proti prianiu dievčaťa jej právnik určený ex-offo, aby zastupoval jej záujmy. Podobní právnici vystupujú ako nezaujatá stránka, ale hovoria, čo chce sociálka počuť
  .
 21. Matke, ktoré sa narodili dvojčatá, bolo jedno dieťa hneď po pôrode odobraté, pretože v minulosti trpela depresiami a tak sociálka usúdila, že by pre ňu dve deti neboli vhodné.
  ,
 22. Matka má chorý chrbát a nemôže sa postarať o viac ako jedno dieťa. Druhé jej sociálka vzala.
  .
 23. Matka je fyzicky postihnutá, má problém s chôdzou a nemôže sa deťmi hrať v pieskovisku alebo ich v zime sa naučiť lyžovať.
  .
 24. Matka zneužíva lieky – liek bol predpísaný lekárom na čisto fyzické ochorenie.
  .
 25. Rodičia chcú, aby dieťa ostalo s nimi a nechcú, aby bolo umiestnené v pestúnskej starostlivosti. To dokazuje, že nemôžu spolupracovať so sociálkou v najlepšom záujme dieťaťa.
  .
 26. Otec má negatívny postoj k Barnevernet.
  .
 27. Rodičia nedovolili psychológovi natáčanie všetkých aktivít v ich domácnosti, aby im ukázal, aká je ich interakcia s dieťaťom „chudobná“ (Takéto filmovania sa často nazýva „Marte Meo metóda“. Neexistuje však žiadny konkrétny spôsob výberu situácií, ktoré majú byť natočené, ani pre analýzu, čo bolo natočené, alebo to, čo je „zlé“. Pripomína to nemeckých nacistov, ktorí zvykli natáčať bezmocné obete experimentov šialeného doktora Mengeleho.).
  .
 28. Barnevernet ponúkol matke „domáceho terapeuta“ na návštevu domova. Matka neprijala túto pomoc, povedala, že nechápe, čo by terapeut mal robiť. Preto sociálka nebola schopná odhaliť mieru zanedbávania, pod ktorým deti žijú (pritom účelom samotného zaslania niekoho do domu je nájsť čokoľvek na dokázanie zanedbávania).
  .
 29. Rodičia sa sťažovali, že ich dieťa je obeťou šikanovania a škola s tým nič nerobí. To bolo vyhodnotené tak, že rodičia neschopnosťou komunikovať so školou podporujú šikanu dieťaťa.
  .
 30. Rodičia zverejnili svoj prípad v médiách v snahe získať dcéru domov zo starostlivosti sociálky. Podľa Barnevernet je podobné správanie tak citlivé pre dcéru, že už viac nebude môcť fungovať v miestnej komunite vo vlastnom dome. (Naopak: Miestna komunita bola v skutočnosti pevne na strane rodiny. Potom, čo dievča utieklo z pestúnskeho domova a absolútne odolávalo snahe odviezť ju ešte raz naspäť do domácnosti pestúnov, bez najmenších problémov žilo v dome svojich rodičov v spoločnosti so svojimi priateľmi, v škole a v miestnom spoločenstve vo  všeobecnosti).
  .
 31. Dcéra nemá rada rybie guľôčky. To je jasný dôkaz o inceste v rodine.
  .
 32. Dieťa jedlo konzumuje príliš rýchlo. Podľa personálu škôlky, ktorý je rovnako ako Barnevernet školený na vyhľadávanie známok zneužívania alebo zanedbávania, opäť jednoznačná známka incestu.
  .
 33. Dieťa jedlo príliš pomaly a neochotne. Rovnako ako u rýchleho jedenia, aj toto je považované za dôkaz incestu.
  .
 34. Rodičia dovolili dedovi piť pivo počas sledovania futbalu v televízii v prítomnosti dieťaťa. (Keď je táto, v mnohých nórskych domácnostiach úplne normálna situácia uvedená v správe sociálky, stáva sa to neprijateľným a je to dôkaz alkoholizmu v rodine).
  .
 35. Dieťa si v škôlke príliš vyberá, s kým sa bude hraťPríliš sa hrá s malými kamienkami(Podanie materskej školy ako jeden z príkladov špehovanie rodičov a ich udávanie pre Bernevernet. Dievča bolo 6 rokov staré. Všetci jej kamaráti boli o niečo starší, opustili materskú školu a išli do školy. Niet sa čo diviť, že sa nudilo keď všade naokolo boli len mladšie deti.).
  .
 36. Vývoj jazykových schopností dieťaťa sa omeškáva kvôli nedostatočnej stimulácii zo strany jeho rodičov. (Deti sa líšia vo vývoji jazyka až o niekoľko rokov. Ak sú všetci v okolí dieťaťa na sto percent v pohode, nie je potrebná žiadna špeciálna stimulácia. Vývoj je až do úplneho rozvoja biologicky riadený a ide vlastným tempom).
  .
 37. Matka uprednostňuje vlastné potreby pred potrebami dcér a opúšťa dieťa, keď chodí fajčiť mimo dom. (Toto uviedol psychológ Bernevernet na súde, ako všeobecnú charakteristiku správania sa matky. Bol požiadaný, aby uviedol aspoň jeden príklad. Psychológ rozmýšľal niekoľko minút a nakoniec povedal, že matka išla na štvrť hodiny von počas návštevy za svojimi dcérami, odišla od svojich dcér a fajčila cigaretu vonku. Návšteva v skutočnosti trvala celý deň. Matka i dcéry túžil byť opäť natrvalo spolu a dievčatá túžili po domove. Matka mala v jednom momente slzy na krajíčku, pretože nesmela ísť domov s dcérami. Nechcela, aby ju dievčatá videli v slzách. Mala strach, že v prípade ak by sa rozplakala, Barnevernet ju obviní z toho, čo už poznala z vlastnej skúsenosti – „vystavenia detí emocionálnym výbuchom“. Išla si von zafajčiť aby jej to pomohlo zvládnuť svoje emócie. Išla von aj preto, že nechcela fajčiť v dome, alebo vystaviť svoje dcéry fajčeniu. Dcéry v skutočnosti neboli nijako rozrušené počas uvedenej doby 15 minút, pretože vedeli, že ich matka bola len vonku pred domom a vedeli o nefajčení v interiéri).
  .
 38. Rodičia sa snažili, aby sa guvernér kraja a politici začali zaoberať ich prípadom a podporili nariadenie o návrate dcéry domov z pestúnskej starostlivosti. Tým dokázali, že nie sú schopní sa o dcéru postarať.
  .
 39. Vezmite im pasy! (Navrhované vedúcim Barnevernet, aby v prípade, že chcú začať vyšetrovať rodičov, bolo zabránené im vycestovať do zahraničia. Sociálka chcela aby tieto konfiškácie nórska polícia vykonávala v mene nórskeho štátu nielen voči Nórom, ale aj voči držiteľom cudzozemských pasov).
  .
 40. Matka odmietla oznámiť detaily o svojom súkromnom živote, teda niečo musí skrývať. (pracovníci Barnevernet vždy hľadajú niečo – čokoľvek – na použitie proti rodičom. Podľa nich je normálne, ak je rodič otvorený v súkromných záležitostiach, hovorí o akomkoľvek probléme, ktorý môže mať, alebo mal niekedy vo svojom živote, pričom je isté, že tieto informácie budú použité proti nim v dokumentácii o prípade a na súde. Ak sa rodičia rozhodnú hovoriť spôsobom „Moje čisto osobné záležitosti nemajú nič do činenia so sociálkou,“ je to, ako v tomto prípade, tiež použité ako dôkaz proti rodičom).
  .
 41. Chlapcovi rodičia zlyhali v starostlivosti o neho; nedávajú mu dosť jedla. Matka jedného z chlapcových kamarátov si všimla, že chlapec u nich na návšteve zjedol veľa torty a ohlásila to Bernevernet.
  .
 42. Rodičia odmietajú našu terapiu. Oni hovoria, že sú v depresii po tom, čo ich dieťa bolo prevedené do starostlivosť Barnevernet, ale odmietajú prijímať liečbu, ktorá by im umožnila pochopiť, že musia obetovať svoje vlastné potreby pred tým, čo je najlepšie pre dieťa.
  .
 43. Musíte svoje oznámenia písať inak, ak chcete aby dieťa bolo zverené do starostlivosti štátu – toto učia pracovníkov v sociálnej sfére v Nórsku na kurzoch.
  .
 44. V jednom prípade dieťa našlo kus papiera a začal ho okusovať. Matka to nezistila. (Išlo o vyhlásenie sociálnej pracovníčky vo svojej správe o kontrole v domácnosti. Matka namietala, že v skutočnosti to hneď zistila a zobrala papier preč. Vzhľadom k tomu, že nemala video-záznam inšpekčnej návštevy, sociálna úrad neakceptoval jej informáciu a oznámila, že to nemôže dokázať.)
  .
 45. Matka trpí rozpoltenosťou a nie je schopná nadväzovať medziľudské vzťahy. Partner matky povedal, že si nič nevšimol
  .
 46. Vzhľadom na vysoký intelekt a verbálne schopnosti matky, sme toho názoru, že jej skutočné schopnosti postarať sa o dieťa sú nižšie, ako to na prvý pohľad vyzerá.
  .
 47. Matka príliš neskoro vstáva, keď dieťa samo ráno ešte spí. Prípad sa týkal kojacej matky, ktorá ráno o pol siedmej nakojila dieťa, ktoré zvyklo spať do desiatej. Matky bola unavená, tak oddychovala tiež.
  .
 48. Barnevernet sa obáva detí vyrastajúcich s rodičmi s psychickými poruchami. (Sociálka sa ani náhodou nepokúša rozlišovať medzi podmienkami, ktoré nepoškodzujú vzťah rodič-dieťa, a tie, ktoré to robia. „Psychiatrické podmienky“ tu zahŕňa všetko od ťažkých psychóz na svetlo, dočasné pocity depresie, zmätenosť, alebo starosti kvôli praktickým problémom. Podľa niektorých psychológov, resp. psychiatrov je takto postihnutých okolo 800 tisíc Nórov)
  .
 49. Rodičia dieťaťu po príchode zo školy oznámili, že sa sťahujú do iného mesta. Tým vraj poškodili psychiku dieťaťa a nikdy nebudú vedieť splniť svoju rodičovskú úlohu. To že pracovníci Barnevernet bežne odoberajú deti z rodín s tvrdením „okamžite Ťa berieme z domu“ je v poriadku…
  .
 50. Sociálny pracovník obvinil matku, že je bláznivá, keď sa pri návšteve syna v pestúnskej starostlivosti dožadovala vyšetrenia s podozrením na chorobu. Jej dvanásťročný syn schudol za niekoľko mesiacov 10 kíl
  .
  Dieťa jej odobrali preto, lebo príliš často pije vodu. Môže za to ona, pretože ho nenaučila vhodným stravovacím návykom. V skutočnosti chlapec trpel cukrovkou, skončil v nemocnici a v pestúnskej starostlivosti. Chlapec sa pokúsil o samovraždu predávkovaním inzulínom a keď to oznámil pestúnovi, ten sa naštval a poslal ho samého taxíkom do nemocnice
  .
 51. Matka sama bola odobratá Barnevernetem a vychovávaná v pestúnskej rodine, nechápe preto podstatu rodičovstva. Toto tvrdenie je často používané. Rozporná povaha Barnevernet akcií odhalená touto argumentáciou nebola nikdy braná do úvahy sociálkou, súdmi, byrokratmi a politikmi podporujúcimi doterajší systém
  .
 52. Keď dieťa zakoplo a spadlo, matka mu len pomohla vstať a keď neplakalo, tak ho slovne neutešovala. (bolo to malé dieťa, ktoré sa práve učilo chodiť a ako všetci vieme, deti zvyknú padať bez následkov)
  .
 53. Rodičia majú príliš málo priateľov. Používa sa v mnohých prípadoch, čo naznačuje, že rodičia nie sú obklopení množstvom príbuzných a priateľov, ktorí môžu poskytnúť pomoc, ani nie sú sympatickí ľudia, ktorí umožňujú svojim deťom dobrú socializáciu.
  .
 54. Matka (38) sa z finančných ale aj rodinných dôvodov presťahovala z Osla s dieťaťom do domu svojej ovdovelej matky a tým dokázala že sa nevie postarať o syna. Bola to oblasť, odkiaľ pochádzal a tak sa mohla spoľahnúť na širokú sociálnu sieť (viď predchádzajúci bod). Nakoniec dostala dieťa naspäť a musela si postaviť vlastný dom v susedstve
  .
 55. Ak sa chlapec vráti spod opatery Barnevernet domov, vyvinie sa na nebezpečného zločinca. To bola veta z posudku psychológa. Chlapec bol odobratý rodičom na základe falošného obvinenia z incestu. Rodičia vyhrali súd, dostali odškodnenie ale dieťa nie.
  .
 56. Nič nestojí v prístupe chlapca ku hračkám a oblečeniu. To je zas veta zo správy, keď matku rozosmialo, že nie je vidno koľko má dieťa hračiek a oblečenia. Tak pootvárala pred pracovníkmi Barnevernet všetky šuflíky a skrine, aby sa presvedčili sami. V ďalšej verzii sa potom tvrdilo, že matka sa až neprirodzene stará o hračky a oblečenie
  .
 57. Nemôžeme vedieť, aký život majú deti so svojimi rodičmi. Obaja rodičia mali profesie, pri ktorých pracovali doma a chceli učiť deti sami. Pritom deti mali veľa ďalších interakcií s ostatnými deťmi v okolí.
  .
 58. Lyže v garáži sú voľne položené na zemi a nie sú zoradené a opreté o stenu. Rodina teda nie je schopná poskytnúť dieťaťu zmysel pre poriadok.
  .
 59. Rodičia nedovolili štrnásťročnej dcére ísť na oslavu starších kamarátok z obáv, že tam bude alkohol, čo bol dôvod pre zásah sociálky
  .
 60. Rodičia matky dieťaťa zomreli skoro, teda matka nie je schopná pochopiť, čo obnáša byť dobrým rodičom.
  .
 61. Nie! Nikto nie je schopný vlastné problémy riešiť sám. Oni si to len robia ťažšie a ťažšie, až kým sa niečo nepokazí.“ To uviedol pracovník Barnvernet v súdnom spore proti sociálke za škodu spôsobenú matke, ktorú Barnevernet obťažoval s „vyšetrovaním“, keď bola v prechodne ťažkej situácii, počas ktorej hľadala radu
  .
 62. Matka príliš neobratne otvára konzervy a tie jej padajú na zem.
  .
 63. Počas dohľadu pracovníka Barnevernetu v domácnosti sa otec správal vystresovane. Kto by sa divil vzhľadom na moc, ktorú Barnevernet má
  .
 64. Matka slovne nepodporuje dieťa počas jedla.
  .
 65. Dieťaťu je dovolené jesť keď má hlad a nie je nútené jesť v pevne stanovené časy. Barnevernet sa nestaral, že v skutočnosti jedli veľmi zdravo
  .
 66. Rodičia nevnímajú dieťa a potreby dieťaťa.
  .
 67. Rodičia sa o dieťa príliš boja a moc sa o neho starajú.

 

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This