Vyberte položku Stránka

BMW bude investovať v Rusku

BMW bude investovať v Rusku

Po zastavení rozhodnutia o investíciách v Rusku v roku 2015 kvôli prepadu predaja a politickej neistote sa firma vracia na ruský trh. Denník Vedomosti informuje o plnoformátovej investícii.

Je to správne rozhodnutie. Rusko sa vracia do automobilového priemyslu a BMW v Ruskej federácii bude nasledovať mnoho ďalších automobiliek,“ uviedol nemecký expert Ferdinand Dudenhöfferm pre Bild.

Sankcie EÚ? Nedôvera voči ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi? „Zdá sa, že BMW to nevadí: bavorská automobilka uvažuje v blízkej budúcnosti o otvorenie závodu v Kaliningradskej oblasti,“ napísal Bild.

Vlastná továreň v „krajine Putina“ je pre Mníchov niečo „úplne nové„. Až doteraz sa v Rusku uskutočňujú iba čiastkové montáže vozidiel bavorského koncernu. Ako uvádza nemecký bulvár, BMW plánuje investovať do ruského regiónu niekoľko sto miliónov eur.

Vzhľadom k dlhodobej prítomnosti BMW v Kaliningradskej oblasti, atraktívnej investičnej klíme a plánom miestnej správy pre jej ďalšie zlepšovanie, považujeme Kaliningradskú oblasť za možné miesto pre závod,“ povedal zástupca automobilky.

bmw

Kvôli hospodárskej kríze sa aktivita BMW v Rusku znížila. Vzhľadom k tomu, že sa ruská ekonomika v poslednej dobe zotavuje a predaj automobilov opäť narastá, sa zdá, že bavorský sa rozhodol, domnieva sa Bild.

Starší viceprezident spoločnosti BMW Hendrik von Künheim nazval jedným z dôvodov možného otvorenia závodu v Kaliningradskej oblasti požiadavku ruských zákonodarcov vyrábať viac automobilových dielov v Ruskej federácii.

Ostatne odborníci tiež „vsádzajú na Rusko,“ pokračuje nemecké vydanie. Napríklad predseda predstavenstva rusko-nemeckej komory zahraničného obchodu Matthias Shepp považuje plán BMW za účelný, pretože Volkswagen a v poslednej dobe aj Mercedes už investovali značné finančné prostriedky do Ruska.

Slabý rubeľ a zlepšenie investičnej klímy robia investície do Ruska atraktívne pre mnoho nemeckých podnikov,“ povedal Matthias Shepp.

Expert v automobilovom priemysle Ferdinand Dudenhöfferm plne súhlasí s predsedom predstavenstva rusko-nemeckej komory zahraničného obchodu, uvádza Bild. „Toto je správne, naozaj správne rozhodnutie. Rusko sa vracia do automobilového priemyslu, a po BMW bude do Ruska prichádzať omnoho viac automobiliek,“ dodal Dudenhöfferm

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This