Vyberte položku Stránka

Ako teroristi vyrábajú chlórové provokácie k tretej svetovej vojne

Ako teroristi vyrábajú chlórové provokácie k tretej svetovej vojne

Ruská tlačová agentúra TASS oznámila, že sa v Sýrii teroristi začali natáčanie „následkov chemického útoku“. Spojené štáty, Francúzsko a Veľká Británia sa „chystajú“ na tento „útok“ odpovedať.

Ruské centrum pre zmierenie znepriatelených strán v Sýrii uviedlo, že získalo správy od obyvateľov Idlib, podľa ktorých sa v provincii začalo s natáčaním zinscenovaného chemického útoku.

Zábery provokácie majú byť rozoslané rôznym televíznym kanálom ešte dnes. Budú tiež zdieľané aj na sociálnych sieťach.

Podľa informácie, ktorú sme dostali od obyvateľov z provincie Idlib, teroristi natáčajú zinscenovanú provokáciu v meste Džizr aš-Suguru (Jisr al-Shugur). Na záberoch sýrska armáda používa „chemické zbrane“ proti civilistom. Filmové štáby z niekoľkých blízkovýchodných televíznych staníc spolu s regionálnou pobočkou jednej z najväčších sietí amerického televízneho spravodajstva [pravdepodobne CNN – pozn.ed.] dorazili do Džizr aš-Suguru dnes ráno,“ oznámilo ruské centrum.

„Scenár predpokladá zinscenované scény, na ktorých aktivisti z civilnej obrany (tzv. Biele prilby), pomáhajú „obyvateľom Džizr aš-Suguru potom, čo sýrska armáda údajne použila tzv. barelové bomby s otravnými látkami,“ uvádza centrum.

V ruských ozbrojených silách dodali, že teroristi na miesto dopravili dva kontajnery s chemickými látkami obsahujúcimi chlór, aby provokácie vyzerala pravdepodobne. Chlór pochádza z osady Herbert el-Džauz a jeho prítomnosť je dôležité aj pre to, aby mohli „Biele prilby“ rýchlo odobrať „kontaminované“ vzorky pôdy z miesta „útoku„.

Táto informácia prichádza po piatkovom článku denníka Wall Street Journal (WSJ), ktorý tvrdí, že v Pentagone zvažujú údery proti ruským alebo iránskym silám, ktoré pomáhajú sýrskej vláde, ak tá zaútočí na Idlib . WSJ zmieňuje, že Spojené štáty sa ešte rozhodujú, či udrú na ruskú protivzdušnú obranu.

Ruské ministerstvo obrany varovalo už 26. augusta, že teroristi v Idlib chystajú provokáciu chemického útoku.

Podľa Moskvy táto provokácia poslúži ako zámienka pre západnú koalíciu začať ďalší útok proti Sýrii. Na konci augusta do Perzského zálivu dorazil americký torpédoborec The Sullivans s 56 strelami s plochou dráhou letu a na základni v Katare pristál strategický bombardér B-1B, ktorý nesie 24 rakiet s plochou dráhou letu.

Správy okomentovala aj ruská televízia Russia Today

Tento scenár útoku má veľmi úzku súvislosť s kauzou Skripaľ. Posledné „dôkazy“ Veľkej Británie totiž priamo ukazujú na ruskú vojenskú rozviedku GRU. To umožňuje Anglicku kauzu interpretovať ako ruský vojenský útok proti krajine a tým aktivovať tzv. článok 5 Washingtonskej deklarácie. NATO by tým získalo „legitimitu“ na akékoľvek akcie proti Rusku.

Vojenský analytik Jaroslav Štefec na sociálnej sieti tieto informácie komentoval:

S vysokou pravdepodobnosťou ešte dnes, prípadne v noci na zajtrajšok dôjde k provokácii s fingovaným chemickým útokom v Sýrii. Štáby blízkovýchodných TV a miestna pobočka CNN spolu s príslušníkmi „Bielych prilieb“ už v Idlibe začali natáčanie „následkov útoku„, takže vec je na spadnutie a „západní spojenci“ už najskôr nehodlajú a vlastne ani nemôžu cúvnuť.

Okamžite po zverejnení bude zrejme nasledovať masívne „odvetný“ letecký a námorný úder bezpilotnými prostriedkami na sýrske ozbrojené sily a civilné ciele zo strany USA, VB, Francúzska a niekoľkých ďalších blízkovýchodných krajín.

Lode, ponorky a lietadlá sa strelami s plochou dráhou letu sú už pripravené v palebných postaveniach v Perzskom zálive a na základniach v Katare a v Saudskej Arábii.

Velenie armády USA je podľa vyhlásenia denníka Wall Street Journal pripravené zároveň zaútočiť aj na pozemné a vzdušné sily Ruska a Iránu v Sýrii.

Bezprostredne po útoku a to bez bez ohľadu na fakt, či vojenské sily Ruskej federácie (RF) skutočne odpovedia na útok zničením odpaľovacích platforiem týchto striel, bude s vysokou pravdepodobnosťou nasledovať aktivácia článku č. 5 Severoatlantickej zmluvy Veľkou Britániou na základe „bezprecedentného útoku vojenskými chemickými otravnými látkami na územie Británie“ údajnými dôstojníkmi GRU (čiže vojakov RF).

Čo nastane potom sa bojím aj len domyslieť. Výročie 11. 9. je pre podobnú provokáciu ako vyšité. Čo nasledovalo, vieme všetci. ČR to stálo zatiaľ iba pár mŕtvych. Ak sa rozbehne táto „sranda„, bude proti jej následkom prechádzka ružovým sadom nielen vojna v Afganistane, ale dokonca aj WWII.

Nám v malom Česku uprostred Európy, bez vlastnej armády, bez vlastnej zahraničnej politiky a bez šance čokoľvek ovplyvniť nezostáva než čakať. A dúfať, že sa „niečo stane,“ aby tento scenár nezačal fungovať.

Bude vojna?

Je však otázne, či skutočne k niečomu dôjde. Veľká Británia sa skutočne snaží vyprovokovať konflikt. Ale Spojené štáty by museli prisunúť veľmi veľké množstvo síl na zodpovedajúci útok. Všetky lietadlové lode sú prakticky mimo dosah.

teroristi

Rozmiestnenie nosičov lietadiel amerického námorníctva k 4.9.2018

Rusko má po cvičení, ktoré prebiehalo minulý týždeň v Stredozemnom mori mimoriadne vysokú koncentráciu síl a dnes začali najväčšie manévre od dôb studenej vojny.

Hoci Pentagon vraj „vie“, že Bashar al-Assad vydal príkaz používať chlór pri akciách v Idlibe, málokto tomu verí.

Andrea Nahles, šéfka SPD dala najavo, že jej strana vo vládnej koalície je proti akejkoľvek ozbrojenej účasti Nemecka v Sýrii. To je signál, že Nemecko nielenže nepôjde do boja, hoci dostalo priamu požiadavku/príkaz (vyberte si sami) od USA. Znamená to aj jednoznačné vyjadrenie, že v skutočnosti Nemci americkým informáciám neveria.

V tomto momente sa ani na fronte netvoria žiadne obrovské zhromaždenia. Niekde nevidno avizovaných 100 tisíc vojakov pripravených na útok. Skutočne to vyzerá len ako preorávanie provincie pomocou ruských náletov a čistenie od zistených cieľov. Pritom terén je na severe Sýrie všetko možné, len nie vhodný na útok. V latakaii, kde sa celé mesiace bojovalo o pár kopcov si mohla sýrska armáda overiť, že priamy útok je prakticky nemožný

Správy o útoku sú vlastne psychologickou operáciou monštróznych rozmerov, ktorá má viesť k nalomeniu psychiky džihádistov, k destabilizácii  západnej propagandy a odkrytí ich vierolomnosti.

Zároveň z ruskej strany, ale ani zo sýrskej nepočuť žiadne protesty po tom, čo do Idlibu vošlo vyše tristo obrnených tureckých vozidiel. Je ťažké si predstaviť, že takéto narušenie suverenity ostane bez odozvy. A predsa sa to stalo. Čiže to vyzerá ako plánovaná akcia, kde Turci zohrávajú svoju rolu v divadle pre verejnosť.

Cieľom je pravdepodobne vyčistiť Idlib od najhorších džihádistov a zvyšok previesť pod tureckú kontrolu. Čo bude s nimi ďalej, to je vo hviezdach, ale zvýšené aktivity na východe, kde Turci začali ostreľovať pozície Kurdov naznačujú, že by mohli byť použití práve tam. Zároveň niekoľko desiatok tisíc ľudí je dostatočná rezerva na obsadenie bafrového pásma, ktorý bude oddeľovať Sýriu od Turecka a tým pádom aj sýrskych a tureckých Kurdov. Zo strany Sýrie zbaviť sa suverenity nad pásom o šírke niekoľko desiatok kilometrov je relatívne malá cena za vytvorenie konsenzu krajín a vytlačenie teroristov (spolu s ich podporovateľmi USA a NATO) z krajiny.

Akcie západných krajín a NATO v tomto pláne nefigurujú, ale pokiaľ nedôjde k chemickej provokácii, prípravy NATO vyjdú nazmar. V tomto môže zohrávať veľkú úlohu turecká tajná služba MIT, ktorá je považovaná spolu s Mossadom za najefektívnejšiu rozviedku na Blízkom východe.

Záver je teda mierne optimistický. Západ síce potrebuje zničiť Rusko, ale bez zámienky to bude ťažké. Ak sa podarí vyhnúť sa vytvoreniu provokácie, potom je možné, že nedôjde ani k stretu Západu a Ruska.

Ako sa vyrábajú chemické „zbrane

Redaktor SME Peter Schutz prezentoval, že iba vláda Bashar al-Assada má chemické zbrane a chemikálie a preto je vždy vinná ona.

Ibaže na internete si nájde návody ako si doma vyrobiť chlór, ktorý sa dá použiť na vytvorenie provokácií. Napríklad stránka Wikipédie k heslu Chlórnan vápenatý uvádza zaujímavý pojem – chlórové bomby

Chlórnan vápenatý, ktorý možno ľahko získať vo forme činidiel pre chlórovanie bazénov, bol použitý pre zostrojenie amatérsky pripravovaných bômb (niekedy označovaných ako chlórové bomby ).

Z chlórnanu vápenatého je možné nielen pripraviť „bombu„, ale môže slúžiť aj ako zdroj veľkého množstva chlóru, ktorý sa dá označiť ako „chemická zbraň„. Na to potrebujete iba suroviny, ktoré sú bežne dostupné v každom sýrskom regióne

Samozrejme, takéto „experimenty“ sú nielen zakázané, ale aj veľmi nebezpečné hlavne pre okolostojacich. Všetky produkty sú vysoko toxické.

Lenže práve explozivita a toxickosť sú ideálne pre vytvárania provokácií. Jediné čo potrebujete sú bežne dostupné látky, kameru, prístup na internet, hercov a správny scenár. Presne to robia Biele prilby

 

O autorovi

Príspevky za Február

Pin It on Pinterest

Share This