Návrh na zmenu, ktorá zásadným spôsobom posilní prezidentské právomoci, bol prijatý tesnou väčšinou. Podľa čerstvej informácie agentúry Anadolu podporilo reformu 51,18 percenta hlasujúcich, proti bolo 48,82 percenta. Agentúra tvrdí, že otvorené boli už všetky obálky s hlasmi. Volebná komisia má oficiálny výsledok vyhlásiť až za 11 alebo 12 dní. Do výsledku však nechala započítať aj lístky neoznačené oficiálnou pečiatkou.
Tezcan povedal, že hlasovanie aj sčítanie hlasov sprevádzali podvody a že „jediný spôsob, ako skoncovať s diskusiou o legitímnosti hlasovania a ako upokojiť ľudí, je hlasovanie zrušiť“. Podľa neho je nemožné zistiť presný počet neplatných hlasov. CHP podľa Tezcana vznesie sťažnosti k miestnym volebným úradom a k ústrednej volebnej komisii a podľa výsledku potom prípadne k ústavnému súdu alebo Európskemu súdu pre ľudské práva.
Opozičný predák trval na tom, že volebné komisie tým, že pristúpili na započítanie neoznačených lístkov, porušili zákon.
CHP vraj z mnohých oblastí dostala sťažnosti, že ľudia nemali možnosť hlasovať v súkromí. Naproti tomu sa hlasy na niekoľkých miestach podľa CHP sčítavali tajne, mimo dohľadu pozorovateľov. Predseda ústrednej volebnej komisie Sadu Güven dnes povedal, že rozhodnutie započítať aj oficiálne neoznačené lístky vláda urobila aj v minulosti. Pre uznanie neplatnosti hlasu je podľa neho potrebné dokázať, že lístok bol do volebnej miestnosti prinesený zvonka. Vyhlásil, že pre zmenu sa vyslovilo o 1,25 milióna ľudí viac než pre jej zamietnutie. Priznal ale tiež, že nevie, koľko neoznačených lístkov bolo do výsledku započítaných.
Hlavná turecká opozičná strana vyzvala k zrušeniu výsledkov nedeľňajšieho referenda o ústavnej reforme. Hlasovanie a sčítanie hlasov podľa nej sprevádzali podvody. Podpredseda Ľudovej republikánskej strany (CHP) Bülent Tezcan povedal, že strana je pripravená predložiť sťažnosť tureckému ústavnému súdu, a ak to bude treba, obráti sa aj na Európsky súd pre ľudské práva.