Americký masaker ruskou motorovou pílou

Asi väčšina (nestranných) odborníkov a komentátorov sa zhodne, že angažmá USA v Sýrii je fiasko.

Nejde len o podporu Kurdov, ktorá viedla k ostrej roztržke s kľúčovým partnerom v NATO, s Tureckom. Znepriatelili si následne aj Kurdov, ktorých nechali napospas útočiacim Turkom a džihádistom pod tureckým velením.

Svojim uvzatým bojom za odchod Bashar al-Assada nedali sýrskemu prezidentovi inú možnosť iba sa spoľahnúť na iránskych vojakov, libanonský Hizballah a milície platené a a ovplyvňované Iránom. Spolu s rastom vplyvu Iránu v Iraku dospela situácia k vytvoreniu pásu až k Stredozemnému moru, ktorý významne ovplyvňujú ajjatolláhovia z Teheránu. Izrael musí mať z vývoja situácie nočné mory

[sociallocker][/sociallocker]

Ruský vstup do konfliktu znamenal vytvorenie novej hry. Od roku 2013 na diplomatickej scéne, od roku 2015 aj priamo na vojnovom poli, Rusi zmenili pravidlá hry. Treba povedať, že mimoriadne úspešne. Bez prítomnosti vojsk na zemi, výlučne s leteckou podporou dosiahli oslobodenie obrovskej časti územia od džihádistov podporovaných práve Amerikou.

Pozadie chemických útokov

Jednu vec treba v tejto situácii pripomenúť. V roku 2013 bola Sýria obvinená z použitia chemických zbraní. Na základe iniciatívy medzinárodného spoločenstva sa vzdala ich vlastníctva a používania. Pod dohľadom Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW) došlo k likvidácii sýrskeho arzenálu bojových chemických látok.

Je divné, že zároveň s postupom sýrskej armády začalo obviňovanie vlády z používania chemických zbraní. Vždy na základe obvinenia džihádistov a teroristov. Práve od tej doby sa začala sústavná reťaz obviňovaní.

V roku 2015 však mapa krajiny pod kontrolou vlády vyzerala takto

Sýria na konci augusta 2015 / LiveUaMap

Odvtedy sa červená farba preliala do celej krajiny až po Eufrat. To proste nedáva zmysel, že niekto bude hádzať chemické zbrane, keď víťazí na všetkých frontoch

Pozrite si dve videá, kde sa o týchto otázkach zamýšľa Paul Joseph Johnson a v druhom aj spolu so Syrian Girl

Syrian Girl si naviac myslí, že v tomto príbehu sú pre USA dôležité otázky, ktoré súvisia s národnou bezpečnosťou Izraela a nie USA. odvoláva as na vyjadrenie senátora Rogera Wickera v rozhovore s moderátorom Fox News Tuckerom Carlsonom

Záver je viac ako jednoznačný. Obviňovanie vlády z chemických útokov je nástrojom Západu a Saudskej Arábie ako sa udržať v Sýrii pomocou agresie. Vzhľadom na to, že tieto útoky organizujú, pripravujú, trénujú a filmujú oni sami, vždy si vedia naplánovať „správny čas a miesto„. Sýria chemické zbrane už dávno nemá a nemá ani dôvod ich používať.

Spojené štáty musia zaútočiť na Sýriu

Aký bude vývoj?

Je zrejmé, že nejaká dohoda medzi Ruskom a USA musela existovať.

Nie je vôbec náhoda, keď USA s Veľkou Britániou pošlú vyše 100 rakiet, každú v hodnote vyše dvoch miliónov dolárov, na ciele, v ktorých nik nebol, ktoré boli evidentne prázdne, nepoužívané letisko apod.

Ak by totiž skutočne bombardovali chemické prevádzky, ako tvrdili, celé oblasti by museli byť zahalené do oblakov jedovatého dymu s ťažkými následkami pre tamojšie obyvateľstvo. Neumrel nik.

Avšak – je nemožné, aby Rusko dalo do hry funkčné letiská. Utajovanie týchto cieľov na strane západnej propagandy naznačuje, že Američania to urobili svojvoľne mimo dohody.

Dohoda by logicky znela – jedno nefunkčné letisko a pár prázdnych budov. Niečo vám zostrelíme, ale budovy budú zničené. Vyhnete sa bombardovaniu politických inštitúcií sýrskej vlády, civilnej infraštruktúry, iránskeho personálu a dokonca aj zariadení Hizballáhu. Samozrejme v prvom rade žiadny Rus nesmie byť ani vzdialene ohrozený. Každý bude spokojný.

Lenže na spomínané objekty letelo iba okolo 40 rakiet. Mimochodom, aj s rezervou viac ako dosť, aby došlo k ich zničeniu za normálnych podmienok.

Zdá sa, že skutočným cieľom útoku boli radary protivzdušnej obrany na letiskách a objekty, ktoré boli pri týchto letiskách dislokované. Zničenie týchto radarov by otvorilo sýrske nebo pre prichádzajúcu útočnú skupinu lietadlovej lode USS Harry Truman, ktorá sa objaví začiatkom budúceho týždňa pri brehoch Sýrie.

Ak neboli spomínané letiská súčasťou dohody, potom to bol skutočný nepriateľský prepad. Lenže práve tam, kde US rakety mali priletieť nečakane, ich zničili na 100%. Neprešlo nič. Pre Západ je to čistá katastrofa.

Rusi spojili dokopy starý sýrsky šrot s ultramoderným radarovým systémom a americké Tomahawky padali dole ako hnilé hrušky. Celý systém, čo Rusi vytvorili, je geniálny a plne funkčný.

Tam kde Západ deklaruje famózny úspech pri zničení civilných budov a nejakého ústavu, boli prázdne budovy, preventívne opustené – lenže tak znela dohoda.

Pritom podľa AFP ústav v Barzah bol ústavom, ktorý kontrolovali inšpektori OPCW a nenašli ani stopy po nejakých zakázaných chemických látkach. Vyrábali sa tam mimochodom séra na uštipnutia proti hadov a škorpiónov, prípadne sa testovali chemické látky používané pri výrobe potravín, liekov a detských hračiek.

Analýza vzoriek odobratých počas inšpekcií, neindikovala prítomnosť chemických látok vo vzorkách a inšpekčný tím nezaznamenal žiadne činnosti nezlučiteľné s povinnosťami dohovoru počas druhého kola inšpekcií v zariadeniach Barzah a Jamrayah,“ píše sa v správe OPCW o kontrole komplexu Barzah z 22.novembra 2017

Aj tie obete – 3 osoby zranené, vznikli zrejme tam, kde možno žiadna raketa nemala byť

Ak je to pravdivá možnosť, že Američania porušili dohodu o cieľoch, dôsledok bude krutý. Akékoľvek dohody s Rusmi skončili. Žiadna dohoda už nie je možná.

V tomto momente už Rusi neveria Američanom.

Sýria je teraz na koní a Amerika je za lúzrov. Nikto sa nebude baviť s veľmocou, ktorá nie je schopná najmodernejšími zbraňami prekonať obranu organizovanú rovnocenným protivníkom. Ktorý naviac všetku prácu prenechal Arabom s predpotopnými systémami a svoje hračky ani nepoužil.

V krátkej dobe príde druhý americký úder. Bude podstatne intenzívnejší.

Amerika musí za každú cenu situáciu zvrátiť. Môže to urobiť len reparátom. Keďže medzinárodné právo je mŕtve, urobí to kedykoľvek, zámienku nepotrebujú. Alebo im dajú zase zámienku Biele prilby, ktoré sa presunuli do Idlibu, resp. do džihádistických rezervácií Homsu a Hamá. V priebehu najbližších hodín, alebo dní, je možné očakávať ďalší „neľudský“ chemický útok, nasledovaný okamžitou reakciou USA.

Útok bude vedený na základe výsledkov včerajšieho útoku. Budú analyzovať smery, použité zbrane a ich úspešnosť. Žiadna dohoda s Rusmi nebude, možno sa bude útočiť aj na ruské objekty.

Cieľom budú menej chránené objekty, ako tie vojenské. Napr. politické objekty ako je prezidentský palác, budovy administratívy, tiež aj civilná infraštruktúra ako elektrárne, vodárne, cesty a mosty. Polienko si prihodí aj Izrael a Saudská Arábia, ktorí budú žiadať útok na iránske ciele a Hizballáh.

Na civilné obete sa nebude prihliadať, rovnako ako boli ignorované pri náletoch v Mosule, či Raqqá. Médiá sú spoľahlivo vychované , tie to aj tak vždy budú ospevovať.

Amerika si podľa mienky neoconov musí obnoviť reputáciu. Podstatný je efekt, ktorý americké fiasko vyrobí do budúcna. O voličov ide až v poslednej rade.

Treba sa pýtať, čo je americký záujem v zahraničnej politike. Držať pod kontrolou obchod so surovinami, t.j. mať vplyv na miesta ťažby, transportu, na spôsob obchodovania apod. Strata vplyvu ohrozí prežitie Ameriky ako globálnej veľmoci. To si nemôžu dovoliť. Útok na Sýriu, ktorým by si Amerika udržala vplyv, je preto nevyhnutný.

Veľa ľudí sa spolieha na posun vo verejnej mienke, ale to je niečo, čo je vzdialené od bubliny americkej propagandy a deep state.

Dve možnosti agresie

Zahltiť v nejakom smere kapacitne možnosti obrany, aby sa zničilo niečo dôležité – napríklad prezidentský palác, či nejaký, v propagande dobre využiteľný objekt. V takom prípade netreba nič komplikované chystať, stačí použiť existujúce zásoby. Okolo stovky rakiet ešte určite majú.

Druhou možnosťou je Veľký plán. Tam to bude treba chystať dlhšie.

V prípade Veľkého plánu, na začiatok pôjde mohutná vlna 200-300 rakiet vedená proti radarom. Následne pôjde druhá vlna zameraná na primárne ciele a zároveň už nastúpi aj letectvo. Prípadná tretia salva rakiet bude dočisťovať zvyšky, pričom hlavnú úlohu bude mať bombardovacie letectvo.

Američania si z nečinnosti Rusov „dokázali,“ že sa nemusia obávať útočiť na sýrske ciele. Neúspech včerajšieho bombardovania je pre nich dôkaz, že ak veľký úder nestačí na prekonanie obrany, musia použiť ešte väčšiu palicu.

Základom je, že vedenie západných krajín je presvedčené o beztrestnosti, ak ostanú len pri útokoch na sýrske ciele.

Buď sa skoncentrujú na jeden dva ciele, alebo zbombardujú krajinu do stredoveku.

Rusko mimochodom nikdy nesľubovalo, že bude strieľať bez príčiny na lodičky. Rusi prezentovali jasný postoj – keď na nás vystrelíte, vystrelíme aj my. Preto útoky išli len cez Jordánsko a juh Sýrie. Rusi sú na severozápade, ďaleko od včerajších útokov. Dolet ich systémov je obmedzený, aj tak by nemohli zasiahnuť.

Lenže otázka, či Rusi mali strieľať, alebo nie, nestojí. Bez ruskej organizácie PVO, by to bol masaker pre Sýrčanov. A oni to vedia. Rusi si zastrieľali – ale sprostredkovane cez Sýriu a s mimoriadnym úspechom

V článku, ktorý pred pár dňami vydala ruská tlačová agentúra TASS, boli zverejnené dve podstatné veci

  1. Rusi sú pripravení na konfrontáciu a seriózne rátajú s globálnou vojnou. Budú likvidovať aj nosiče rakiet
  2. Američania sú presvedčení, že ak to bude konfrontácia typu „oko za oko, zub za zub“ Rusom dôjdu zuby skôr ako Američanom

Preto sa konfrontácie s Ruskom neobávajú a do stretu pôjdu.

Dôležité je, že Američanom dochádza čas. Prudko sa zvyšuje zadĺženie a na druhej strane rastie schopnosť Ruska odolávať vojensky a schopnosť Číny prevziať stále viac ekonomickej moci.

Zúfalá doba si žiada zúfalé činy. Ak si niekto myslí, že mohutný útok na Sýriu je vrcholom zúfalstva, možno by si mal prečítať návrh zákona, ktorý prišiel 22.3.2018 do amerického Kongresu. Nie je to nič menšie ako návrh fixovať dolár na zlato.

A to je vážení skutočne vrchol zúfalstva, ktorý predčí aj hoaxy o príprave „Putinovho dvojhlavého orla„. Lenže toto nie je hoax, to je seriózne myslený návrh amerického zákona.

Putin svojho času povedal na tému, či Rusko odpovie na jadrový úder aj cenu zničenia ľudstva: „Načo je nám svet, keď v ňom nebude Rusko„. Parafráza tejto vety na americké pomery by znela: „Načo je nám svet, keď v ňom nebudeme vládnuť„.


Publikovaný

v

od

Značky: