Nemôžete urobiť z Krymu východiskový bod pri rozhodovaní každej jednotlivosti vo vzťahu k Rusku, vyhlásil predseda Slobodnej demokratickej strany Nemecka (FDP) Christian Lindner.
Reč je o „ťažkom konflikte“ a namiesto čakania na akýkoľvek pokrok, Západ by Best mal dialóg s Moskvou intenzívnejšie a „znovu pozvať Putina za stôl G7“, povedal politik v rozhovore pre Die Presse.
Vo vzťahoch s Ruskom nie je Západ pripravený k dialógu, uviedol v rozhovore s rakúskymi novinami Christian Lindner.
„Podľa môjho názoru vo vzťahu k Ruskej federácii chýba (Západu) ako súlad, tak pripravenosť k dialógu. V súčasnej dobe presadzujeme projekty plynovodov a súčasne sa sťažujeme na porušovanie medzinárodného práva, „poukázal nemecký politik.
Podľa Lindnera nie je možné, aby sa Krym stal východiskovým bodom pri rozhodovaní o každej jednotlivosti vo vzhahu k Rusku. „Podobné porušenie medzinárodného práva je neprijateľné,“ uviedol vodca FDP. „Reč je však o vážnom konflikte a nemali by sme čakať na nejaký pokrok. Takže som za to, aby dialóg bol intenzívnejší a znovu sa pozval Putin za stôl G7 – hovoriť s ním, miesto aby sa hovorilo o ňom. “
Christian Lindner tiež poznamenal, že Berlín by nemal prevziať úlohu vodcu „slobodného sveta“. „Bolo by nerozumné, keby Nemecko o túto rolu usilovalo. Snaha ju hrať by znamenala, že sa dostanete pod nadmerný tlak,“ uviedol nemecký politik.
Na margo dohody o strope 200 000 imigrantov ročne Linder hovorí, že „v Nemecku je imigračná politika dlho obmedzovaná skutočnosťou, že pre kvalifikovaných ľudí, ktorí chcú pracovať s nami, existuje veľa byrokratických prekážok. Ale pre ľudí, ktorí hľadali ochranu, neexistovali žiadne pravidlá, žiadny poriadok, žiadna kontrola. Chceme to urobiť opačne, čo uľahčuje príliv odborníkov a samostatne regulovať azyl s jasným cieľom zaviesť rýchlejšie postupy a s perspektívou, že utečenci vrátiť do svojho starého domova. Humanitárna ochrana nesmie automaticky viesť k trvalému pobytu.“