Andrej Kiska vo vláde, to by bola prvá povolebná facka Igora Matoviča svojim voličom.

Väčšina z voličov Obyčajných ľudí totiž Andreja Kisku diplomaticky povedané nemusí, rovnako ako nemusia Trubanových progresívcov. Inak by volili ich a nie OLaNO, na to sa stačí opýtať ktoréhokoľvek z nich.

Boj proti korupcii bol nosnou témou kampane Obyčaných ľudí a mnoho voličov im dalo svoj hlas práve preto. Ako v súvislosti s korupciou občania vnímajú Andreja Kisku je všeobecne známe.

A aby toho nebolo  málo, Andrej Kiska už naznačil, že bude ľudí z Progresívneho Slovenska pretláčať do exekutívy. Dokonca by chcel vytvoriť nové ministerstvo pre Michala Trubana.

Andrej Kiska vo vláde by znamenal pomerne silnú stratu podpory pre vládu už v jej v prvých dňoch o  ministrovi Trubanovi ani nehovorím.

Aj keď teraz sa môže zdať, že do nových volieb sú 4 roky, že na podpore či nepodpore voličov v tejto chvíli nezáleží. Ale to si mysleli dlhé roky aj v Smere SD.

Časy ktoré prichádzajú nebudú jednoduché. Na novú vládu sa toho valí až príliš, cez koronavírus, migračnú vlnu, hospodársku a finančnú krízu. Vládnuť s nepopulárnou vládou na taliansky spôsob ala Conte by  prinášalo celý rad problémov.


Publikovaný

v

od

Značky: