Americký minister vnútra sa vyhráža Rusku námornou blokádou

Americký minister vnútra na stretnutí v Pittsburgu sa vyjadril aj k možnostiam Spojených štátov voči Rusku. Podľa neho môže Amerika prikročiť k námornej blokáde Ruska.

[sociallocker][/sociallocker]

Člen Trumpovej vlády Ryan Zinky sa zúčastnil na stretnutí organizácie Consumer Energy Aliance, kde v menej vlády hodnotil energetickú úroveň bezpečnosti Spojených štátov

Počas stretnutia Zinke povedal, že americké námorníctvo môže v prípade potreby zablokovať Rusko, aby mu znemožnilo kontrolovať dodávky energie na Blízkom východe, ako to robí v Európe.

Podľa Washington Examiner boom bridlicovej ťažby ropy a zemného plynu dávajú USA výhodu voči Rusku a Iránu, pretože Amerika je menej závislou na zahraničných zdrojoch energie.

Rusko je krajina, ktorá vie len jednu vec,“ povedal Zinke, vysvetľujúc, že jeho ekonomika závisí od jeho schopnosti predávať energiu. „Verím, že dôvodom, prečo sú na Blízkom východe, je, že chcú sprostredkovať energiu rovnako ako vo východnej Európe, v južnom bruchu Európy.

Spojené štáty majú so svojim námorníctvom dosť schopností, aby si boli isté, že námorné koridory budú otvorené a v prípade potreby aj blokádu … aby sa uistili, že ich energia nepríde na trh,“ povedal Zinke v piatok na konferencii v Pittsburgu.

Trumpova administrácia vystupuje neochvejne proti ruským energetickým projektom, ako je plynovod Nord Stream II do Nemecka, kvôli vplyvu, ktorý by Rusko voči Európe získalo. Prezident Trump chce, aby Európska únia nakúpila viac amerického zemného plynu na diverzifikáciu energetických dodávok kontinentu z Ruska.

Minister energie Rick Perry tento týždeň zopakoval, že sankcie proti plynovodom sú stále v hre, ak Rusko voči svojim európskym zákazníkom nezostane dobrým susedom.

Pokiaľ ide o Irán, situácia je veľmi podobná, vysvetlil Zinke. Podľa neho z hľadiska národnej bezpečnosti sa uvažuje o dvoch možnostiach.

Existuje vojenská možnosť, a bol by som nerád, keby k nej došlo. Existuje aj ekonomická možnosť,“ dodal. „Ekonomická alternatíva voči Iránu a Rusku viac-menej využíva páku energie a nahrádza palivá.

Môžeme to urobiť, pretože … Spojené štáty sú najväčším výrobcom ropy a zemného plynu,“ povedal Zinke.


Publikovaný

v

od

Značky: