Ako pripraviť štátny prevrat

Na sociálnej sieti zverejnil bezpečnostný analytik Jaroslav Štefec text, kde sa zamýšľa nad dôvodmi, prečo sa česká armáda vyvíja tak ako sa to dnes deje. Jeho konštatovanie je, mierne povedané, znepokojujúce. V podstate sa to týka väčšiny politiky a armád malých krajín. Ak by len časť z nasledujúcich úvah bola realizovaná vedome a zámerne, je to koniec demokracie.

[sociallocker][/sociallocker]

Ako pripraviť štátny prevrat, alebo návod pre pučistov – amatérov.

Sci-fi.

Nemá nič spoločné so žijúcimi osobami ani existujúcimi štátmi.

  • Vezmi jednu stredne veľkú armádu a pod zámienkou „profesionalizácie“ ju zbav civilného odpadu, ktorý v nej nemá aj tak čo robiť.
  • Počkaj pár rokov, než civili, ktorí prešli vojenským výcvikom a vedia zaobchádzať so zbraňami vymrú, alebo budú moc starí na to, aby boli schopní plnohodnotne bojovať.
  • Zaisti, aby postupne prišli o všetko, čo by mohli použiť na odpore proti ozbrojeným silám k obrane seba, svojich rodín, svojho majetku a svoje slobody. Zákonmi počnúc a zbraňami, aj tými najjednoduchšími končiac.
  • Vyhádž všetkých, ktorí sa domnievajú, že armáda má slúžiť svojmu štátu a jeho občanom, a nie záujmom nadnárodných korporácií a ambicióznych politikov.
  • Začni vytvárať skupiny „elitných vojakov“ a posielať ich systematicky do rôznych vojen a „misií“ s cieľom zbaviť je zábran a naučiť ich na rozkaz bez premýšľania zabíjať kohokoľvek a kdekoľvek, vrátane vlastnej krajiny.
  • Dlhodobými pobytmi v zahraničí týchto vojakov dôsledne izoluj od občanov vlastného štátu a ich problémov.
  • Zaisti im výcvik zahraničnými inštruktormi, špičkovú výstroj a výzbroj a výnimočné finančné zdroje, aby mali za čo bojovať.
  • Nauč ich, že účasť v misiách je odmenou za bezpodmienečnú poslušnosť.
  • Pestuj v nich sústavne pocit výnimočnosti a nadradenosti nad doma cvičiacimi a po svete sa neprechádzajúcimi zvyškami pôvodnej armády, ktoré systematicky a dôsledne zbavuj akcieschopnosti.
  • Vytvor skupinu ambicióznych, ľahko ovládateľných, nie príliš inteligentných generálov a plukovníkov a zaisti im podmienky pre ich sebarealizáciu;
    • pošli ich na stáže do cudziny, do zahraničných škôl, izoluj ich od zvyšku armády,
    • daj im pocit výnimočnosti a beztrestnosti za aj tie najväčšie blbosti, ktorých sa môžu dopustiť.
    • Pestuj v nich pocit pohŕdanie politikmi, ktorí nerozumejú ich remeslu a nenechajú ich robiť ich prácu.
    • Ponúkni im možnosť parazitovať ekonomicky aj vecne na predražených nákupoch výzbroje a výstroje pre elitné jednotky.
  • Dlhodobo vyberaj do vedúcich pozícií v rámci politických strán ľahko korumpovateľných alebo ovplyvniteľných politikov, pokiaľ možno s temnou minulosťou (hoci umelo vytvorenou), dostatočne hlúpych na to, aby boli ochotní za cenu osobného prospechu aktívne pôsobiť proti záujmom vlastnej krajiny a spoluobčanov, ktorí ich svojimi hlasy vyniesli na ich dobre platené pozície.
  • Zaisti, aby aj do ich vreciek a do pokladní ich strán tieklo dostatok peňazí z vojenských zákaziek, aby boli kedykoľvek ľahko ovplyvniteľní a ochotne odkývali v prípade krízy čokoľvek, len aby si tieto príjmy zachovali.
  • Ovládni všetky médiá v krajine.
  • Pod zámienkou boja proti „nesprávnym názorom“ postupne obmedzuj možnosť akejkoľvek diskusie a odporu proti záujmom tých skupín a síl, ktoré všetko predtým popísané financujú.
  • Zaisti, aby mládež úplne stratila záujem o politiku a bola ochotná za pár korún kedykoľvek vytiahnuť do ulíc s ľubovoľnou vlajkou a pod ľubovoľným heslom, ktoré dostane od organizátorov.

Toto všetko vezmi, zmiešaj, a ak veci pôjdu inak ako si predstavuješ ty, alebo ľudia, ktorí to všetko platia, použi to rázne a bez zbytočného odkladu proti nepohodlným politikom, kritikom a všetkým, kto by sa ti pokúsili postaviť na odpor. Pamätaj, že už po prvých pár stovkách mŕtvych nie je cesty späť, ale pamätaj tiež, že tí, ktorí ťa platia a držia nad tebou ochrannú ruku, ťa neopustia ani po skončení tvojej misie.

Buď krutý, nemilosrdný a dôsledný.

Maj pripravený dôkladný plán a stále aktualizované zoznamy „objektov„. Na nikoho nezabudni. Ako hovoril súdruh Stalin: „Net čelovéka, net probléma,“ čiže ak zmizne človek, zmizne aj problém.

Tvoji generáli ťa určite podporia a po prvej tisícke mŕtvych, až bude jasné, že to myslíš vážne, to máš vo vrecku.

Nezabudni na jednoduchú, ľahko zapamätateľnú a nič nehovoriace politickú proklamáciu pre zahraničné médiá, voči ktorým buď maximálne ústretový. Bezpodmienečne musí obsahovať frázy ako „boj proti korupcii„, „obrana demokracie a slobody„, „dočasné obmedzenia„, „bezvýchodisková situácia“ a samozrejme tiež „najlepšie úmysly“ a „podpora spojencov„.

A ešte čerešnička na torte: Vyber si vhodného hlupáka, postrádateľného generála, ktorého nechaj urobiť najšpinavšiu a najkrvavejšiu prácu. Po skončení akcie a vyhlásení vojenskej chunty ho zatkni, nechaj ho odsúdiť „za excesy“ a popraviť. Národu ukážeš, kto za to môže a ty sám si z obliga.

Zdroj: Jaroslav Štefec


Publikovaný

v

,

od

Značky: