Vyberte položku Stránka

Brit odsúdený na tri mesiace v dubajskom väzení za to, že sa nechtiac dotkol muža v bare

Brit odsúdený na tri mesiace v dubajskom väzení za to, že sa nechtiac dotkol muža v bare

Harron (27) sa v Spojených arabských emirátoch zastavil len na dva dni potom, čo bol pracovne v Afganistane. Keď navštívil jeden z dubajských barov, nechtiac sa dotkol jedného z arabských mužov, len aby nerozlial svoje pitie. Dotknutému mužovi sa to však nepáčilo a aj napriek ospravedlneniu zo strany Harrona ho zažaloval.

 

Elektrikár z Veľkej Británie bol odsúdený na tri mesiace vo väzení v Dubaji potom, čo sa v miestnom bare dotkol iného muža. Jamie Harron zo škótskeho Stirlinku bol zatknutý už v júli tohto roku, keď ho jordánsky obchodník Emad Tabaza obvinil z toho, že ho obchytkával v preplnenom bare. Súd teraz poslal mladého Brita do väzenia.

Brit bol obvinený z „neslušného správania na verejnosti“ a okrem toho prišiel o svoju prácu aj úspory, ktoré musel vynaložiť na súdne pojednávania. Harronovi bolo povedané, že môže čeliť až trom rokom odňatia slobody. Podľa skupiny Detained in Dubai (DiD), ktorá sa podobnými prípadmi zatknutiu zahraničných turistov zaoberá, bol Harron nakoniec v nedeľu odsúdený „iba“ na tri mesiace odňatia slobody. Jeho advokáti však plánujú odvolanie.

Brit v súčasnosti nie je vo väzbe, neobjavil sa ani na súde. Počas súdu ho zastupoval jeho advokát, ktorý má dva týždne na to, aby sa proti rozhodnutiu odvolal. Skupina DiD uviedla, že je Harron „rozčúlený, sklamaný a obáva sa toho, čo sa ešte môže stať.“

Harronova sestra medzitým uviedla, že jej bratovi v jeho domove v Škótsku niekto rozbil garáž. „Aby toho nebolo málo, bratova garáž bola rozrezaná pílou a niekto ukradol jeho veci vrátane drahého bicykla. Síce sme zavolali políciu, ale prosíme o zdieľanie, „napísala na Facebooku Jamieho sestra Jordan.

 

Muž, ktorý Jamieho z neslušného správania obvinil, pracuje ako výkonný riaditeľ globálnej technologickej firmy Neuman & Esser. Emad Tabaza uviedol, že po incidente dostal vyhrážky smrťou. Hovorca spoločnosti uviedol, že Tabaza svoju sťažnosť po vyhrážkach stiahol. „Vzhľadom k dobe, ktorá od incidentu uplynula aj trestu, ktorý u podozrivého očakávame, sa náš zamestnanec rozhodol stiahnuť sťažnosť aj napriek obťažovaniu, ktoré potvrdilo niekoľko svedkov,“ povedal hovorca.

„Podľa zákona našej krajiny to však nepovedie k ukončeniu súdneho konania, ako by tomu bolo napríklad v Anglicku alebo Nemecku,“ dodal hovorca.

Jamieho rodina ho medzitým nemohla navštíviť, pretože by čelila riziku zatknutiu kvôli kritike vlády na sociálnych sieťach, ktorá je v Spojených arabských emirátoch zakázaná. Harronov otec teraz varuje britských turistov pred tým, aby do krajiny radšej nejazdili.

 

Pin It on Pinterest

Share This