Členka Kresťansko-demokratickej únie (CDU) napísala komentár, ktorý vysvetľuje Nemcom, že sa nemajú obávať, keď sa stanú menšinami vo svojich mestách. Šéfkou tejto strany je Angela Merkelová, nemecká spolková kancelárka.

Politička CDU Barbara Johnová tvrdí, že „je to len otázka času, kedy ľudia s migračným pozadím budú tvoriť väčšinu obyvateľov vo väčších mestách“ a že by to Nemcov nemalo trápiť. Takto sa vyjadrila 80-ročná politička v komentári pre nemecký denník Tagesspiegel  tento týždeň.

V minulom roku sa Frankfurt stal prvým mestom v Nemecku, v ktorom sú domorodí Nemci menšinou a takmer celý nedávny rast obyvateľstva v krajine sa ukázal byť spôsobený masovou migráciou.

Trend smerujúci k rýchlo rastúcemu podielu migrantov je nezvratný,“ uviedla Johnová, ktorá dodala, že holandské mestá ako Amsterdam a centrum Rotterdamu, v ktorom rodení Holanďania nie sú väčšinou, dokazujú, že obavy z toho, aké to bude, keď sa stanú menšinou, sú „nepodložené„.

Veľký počet migrantov v Rotterdame a Amsterdame v posledných niekoľkých rokoch ovplyvnil miestny život. Veľká populácia tureckých migrantov v Rotterdame sa minulý rok búrila, keď počas kampane za referendum v Turecku odmietla vláda povoliť vstup do krajiny tureckým ministrom.

Začiatkom tohto roka zatkli holandské úrady marockých migrantov žijúcich v Rotterdame po tom, ako zistili, že obaja muži sa chystajú páchať teroristické útoky tak v Holandsku ako aj vo Francúzsku.

V Amsterdame násilnosti marockých gangov, ktorým sa v tej krajine hovorí Marocká vojna, vyústili v posledných niekoľkých rokoch do radu násilných incidentov. Po jednom z nich zostala na ulici mesta ponechaná odrezaná hlava.

Profesorka Johnová dodala, že migranti „sú tak ako je to v prípade miestnych obyvateľov, často rozdelení“ a dodáva, že domorodí Nemci a migranti sa budú snažiť o koalície založené na „vzdelaní, etnickej príslušnosti, náboženstve, kultúre a ekonomike„.

Veľa vecí bude odlišných ale niektoré veci budú lepšie,“ povedala.

Johnová od svojho odchodu do dôchodku v roku 2003 vystupovala ako tvár kampane „Ukáž rasizmu červenú kartu“ a zasadala v rade Moslimskej akadémie Nemecka.

Zdroj: Breitbart