Čínsky test S-400: Famózna úspešnosť

Ruská tlačová agentúra TASS priniesla informáciu o nezávislom teste S-400. Test prevedený čínskou armádou v hraničných podmienkach fungovania dopadol grandiózne.

[sociallocker][/sociallocker]

Raketa vypálená systémom protivzdušnej obrany zasiahla mimoriadne náročný balistický cieľ.

Ľudová oslobodzovacia armáda Číny (PLAC) uskutočnila prvé úspešné testovacie streľby z protivzdušného raketového systému S-400 zakúpeného v Rusku. Raketa S-400 zasiahla balistický cieľ letiaci rýchlosťou 3 km/s (9x rýchlejšie ako zvuk). Agentúre TASS to v piatok oznámil vojenský diplomatický zdroj.

Testovacie streľby sa uskutočnili v prvej dekáde decembra na čínskom polygóne s jedným z dvoch plukov S-400 získaných z Ruska. Raketa 48N6E vypustená štartovacím systémom zasiahla balistický cieľ letiaci rýchlosťou 3 km/s,“ uviedol zdroj agentúry. Dodal, že cieľ bol zasiahnutý v maximálnom dolete rakety – asi 250 km.

Testy sa uskutočnili v podmienkach „silného rušenia vytvoreného znalým nepriateľom,“ dodal zdroj.

TASS nemá oficiálne potvrdenie poskytnuté zdrojom informácií.

Čína sa stala prvým zahraničným kupcom ruského systému S-400 „Triumph„. Podľa zmluvy budú čínskej strane dodané dva pluky S-400. V júli zdroj TASS uviedol, že bolo podpísané potvrdenie o prijatí prvého komplexu, ktorého doručenie po mori bolo dokončené v máji tohto roku.

S-400 Triumph je ruský protivzdušný raketový systém dlhého a stredného dosahom. Je určený na ničenie prostriedkov vzdušných útokov a prieskumu (vrátane lietadiel vyrobených pomocou stealth technológie) a akýchkoľvek iných vzdušných cieľov za podmienok intenzívneho boja a elektronických protiopatrení.


Publikovaný

v

,

od

Značky: