Vyberte položku Stránka

Danko miesto vysvetlení si užíva dovolenku

Danko miesto vysvetlení si užíva dovolenku

Témou číslo jeden na slovenskej politickej scéne za posledný týždeň je otváranie obálok v parlamente. Kauzu otvoril 25. apríla líder OĽaNO Igor Matovič. Predseda Národnej rady Andrej Danko od vtedy mlčí. Nikto ho nikde nevidel a ani nepočul. Čo sa za tým skrýva? Stratil sa?

Za Kanceláriu predsedu parlamentu najskôr prehovorila šéfka Tlačového odboru Zuzana Čižmáriková. Na Matoviča reagovala promptne, ešte v deň keď padli obvinenia. Danko však zostal ticho. O dva dni neskôr svoje vysvetlenie poskytol vedúci Kancelárie NR SR Daniel Guspan. Danko stále neprehovoril. V piatok vypršalo Dankovi ultimátum, ktoré mu dala opozícia, aby odstúpil z funkcie. Ani k tomu sa Danko nevyjadril. Ba dokonca mimoriadnu schôdzu zákonodarného zboru nezvolal Danko, ale podpredseda parlamentu Béla Bugár.

Ako je možné, že Danko doteraz neprehovoril? Čo sa stalo, že Danko, ktorý sa inokedy rýchlo ujíma slova a povie aj čo netreba, zrazu zostal ticho? Je chorý? Zmenil taktiku a niekto mu dobre poradil, že hovoriť je striebro, ale mlčať zlato? Ani jedno, ani druhé. Podľa viacerých informácií portálu kvonline.sk je Danko v zahraničí. Nedá sa povedať, že by sa skrýval . Skôr informácie hovoria, že si užíva dovolenku a to nie hocikde, ale div sa svete na Maledivách. A to je nehorázne rovnako, ako otváranie cudzích listov. Ak nastane vo firme problém, jej šéf priletí aj z dovolenky, len aby kritickú situáciu vyriešil. Danko neuznal za vhodné, aby svoju dovolenku prerušil a vysvetlil nie opozícii, ale občanom, ako je to s porušovaním listového tajomstva v jeho úrade.

O autorovi

1 Komentár

  1. tartus

    patrajte KEDY na tu dovolenku odysiel, najskor zistite ze to bolo v den alebo nasledujuci ako prehovoril Matovic o tejto kauze. a o par rokov alebo desatroci sa najde clovek ktory potvrdi ze ho na tu dovolenku vystval samotny Fico, lebo presne vedel ze keby si Danko otvoril hubu, tak uz ani Bugar ho nepodrzi.

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This