Ak by raketový útok amerických lodí na Sýriu viedol aj na ruské základne, boli Rusi ich pripravení zničiť

Šéfredaktor vojenského odborného magazínu Národná obrana zverejnil správu o plánoch ruskej admirality. Počas noci z 13. na 14.4.2018 ruské ozbrojené sily mali rozkaz pripraviť sa na útok proti americkým lodiam.

Igor Korotčenko, známy vojenský expert, šéfredaktor časopisu Národná obrana, napísal vo svojom Twitteri 18. apríla, že sa stretol s vysoko postaveným ruským vojenským zdrojom, ktorý potvrdil, že v čase útoku USA na Sýriu boli lode a ponorky RF pripravené zaútočiť na západné sily.

[sociallocker][/sociallocker]

Včera som sa stretol s vysoko postaveným ruským vojenským zdrojom, ktorý potvrdil, že lode a ponorky ruského námorníctva, rovnako ako komplexy ‚Bastion‘ boli pripravené v prípade amerického útoku na Hmeimim a Tartus, zničiť do 30 minút všetky nosiče rakiet USA v Stredozemnom mori

V ďalšom tweete sa spomína, že aby mohli vyplniť rozkaz, lode a ponorky sa držali na dostrel útočiacich lodí

Počas raketového útoku na Sýriu boli všetky lode a ponorky Spojených štátov a Británie, sprevádzané na dostrel loďami ruského námorníctva z Tartusu, ako aj ruskými ponorkami, s plným palebným priemerom. Uviedol zdroj.

V skutočnosti bol svet na križovatke.

Už samotný útok na vojenské ciele bol priamym útokom na ruské zariadenia. Sýrska obrana je organizovaná ruskými špecialistami. Všetky radary sú prepojené do siete, kde komunikujú po vertikálnej aj horizontálnej úrovni rôzne zariadenia. Tieto komunikačné prostriedky sú samozrejme ruského pôvodu.

Efektivita systému je mnohonásobne vyššia ako efektivita jednotlivých zariadení. Na základe spoločne zdieľaných informácií, je možné prideľovať ciele jednotlivým odpaľovacím zariadeniam podľa ich schopností a samozrejme, aj presnosť navedenia na cieľ je omnoho vyššia.

Útok na radary PVO bol prvým krokom plánu, na konci ktorého by bolo nielen zničenie vojenských obranných kapacít a letectva sýrskej armády. Rusko by sa muselo zmieriť buď s odchodom zo Sýrie, alebo uzavretím sa na základniach v Tartuse bez vplyvu na udalosti v Sýrii. Krajina by sa prepadla do chaosu, ktorý Amerika tak rada vyvoláva.

Rakety s plochou dráhou letu sú zariadenia, ktoré z dôvodu vyššej odolnosti nekomunikujú po štarte so zdrojom odpálenia a naopak snažia sa o maximálne utajenie. Na cieľ letia po vopred zadanej trajektórii, ktorá kopíruje terén. Rusko teda do poslednej chvíle nevedelo, či útok ide len na oficiálne sýrske ciele, alebo aj priamo na ruské základne na severozápade Sýrie.

Ak by došlo k odchýlke smerom k ruským objektom – či už náhodnej, alebo naprogramovanej, svet by zrejme skončil.


Publikovaný

v

od

Značky: