Vyberte položku Stránka

ASIA TIMES: Rusko nebude masovo vyrábať SU-57 len preto, lebo patrí medzi špičku.

ASIA TIMES: Rusko nebude masovo vyrábať SU-57 len preto, lebo patrí medzi špičku.

Stíhačka piatej generácie je „naša trúba, na ktorú môžeme vždy zahrať, keď lietadlá predchádzajúcich generácií začnú zaostávať,“ hovorí predstaviteľ ministerstva obrany.

Rusko sa neponáhľa, aby začalo hromadne vyrábať odpoveď krajiny na americkú stíhačku F-35, hoci je ruské lietadlo „jedným z najlepších lietadiel“ na svete. Vyhlásenie v tomto duchu pochádza od významného predstaviteľa obrany zo začiatku tohto mesiaca.

Lietadlo sa ukázalo byť veľmi dobré a to aj v Sýrii, kde sa potvrdil jeho výkon a bojové schopnosti,“ povedal podľa The Diplomat ruský námestník ministra obrany Jurij Borisov na ruskej televízii.

Viete, že dnes sa Su-57 považuje za jedno z najlepších lietadiel vyrobených na svete. V dôsledku toho nemá zmysel urýchliť prácu na hromadnej výrobe lietadiel piatej generácie,“ vysvetlil Borisov.

Su-57, pokračoval, je „naša trúba, na ktorú môžeme vždy zahrať, keď lietadlá predchádzajúcich generácií začnú zaostávať vo svojich schopnostiach v porovnaní s podobnými lietadlami z popredných svetových krajín.

Borisovovo pozitívne tvrdenie sa líši od článku Diplomat. Analytický portál uviedol, že jedným z dôvodov rozhodnutia je ruský preťažený rozpočet na obranu. Až júli tohto roku ruská armáda podpísala zmluvu na nákup počiatočnej predprodukčnej série 12 lietadiel.

Ruské SU-57 svojimi schopnosťami, rovnako ako svojou nižšou cenou predčí americké F-35.

Ruská stíhačka je dva a pol krát lacnejšia ako F-35 alebo F-22, podľa ruského poslanca Vladimíra Guteneva.

Stíhacie lietadlá piatej generácie nepochybne súťažia s americkými F-22 a F-35, ale sú oveľa lacnejšie, aj keď majú podobné vlastnosti, zatiaľ čo v niektorých aspektoch, napríklad manévrovateľnosti, sú lepšie ako americké lietadlá,“ povedal Gutenev pre Sputnik .

Zdroj: Asia Times

O autorovi

Príspevky za Február

Pin It on Pinterest

Share This