Vyberte položku Stránka

Bomba: Mladý Putin nadáva na boľševikov.

Bomba: Mladý Putin nadáva na boľševikov.

V pravidelných intervaloch sa vynára príbeh s dvoma tvárami.

[sociallocker][/sociallocker]

Na jednej strane dobrí, poctiví Nemci, ktorí oľutovali svoju minulosť a svoje hriechy a dnes sú úplne iným národom. Svoju stáročnú charakteristickú črtu spupného diktátu, z ktorej vychádzala ideológia nacizmu a predstava o nadľuďoch a podradných rasách, vraj pochovali. Dnes sú národom, ktorý nezištne pomáha celému svetu a nikdy sa už nevráti k výbojom, s ktorými máme tak trpké skúsenosti a dodnes plné cintoríny.

Na druhej strane zlí Rusi, ktorí nevedia nič iné len chlastať, vraždiť a dobýjať. A že keby nemali ropu, už sú dávno zalezení v zemľankách a svet by mal od nich pokoj. Mnohí ľudia tvrdia, že nie je možné ich považovať za ľudskú rasu, pretože nikdy neoľutovali svoje zločiny. A dokonca majú šéfa, ktorý pochádza z organizácie ochraňujúcej režim vlády boľševikov, ktorý dokonca tento režim túži obnoviť.

Nemecká rasová obsesia

Čo sa týka Nemcov, s tým oľutovaním je to otázne. Nemôžete celý národ zmeniť a ešte dvadsať rokov po vojne bolo na Ministerstve zahraničných vecí v Nemecku viac bývalých členov NSDAP ako za čias Hitlera. Ako ukazujú posledné roky, zdá sa že Nemci len vymenili prostriedky. Namiesto zbraní používajú peňaženku a zatiaľ sa im darí stále viac a stále intenzívnejšie Európu ovládať.

Bohužiaľ, nezanikla ani ich obsesia rasovými otázkami. Len namiesto jedinej nadradenej rasy sa zrejme rozhodli vytvoriť novú rasu. Kde pekne podľa plánu, tak ako majú vo zvyku a ako systematicky vyvražďovali Židov, dnes budú likvidovať jeden európsky národ za druhým pomocou nikdy nekončiaceho prúdu migrantov a pretvárať ich do nejakej beztvarej masy bez názorov, bez koreňov a odkázaných na „múdry štát“ – samozrejme pod vplyvom Nemecka.

Rusko dnes

Rusi nás v skutočnosti nemusia zaujímať. Ich problémy doma, relatívne slabá ekonomika, problémová demografia apod., im nedovoľuje projektovať svoju silu globálne. Jedine v jadrových zbraniach sa dokážu kvantitatívne vyrovnať Západu. Vo všetkom ostatnom sú početne značne slabší. Z Ruska skutočne žiadna hrozba objektívne nemôže prichádzať. Napriek tomu sa im darí udržiavať si suverenitu a odstup od Západu. Značne pokročili v lokalizácii svojej výroby, sú potravinovo absolútne sebestační a ich zásoby surovín im dávajú možnosť byť nezávislí a pokiaľ chce od nich niekto kupovať, podmienky si stanovujú oni sami.

A čo sa týka ideológie? Boľševizmus predsa nikdy nebol prirodzenou súčasťou ruskej ideológie. Tou je kresťanský mesianizmus a nacionalizmus projektovaný do vlastného vnútra. Rusi boli hlavnou, prvou a najväčšou obeťou komunizmu. V mene boja proti nemu a na následky vlády boľševikov zahynuli milióny Rusov. Teoreticky, ak by Rusi neprežili storočie genocíd, dnes by ich nebolo 140 miliónov, ale možno tristo.

Aj preto okamžite po páde Sovietskeho zväzu komunistická ideológia bleskovo odkráčala na smetisko ideológie. A samotný prezident Putin, ktorý začal obrodu Ruska po roku 2000, bol medzi prvými. Dnešné Rusko so Sovietskym zväzom nemá nič spoločné…

Interview, ktoré Putin poskytol ešte v roku 1991 je toho dôkazom

Video s kľúčovými pasážami s českými titulkami

Dlhšie video s anglickými titulkami

„Najväčšia geopolitická katastrofa 20.storočia“

Aj často spomínané video, kde vraj Putin otvorene priznal, že chce obnoviť Sovietske impérium je lož. V skutočnosti orámoval obrovskú tragédiu stoviek miliónov ľudí, ktorým sa rozpadol starý svet a tento chaos mal potenciál ohroziť celú planétu.

V roku 2005 Putin predniesol prejav pred Federálnym zhromaždením. V prejave nevidno žiadnu nostalgiu za minulosťou. Je to historický popis reálnej katastrofy desiatok miliónov ľudí, ktorí sa ocitli bez domova, bez prostriedkov, často v ohrození života. Ten výrok o geopolitickej katastrofe Putin použil ako nadpis, ktorý potom rozviedol.

Okydávači Ruska to môžu vykladať ako chcú, ale prejav je zameraný dovnútra na opis tragédie ľudí. O túžbe obnoviť Sovietsky zväz a jeho vplyv na cely bývalý tábor socializmu, tam nie je ani zmienka.

Nakoniec, pozrite si to sami (Video je rusky s anglickými titulkami)

O autorovi

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This