Vyberte položku Stránka

BILD: Aj Nemecko chce bombardovať Sýriu

BILD: Aj Nemecko chce bombardovať Sýriu

Nemecký denník Bild zverejnil, že sa skúma možnosť zapojenia Nemecka do „obrany civilistov,“ proti „režimu Bashar al-Assada„.

Nemecké ministerstvo obrany zvažuje možnosť vstupu do medzinárodnej koalície, ak Sýria použije chemické zbrane, informuje nemecký denník. Podľa jeho informácií Nemecko bolo požiadané Spojenými štátmi o účasť na leteckých úderoch proti Sýrii.

Ako píše denník, možnosť nemeckých leteckých útokov proti Sýrii bola prerokovaná na stretnutí delegácií oboch krajín minulý týždeň. Na nemeckej strane bola delegácia vedená ministerkoua obrany Ursulou von der Leyen a na americkej vojenský atašé amerického veľvyslanectva.

Medzi možnosťami, o ktorých diskutovali na stretnutí, boli tak priame údery na pozície sýrskej armády ako aj  vykonávania prieskumných misií pre posúdenie následkov útoku.

Ako sa uvádza v Bilde, do útoku môžu byť zapojené nemecké bojové lietadlá Tornado. Ich cieľom môže byť vojenská infraštruktúra sýrskych jednotiek, vrátane leteckých základní, veliteľských objektov a muničných skladov.

V novinách sa uvádza, že „v Sýrii po prvýkrát Nemecko riskuje, že sa dostane do priamej konfrontácie s Ruskom„.

Ešte predtým ruskí predstavitelia, vrátane ministra zahraničia Sergeja Lavrova povedali, že ozbrojenci v Idlibe majú v úmysle realizovať provokáciu s chemickými zbraňami. Táto sa má stať zámienkou k ďalšiemu útoku koalície vedenej Spojenými štátmi na pozície sýrskych vojakov. Ruské Ministerstvo obrany tiež poukázalo na sťahovanie lodí a lietadiel do oblasti Blízkeho východu, ktoré majú možnosť vypúšťať rakety s plochou dráhou letu, .

Bild spomenul, že aliancia Spojených štátov, Veľkej Británie a Francúzska vykonala letecký úder v apríli 2018 proti vybraným cieľom v Sýrii potom, čo vraj sýrska armáda použila chemické látky v meste Douma (v blízkosti hlavného mesta Damasku). Tento útok sa neskôr ukázal ako provokácia Bielych prilieb.

V tom čase kancelárka Angela Merkelová vylúčila účasť Nemecka na „vojenských akciách„.

Dnes však ministerstvo diskutuje o zmene. Dôvodom bola osobná požiadavka americkej strany na kancelárku, aby sa Nemecko zapojilo.

O autorovi

Príspevky za Február

Pin It on Pinterest

Share This