Vyberte položku Stránka

ABC: „Vladimir Putin je najväčšia a najdôležitejšia hrozba, viac než ISIS“, tvrdí McCain

ABC: „Vladimir Putin je najväčšia a najdôležitejšia hrozba, viac než ISIS“, tvrdí McCain

McCain, povedal, že si myslí, že ruský prezident Vladimir Putin je „najdôležitejšia a najväčšia hrozba, viac než ISIS“, informuje ABC  

„Myslím si, že ISIS môže robiť hrozné veci a veľmi sa obávam o to, čo sa deje s moslimskou vierou a obávam sa, že o veľa vecí,“ povedal McCain dnes v rozhovore pre Austrálsky rozhlas.

„Ale  sú to práve Rusi, ktorí sa snažia zničiť základy demokracie, a zmeniť výsledok amerických volieb,“ uviedol v súvislosti s ruským zasahovaním do prezidentských volieb v roku 2016.

„Takže vidím Vladimíra Putina … Rusov považujem za najväčšiu výzvu, ktorú máme,“ povedal McCain, ktorý je predsedom Výboru ozbrojených síl senátu Senátu Kongresu USA.

Spýtali ho aj na správy, že Trumpov zať a hlavný poradca Jared Kushner sa snažili vytvoriť spätnú komunikáciu s Ruskom o Sýrii a iných politických záležitostiach.

McCain povedal: „Nemám to rád. Ja jednoducho nie. „ –  a pokračoval: „Viem, že niektorí administratívni predstavitelia hovoria:“ No, to je štandardný postup, „,  „nemyslím si, že je to štandardný postup pred inauguráciou prezidenta Spojených štátov niekým, kto nie je v určenej pozícii.“ .

McCain bol jedným z mála senátorov, ktorí sa dostali do Austrálie po januárovom telefonickom hovore prezidenta Donalda Trumpa austrálskeho premiéra Malcolma Turnbulla, v ktorom sa Trump rozrušil v súvislosti s dohodou medzi USAa Austráliou o prijímaní utečencov z Austrálie.

Vo vyhlásení z 2. februára McCain povedal, že zavolal veľvyslanca Austrálie v Spojených štátoch Joe Hockeyho, aby „vyjadril svoju neochvejnú podporu americko-austrálskej aliancii“.

McCain bol srdečne privítaný dnes v Austrálii v Canberre a položil veniec na austrálsky vojnový pamätník.

O autorovi

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This