MIMORIADNA SPRÁVA: Agentka FBI Lisa Page zverejnila pod prísahou, že neexistuje žiadny základ pre vymenovanie Muellera a jeho špeciálne vyšetrovanie
Muellerove špeciálne vyšetrovanie bolo spustené na obvinení, o ktorom kľúčoví úradníci FBI z prípadu tvrdia, že bolo nepodložené.
[sociallocker][/sociallocker]
Obvinenie explozívneho charakteru podľa Johna Solomona potvrdila speváčka (a agentka FBI) Lisa Pageová. To vedie k potvrdeniu podozrenia, že Muellerovo vyšetrovanie je krycia operácia, ktorá zametá stopy za kriminálnym využívaním prostriedkov kontrašpionáže. Tajné služby mali špehovať konkurenčnú prezidentskú kampaň a potom sabotovať prezidentský mandát, ktorý obsadil „nesprávny“ kandidát.
Predchádzajúce správy naznačili, že Page odpovedala na otázky aktuálne zasadajúcej právnej komisie Snemovne reprezentantov celkom úprimne a dokonca zrejme mohla porušiť dohodu uzatvorenú so svojim exmilencem a taktiež agentom FBI Petrom Strzokom. Podľa nej mali obaja mlčať o svojom profesionálne nesprávnom správaní (a dokonca možno ešte horších vecí) pri poškodzovaní kampane a prezidentovaní Donalda Trumpa pomocou nástrojov, ktoré mala FBI k dispozícii.
Vo štvrtok 19. júla 2018 John Solomon z The Hill odhalil, že získal informácie od zdrojov, ktorí počuli svedectvo Pageovej počas dvoch dňoch vypočúvania za zatvorenými dverami. Agentka FBI ponúkla bombastické vysvetlenie významu jednej z najzáhadnejších správ, ktorú kedy verejnosť čítala či počula.
Solomon to vysvetlil nasledovne :
Medzi tisíckami správ, ktoré si Pageová sa Strzokem vymenili, bola jedna veta obsahujúca päť slov hodných pozornosti.
19. mája 2017 napísal totiž Strzok Pageovej: „Nie je tam žiadne big„, v anglickom origináli teda „There’s no big there“.
A dva dni potom, to je 21. mája 2017, menoval námestník generálneho prokurátora Rosenstein Roberta Muellera za osobitného vyšetrovateľa. Jeho úlohou bolo dohliadať na vyšetrovanie údajnej tajnej dohody medzi Trumpom a ruskou kampaňou.
Odkedy mal Kongres Strzokovu vetu k dispozícii, vyšetrovatelia sa chceli dozvedieť, či nemá spojitosť so svedectvom proti Trumpovej prezidentskej kampani.
A až tento mesiac mali príležitosť sa na to Strzoka priamo opýtať. Ten odmietol otázku zodpovedať, ale svedkovia tvrdia, že Pageová pri kongresovom vypočutí za zatvorenými dverami vypovedala. Jej svedectvo potvrdilo najsilnejším a najsmrteľnejším spôsobom, že táto veta sa týkala kvality ruských dôkazov v kauze Russiagate.
Toto priznanie bude zrejme mať hrozivé dôsledky. Znamená totiž, že Rosenstein rozpútal jednu s najdesivejších štvaníc v histórii USA, pri obvinení, o ktorom si však pracovníci FBI pred 10 mesiacmi mysleli, že neexistuje, čiže také, ktoré nestojí za reč (There’s no big there).
Pravda okolo Muellerovho vyšetrovania vyzerá stále horšie a škaredšie. Vyšetrovanie falošných obvinení bez základov napĺňa definíciu honu na čarodejnice. To je presne výraz, ktorý používa prezident Trump pre Muellerov tím podporovateľov Hillary.
Vôbec nič nevieme o aktivitách amerického právneho zástupcu Utahu Petra Huberta, ktorý vyšetruje potenciálne zneužitie amerického spravodajského aparátu na politické účely. To je správny postup pre vyšetrovanie, ktoré skončí pred veľkouo porotou. Ak však Lisa Page pravdivo odpovedá na otázku pod prísahou pred Kongresovým výborom, pravdepodobne to urobí aj pred veľkou porotou, ak bude predvolaná svedčiť.
Slimačie tempo tohto vyšetrovania je pre fanúšikov Trumpa frustrujúce. Ale ak sa to má robiť správne a dodržiavať pritom etické a právne obmedzenia vyžaduje si to čas a zabraňuje, aby dochádzalo k únikom. Napriek tomu ma tento únik informácií sprostredkovaný Solomonom mimoriadne teší . Naznačuje, to totiž, že pravda nakoniec vyjde najavo.
Zdroj: American Thinker