Vyberte položku Stránka

AL MASDAR NEWS: Amerika svoje slová o ukončení pomoci Kurdom nemyslela vážne

AL MASDAR NEWS: Amerika svoje slová o ukončení pomoci Kurdom nemyslela vážne

AL MASDAR NEWS: Amerika svoje slová o ukončení pomoci Kurdom nemyslela vážne

 
 
00:00 /
 
1X
 

Spojené štáty v minulých dňoch informovali, že Kurdi nebudú dostávať americkú pomoc. Napriek tomu dnešná informácia portálu Al Masdar News hovorí o dodávke vyše 100 obrnených vozidiel Humvee.

Minister zahraničných vecí Turecka Cavusoglu v piatok na tlačovej konferencii informoval o telefonickom rozhovore Donalda Trumpa s prezidentom Erdoganom. Minister tvrdil, že Donald Trump vydal pokyn, aby Spojené štáty prestali dodávať pomoc kurdským oddielom YPG v Sýrii. O konferencii referoval denník Washington Post. Podľa denníka Cavusoglu tvrdil:

Pán Trump jasne uviedol, že dal jednoznačné pokyny a že YPG nebude dostávať zbrane a že tento nezmysel mal skončiť už dávno,” citovala agentúra AP Cavusoglu po telefonickom rozhovore.

Americká armáda bola natočená v pondelok, ako dodáva viac ako 100 vozidiel Humvee Sýrskym demokratickým silám (SDF) v severnej Sýrii. Súčasťou SDF sú hlavne kurdské milície YPG.

Tento krok americkej armády prichádza len dva dni po tom, čo Donald Trump ubezpečil tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, že jeho štát už nebude pomáhať kurdským silám v Sýrii.

Americká armáda je stále úzko zapojená do spolupráce s kurdskými silami v Sýrii a nezdá sa, že svoje tábory plánuje v blízkej budúcnosti opustiť.

Táto posledná dodávka Humvee pravdepodobne zvýši napätie medzi americkou vládou a Ankarou, ktorá už viackrát obvinila Washington z pomoci kurdským silám.

O autorovi

1 Komentár

  1. Jana Ludvigova

    A zase im naleteli, hihi! Neokónski jastraby sa smejú, len sa tak za bruchá chytajú.

Príspevky za Február

Pin It on Pinterest

Share This