Vyberte položku Stránka

Aj poslanec Smeru môže mať pravdu.

Aj poslanec Smeru môže mať pravdu.

Ľuboš Blaha, poslanec NR za stranu Smer-SD si myslí, že domáce kauzy by sa mali „prať“ doma. Pre budúcnosť Slovenska je nevhodné zaťahovať do riešení káuz zahraničie. Skutočne, je to racionálny postoj, aj napriek pôvodu autora a jeho šťavnatému slovníku.

[sociallocker][/sociallocker]

Svoj postoj zverejnil na sociálnej sieti.

Píše, že kauza Vietnamca „naplno odhalila“ postoje niektorých ľudí, či subjektov. Tvrdí o nich, že „nenávidia Slovensko.

Myslí si, že spomínané osoby chcú zo Slovenska „urobiť guberniu západných mocností a zbaviť ho akejkoľvek suverenity„.

Poukazuje na prezidenta Kisku, ktorý sa podľa neho správa, „ako keby bol nemecký a nie slovenský prezident.

„[Kiska] Ohovára slovenskú vládu a nadbieha Nemcom. Vyplakáva sa nemeckému veľvyslancovi, spochybňuje svoj štát, oslabuje naše pozície. Nulové sebavedomie, nulová hrdosť, nulová úcta k vlasti,“ píše Blaha.

Kritizuje aj liberálne médiá, ktoré podľa neho „propagujú európsky superštát, v ktorom by už Slovensko bolo iba machulou na mape a stratilo akúkoľvek suverenitu.

Na margo tejto kauzy pripomína, že uvedený prúser sa stal v Nemecku a má podozrenie, že vina sa má zvaliť na Slovensko ako „na kolóniu„.

Kiska vraj slúži koloniálnej vízii a „zrádza naše štátne záujmy aj v kauze Vietnamca„.

Blaha si nevie predstaviť, že by sa takto správal nemecký prezident – „že by dnes kopal kvôli kauze Vietnamca, ktorého Nemcom vyfúkli spod nosa, do nemeckej vlády, že by sa ospravedlňoval Slovákom za spôsobené maléry, že by verejne spochybňoval dôveryhodnosť Nemecka…“ Podľa neho by nemeckého prezidenta „do minúty súdili za vlastizradu„.

Útočí na Kisku, ktorý vraj „šíri nenávisť a chaos„. Okrem toho je jeho cieľom vytvoriť obraz Slovenska „ako mafiánskeho štátu, v ktorom nič nefunguje„. Dôsledkom jeho konania v budúcnosti bude vyhlásenie že „pre Slovensko bude lepšie, ak ho budú riadiť z Berlína či Bruselu. A s dohľadom Washingtonu.

Blaha je tiež presvedčený, že Kiska „svoju politiku za týmto účelom dlhodobo koordinuje so západnými mocnosťami„.

Dúfa tiež, že raz vyjde pravda najavo a dozvieme sa viac o plánoch mocností a tiež o samotnom Kiskovi. Ak sa to stane, Andrej Kiska by mal podľa poslanca niesť následky.

Svoj príspevok na sociálnej sieti končí zamyslením, s ktorým sa dá do bodky súhlasiť.

Toto nie je o Vietnamcovi. Ani o Kaliňákovi. Toto je o Slovensku. O našom práve na existenciu. O našej budúcnosti.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This