Vyberte položku Stránka

Bloomberg: Trump zmenil tón rétoriky voči moslimskému svetu

Bloomberg: Trump zmenil tón rétoriky voči moslimskému svetu

Prezident Donald Trump odložil odmietavú úvodnú frázu zo svojej politickej kampane vo svojej prvej hlavnej úlohe, keď vystúpil s príhovorom voči moslimskému svetu, pričom sa vyhýbal použitiu  spojenia „radikálny islamský terorizmus“ na opísanie hrozby, píše Bloomberg.

Počas kampane Trump opakovane povedal, že každý politik, ktorý by tieto slová nepoužil, bol príliš slabý alebo posadnutý politickou korektnosťou byť prezidentom. Pri príprave na príhovor v Rijáde v nedeľu poradcovia Trumpovi navrhli, aby použil tlmenší výraz „islamistický extrémizmus“.

Trump poukázal na potrebu čeliť  „kríze islamského extrémizmu,  islamistov a islamského teroru všetkých druhov.“ Odchýlka od scenára bola neúmyselne blízko  podľa úradníka Bieleho domu, ktorý informoval novinárov pod podmienkou anonymity.

Podstatné však bolo, že Trumpova predtým obľúbená trojrozmerná fráza bola preč.  Trumpov tím môže dúfať, že sa stratí  ďalších svojich podporovateľoch.

Pre Trumpa, ako každý prezident, ktorý cestuje do zahraničia, musí takýto prejav vyvažovať zahraničné imperatívy vrátane uzatvárania obchodných zmlúv. No jeho voliči očakávajú niečo úplne iné. Volili ho preto, že jasne pomenoval moslimský terorizmus. A to je dnes preč, uzatvára Bloomberg.

 

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This