Vyberte položku Stránka

DUŠAN DOLIAK: PÁR SLOV PRIATEĽOM NA ÚVOD STARONOVÉHO PROJEKTU

DUŠAN DOLIAK: PÁR SLOV PRIATEĽOM NA ÚVOD STARONOVÉHO PROJEKTU

Peter Králik začína nový projekt — KVonline. Od roku 2012 som s ním začínal už niekoľkokrát, založili sme Medzičas, Medzipriestor, videl som ako začínal v Konzervatívnom výbere aj v Slobodnom vysielači. Peter je jeden z ľudí, ktorí potrebujú zmenu. V tomto máme veľa spoločného.

Projekt KVonline má ambíciu prinášať nezávislé správy a komentáre. Nezávislé. Slobodné. Je založený na trojici Peter Králik, Juraj Poláček a Michal Šumichrast a nás, ktorí tvoríme druhý vonkajší okruh a fandíme im. Prečo? Lebo oni fandia nám. Peter mi dáva priestor v Slobodnom vysielači už viac ako rok a všemožne ma podporuje. Nezištne.

Aj v projekte KVonline mi Peter ponúka veľký priestor. Sľubuje, že bude zdieľať moje vystúpenia v komentároch Slobodného vysielača a ponúka mi priestor pre reláciu TrendBox, ktorú som pripravoval pre Slobodný vysielač pred rokom.

Reláciu TrendBox chcem robiť na spôsob mojich obľúbených amerických programov. Existuje veľa poučiek o tom, že ľudia nedokážu udržať pozornosť pri programe, ktorý má viac ako 11 minút. Nie je to pravda. Často sledujem programy, ktoré trvajú hodinu, dve a niektoré aj viac ako štyri hodiny. Programy o veciach, ktoré ma bavia a zaujímajú a na prvom mieste z nich je veda. Bez násilného vypočúvania sa priznám, že som sciencefreak a nerd, čo na Slovensku zodpovedá pojmom kockatá hlava a počítačový maniak alebo nadšenec pre vedu. Tie slovenské pojmy sú trochu hanlivé a preto sa k nim nehlásim. Takže plánujem už dva roky robiť reláciu ktorá nemá v našich zemepisných šírkach obdobu. Veľmi som zvedavý, koľko poslucháčov sa nájde na taký typ programu. Samozrejme TrendBox nebude len o vede. Teším sa na rozhovory s mnohými zaujímavými ľuďmi od etnografov, cez pamiatkárov až po archeológov. A samozrejme spisovateľov.

Keď som na pohrebe, častokrát rozmýšľam o tom, že tí, ktorých práve pochovávame by veľmi ocenili, keby sme im tie smútočné reči povedali do tváre ešte za ich života. Možno toto je výborná príležitosť, aby som pár slov povedal Petrovi, Miškovi a Jurajovi.

Chlapi, chcem vám poďakovať za to, že som sa o vás mohol oprieť, že sme si pomáhali pri budovaní nezávislých médií, že máte odvahu a silu čeliť obrovskému pretlaku výsmechu, znevažovania, osobných útokov zo strany neprajníkov. Viem, čo to znamená, nosiť svoju kožu na trh a veľmi vás za to obdivujem.

Chcem vášmu projektu KVonline popriať úspech a sľúbiť, že aspoň raz za čas pre vás napíšem pár riadkov o tom, nad čím rozmýšľam. Držím palce!

O autorovi

4 komentáre

 1. Palo Hazo

  Velmi rad citavam Medzicas, sledujem medzipriestor a aj KV (aj na FB ked este boli Jurajove a Petove)… Tesim sa z tohto projektu a ak sa bude dat – rad tiez pomozem…

  PALEC HORE PRE VAS !!!

 2. Palo Hazo

  Velmi rad citavam Medzicas, sledujem medzipriestor a aj KV (aj na FB ked este boli Jurajove a Petove)… Tesim sa z tohto projektu a ak sa bude dat – rad tiez pomozem…

  PALEC HORE PRE VAS !!!

 3. DN

  Tak už vás mám v odkazoch.

 4. DN

  Tak už vás mám v odkazoch.

Príspevky za Jún

Pin It on Pinterest

Share This