Vyberte položku Stránka

Andrej Kiska vo vláde, to by bola prvá povolebná facka Igora Matoviča svojim voličom.

Andrej Kiska vo vláde, to by bola  prvá povolebná facka Igora Matoviča svojim voličom.

Väčšina z voličov Obyčajných ľudí totiž Andreja Kisku diplomaticky povedané nemusí, rovnako ako nemusia Trubanových progresívcov. Inak by volili ich a nie OLaNO, na to sa stačí opýtať ktoréhokoľvek z nich.

Boj proti korupcii bol nosnou témou kampane Obyčaných ľudí a mnoho voličov im dalo svoj hlas práve preto. Ako v súvislosti s korupciou občania vnímajú Andreja Kisku je všeobecne známe.

A aby toho nebolo  málo, Andrej Kiska už naznačil, že bude ľudí z Progresívneho Slovenska pretláčať do exekutívy. Dokonca by chcel vytvoriť nové ministerstvo pre Michala Trubana.

Andrej Kiska vo vláde by znamenal pomerne silnú stratu podpory pre vládu už v jej v prvých dňoch o  ministrovi Trubanovi ani nehovorím.

Aj keď teraz sa môže zdať, že do nových volieb sú 4 roky, že na podpore či nepodpore voličov v tejto chvíli nezáleží. Ale to si mysleli dlhé roky aj v Smere SD.

Časy ktoré prichádzajú nebudú jednoduché. Na novú vládu sa toho valí až príliš, cez koronavírus, migračnú vlnu, hospodársku a finančnú krízu. Vládnuť s nepopulárnou vládou na taliansky spôsob ala Conte by  prinášalo celý rad problémov.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This