Vyberte položku Stránka

BREITBART: Členka Merkelovej CDU hovorí Nemcom, aby sa nebáli, že sa stávajú minoritou

BREITBART: Členka Merkelovej CDU hovorí Nemcom, aby sa nebáli, že sa stávajú minoritou

Členka Kresťansko-demokratickej únie (CDU) napísala komentár, ktorý vysvetľuje Nemcom, že sa nemajú obávať, keď sa stanú menšinami vo svojich mestách. Šéfkou tejto strany je Angela Merkelová, nemecká spolková kancelárka.

[sociallocker][/sociallocker]

Politička CDU Barbara Johnová tvrdí, že „je to len otázka času, kedy ľudia s migračným pozadím budú tvoriť väčšinu obyvateľov vo väčších mestách“ a že by to Nemcov nemalo trápiť. Takto sa vyjadrila 80-ročná politička v komentári pre nemecký denník Tagesspiegel  tento týždeň.

V minulom roku sa Frankfurt stal prvým mestom v Nemecku, v ktorom sú domorodí Nemci menšinou a takmer celý nedávny rast obyvateľstva v krajine sa ukázal byť spôsobený masovou migráciou.

Trend smerujúci k rýchlo rastúcemu podielu migrantov je nezvratný,“ uviedla Johnová, ktorá dodala, že holandské mestá ako Amsterdam a centrum Rotterdamu, v ktorom rodení Holanďania nie sú väčšinou, dokazujú, že obavy z toho, aké to bude, keď sa stanú menšinou, sú „nepodložené„.

Veľký počet migrantov v Rotterdame a Amsterdame v posledných niekoľkých rokoch ovplyvnil miestny život. Veľká populácia tureckých migrantov v Rotterdame sa minulý rok búrila, keď počas kampane za referendum v Turecku odmietla vláda povoliť vstup do krajiny tureckým ministrom.

Začiatkom tohto roka zatkli holandské úrady marockých migrantov žijúcich v Rotterdame po tom, ako zistili, že obaja muži sa chystajú páchať teroristické útoky tak v Holandsku ako aj vo Francúzsku.

V Amsterdame násilnosti marockých gangov, ktorým sa v tej krajine hovorí Marocká vojna, vyústili v posledných niekoľkých rokoch do radu násilných incidentov. Po jednom z nich zostala na ulici mesta ponechaná odrezaná hlava.

Profesorka Johnová dodala, že migranti „sú tak ako je to v prípade miestnych obyvateľov, často rozdelení“ a dodáva, že domorodí Nemci a migranti sa budú snažiť o koalície založené na „vzdelaní, etnickej príslušnosti, náboženstve, kultúre a ekonomike„.

Veľa vecí bude odlišných ale niektoré veci budú lepšie,“ povedala.

Johnová od svojho odchodu do dôchodku v roku 2003 vystupovala ako tvár kampane „Ukáž rasizmu červenú kartu“ a zasadala v rade Moslimskej akadémie Nemecka.

Zdroj: Breitbart

O autorovi

Príspevky za Máj

Pin It on Pinterest

Share This