Vyberte položku Stránka

ČESKO PO VOĽBÁCH: Šéf hnutia SPD Tomio Okamura povedal, že by bol rád vo vláde

ČESKO PO VOĽBÁCH: Šéf hnutia SPD Tomio Okamura povedal, že by bol rád vo vláde

Šéf hnutia SPD Tomio Okamura povedal, že by ale bol rád vo vláde, pretože by to uľahčilo presadenie programu. Hnutie ÁNO zatiaľ koaličnú spoluprácu s SPD vylučuje. Informuje Aktuálne.cz

V debate o vedení Snemovne SPD žiada o kreslo v čele bezpečnostného výboru. Meno kandidáta do čela výboru Okamura neprezradil. SPD chce usilovať aj o vedenie zahraničného a hospodárskeho výboru.

Okamura zopakoval, že vzhľadom na výsledky volieb SPD rešpektuje právo hnutia ÁNO na predsedu Snemovne. SPD žiada kreslo podpredsedu, navrhla na neho Okamuru. SPD je prvým subjektom, s ktorým ÁNO zahájilo druhé kolo povolebných rokovaní. Hovoriť dnes chce o programových prioritách, SPD hovorí o reforme systému sociálnych dávok či o zrušení Senátu.

Okamura pred dnešným rokovaním s ÁNO tiež uviedol, že s prezidentským kandidátom hnutia počká do konca lehoty na podanie kandidatúry, ktorá je 7. novembra.

Podporu dá SPD len prezidentskému kandidátovi, ktorý bude napĺňať jej program. Ak nikto taký nebude, zváži vlastného kandidáta. Okamura pritom nechcel potvrdiť ani vylúčiť, že by kandidátom mohol byť on sám. So súčasným prezidentom Milošom Zemanom vidí ale veľa programových zhôd, chce o tom hovoriť aj na stretnutí s hlavou štátu 6. novembra v Lánech.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This