Sociálne siete sú zvláštny úkaz. Nevyžaduje sa overovanie, žiadne dôkazy nie sú potrebné

Je to nepostihnuteľné, stačí napísať, „hovorí sa“, „staršia klebeta“, „nie som rasista, ale“.

A takto vznikajú emócie, ktoré ženú ľudí do ulíc. Čo už, svet je taký…

Súhlasím s tým, že hajzlov a zlodejov treba potrestať. Problém je, že konzekvencie sa nedajú vyvodzovať na základe klebiet – po prvé. Po druhé – ľudí treba presvedčiť, že (potenciálni) zlodeji nemajú právo vládnuť.

Avšak korupcia je systémovým javom, ktorý sprevádza slovenských politkov od začiatku dejín samostatného Slovenska. Legendárna nahrávka rozhovoru hlasu podobnému Dzurindovi s hlasom podobným primátorovi Bratislavy Kresánkovi je toho dôkazom (textový prepis).

Róbert Fico sa do tejto atmosféry dokonale etabloval a priviedol umenie korupcie doslova do umeleckej polohy. Ako vieme, on sám nikdy nič nepotvrdil, takže na nahrávke je len hlas podobný Róbertovi Ficovi, ako zabezpečil milióny vlastnou hlavou.

Dag Daniš na sociálnej sieti:

Priatelia, toto bude čistá archeológia. Kopete. Nájdete jednu amforu so zlatými mincami. A tušíte, že ich tam bude asi celá kopa. Kopa zlata.

Ako pri kauzách, kde v jedinom prípade balík „výnosov“ pre Kaliňáka a Počiatka údajne činil 200 miliónov eur.

Ak pôjdeme – spolu s prokurátorom Špirkom – ďalej, zistíme, že oni takto, cez DPH a tendre, vybrali zo štátnej kasy za roky miliardy eur. Oni = kriminálne skupiny a oligarchovia okolo bašternákovcov, kaliňákovcov, výbohovcov, brhelovcov, širokých a bodorovcov…

Staršia klebeta, že Fico môže mať v zahraničí uložených 700 miliónov dolárov, už nevyzerá ako úplný blud. Ak mohli byť príjmy skupín okolo Kaliňáka a Počiatka v stovkách miliónov, tak dlhoročné „úspory“ Fica môžu byť pokojne také, aké opísal zdroj, ktorý kontaktoval Matoviča…

Rovnako nemusí byť klebeta ani to, čo sa šíri medzi redakciami a novinármi už rok – že „smeráci“ a oligarchovia majú mať v Číne, resp. v čínskej finančnej skupine (áno, v tej, čo má aktivity aj u nás) viac ako miliardu eur, ktorú treba „preinvestovať“ do legálneho biznisu.

Neuveriteľné.

Ak sa to preukáže, tak tu by už nešlo o korupciu. Tu by išlo o organizovaný zločin a o legalizáciu príjmov z trestnej činnosti.

A z môjho čisto osobného pohľadu aj o vlastizradu.

Zdroj: Facebook Dag Danisa

Dag Danis má pravdu – ak sa to dokáže, ide o vlastizradu, za akú sa napríklad v Číne popravuje bez milosti.

Lenže dokázať to, má záujem vždy každá vláda, ktorá práve nie je pri moci. Akonáhle sa pri moci ocitne, nabehne na dobre naolejované koľaje systému a peňazovodov.

Súčasné protestné hnutie nemá za cieľ zmeniť systém, len vymeniť ľudí. A preto im neverím. Neverím, že ľudia, ktorí boli pri moci v roku 2002-2006 resp. v roku 2010-2012 a ani prstom nepohli, aby zmenili systém, chcú teraz niečo iné. Neverím, že ľudia, ktorí vehementne podporujú európske štrukturálne fondy, ktoré sú najväčším zdrojom korupcie majú záujem niečo zmeniť. Neverím ani na sekundu, že ľudia, ktorí podporili extrémistický zákon garantujúci postih za názor, chcú niečo zmeniť.

Myslím si, že ich cieľom je dostať sa k moci. A okrem sofistikovanej verzie rozkrádania, dostaneme ešte darček v podobe ideologickej subverzie mimovládnych organizácií.

Nie sú schopní presvedčiť ľudí, aby ich volili, nie sú schopní ukázať, že sú dôveryhodnou alternatívou. Stranícka práca, vytváranie mohutnej členskej základne, ktorá by im dala mandát zdola, nikoho z nich nebaví. Radšej sa uzavrú do kaviarní, vypisujú plamenné heslá a organizujú demonštrácie.

Byť súčasnou koalíciou, bol by som v kľude. Nič im nehrozí. Opozícia je (aspoň zatiaľ) papierový drak. Síce veľa hluku na námestiach, ale zvnútra prázdna ako nafúknutý balón. Zatiaľ ešte nedorástla ideologicky infikovaná generácia, ktorá bude poslušne voliť na základe tých „správnych hesiel“. Ešte stále sú na Slovensku ľudia, ktorých zaujíma niečo iné ako riešenie genderových a LGBTI problémov.

Ale aj tak som pesimista. Skôr alebo neskôr budú súčasní zlodeji odstavení. Odnaučiť kradnúť sa neprestanú a ak túto situáciu ustoja, budú naďalej pokračovať v lukulských hodoch. Možno dokonca ešte zintenzívnia svoje mľaskanie, vediac, že sa ich koniec blíži. A po nich nastúpi súčasná „čistá“ garnitúra. Pre mnoho z nich byť čistý bude znamenať byť chudobný a to budú chcieť zmeniť.

Netreba zabudnúť, že na stranu dnešnej opozície sa postavili oligarchovia Penty so svojim rozsiahlym biznisom. Ich médiá Trend a Sme zahájili vojnu proti súčasnej vláde. Rovnako aj ďalší z kmotrov, Kmotrík, dáva opozícii v TA3 nadštandartný priestor. Zadarmo to nebude…

Systém nikto nezmení, extrémistické zákony ostanú, oligarchovia budú cez svojich koníkov čerpať financie, eurofondy budú naďalej korumpovať a mimovládne organizácie z vďaky za pomoc dostanú voľnú roku konečne začať diktovať ideologické zmeny.

Nielen to, Lisabonská zmluva bude ako Sauronov prsteň v Tolkienovom diele magickou príťažlivosťou meniť všetky procesy v Európe. Moc, ktorá vyplýva z prístupu k eurofondom a k ich rozdeľovaniu bude deštruktívnym spôsobom pôsobiť na každého, kto sa ich dotkne. Niet cesty späť, okrem jednej.

V Pánovi prsteňov bolo cieľom zničiť symbol zla, prsteň do ktorého zaklial pán všetkého zla svoju moc. Budúcnosť Stredozeme závisela od zničenia prsteňa.

Ani v dnešnej realite to nie je iné. Pokiaľ Európska Únia pretrvá, nakoniec absorbuje všetky krajiny a vytvorí jednu totalitnú celokontinentálnu entitu. Na pozadí tohto procesu hovoriť o vlastizrade je trocha smiešne. Európska únia nie je a nikdy nebude vlasťou. Zlo nemá tvár, nemá pomenovanie, nemá výraz

Jedine osamostatnenie sa  a vysporiadanie sa s vlastnými problémami vlastnými silami dokáže v dlhodobom meradle zabezpečiť budúcnosť krajiny. Nikto to za nás nespraví.

Tak ako Frodo v Pánovi prsteňov našiel odvahu sa vzdať všetkého svojej budúcnosti, svojho života, svojho osudu aby došiel k zničenie zla, tak ako sa okolo neho našla biblická skupina obetavých a odvážnych aj dnes je to jediná cesta.

Tolkien bol však veriaci človek. Veril, že zlo má obmedzenú moc. Podľa jeho názoru, kresťanského názoru, v boji me­dzi dobrom a zlom, dobro definitívne zvíťazí. Zmyslom Saurona, pána zla, bolo ovládnuť, vlastniť všetkých. A v súboji s dobrom, s ľuďmi, ktorí nie sú obmedzení vlastníctvom, nakoniec prehrá. Schopnosť zriekať sa, je podľa Tolkiena silnejšia ako potreba vlastniť a ovládať.

To je však zásadná chyba, človek je tvor biologický a potreba dominancie, ovládania je bytostnou túžbou každej ľudskej bytosti. Zlo stelesnené Lisabonskou zmluvou nakoniec vyhrá. Ak sa samozrejme predtým babylonská veža európskej konštrukcie nezrúti sama.