Vyberte položku Stránka

9-ročný chlapec ohrozuje deti nožom: „Mojou úlohou je zabíjať ľudí“

9-ročný chlapec ohrozuje deti nožom: „Mojou úlohou je zabíjať ľudí“

Hornorakúsky Ried zažil 17.apríla tohto roku šokujúcu udalosť. 9 rokov starý študent ohrozoval nožom ďalšie deti zo školy. O udalosti píše portál Oberösterreich Nachrichten (OÖN).

Do redakcie OÖN prišiel anonymný list kde sa o incidente ohrozenia nožom vyjadrovali znepokojení rodičia.

[sociallocker][/sociallocker]

Žiak s migračným pozadím sa vyhrážal iným študentom nožom a podľa autora anonymu povedal, že koná podľa rozkazu, ktorý mu udelil Boh.

Alois Ebner, hovorca prokuratúry v Riede tento incident, ku ktorému došlo v polovici apríla, pre OÖN potvrdil. Avšak podľa neho sa skutok nestal v škole, ale na chodníku v Riede.

Podľa Ebnera deväťročný chlapec s tureckými koreňmi našiel starý kuchynský nôž na ceste domov zo školy. „Chlapec sa priznal, že ohrozoval starších žiakov, ktorí s ním boli. Svoju hrozbu však nemyslel vážne, len si z nich ‚vystrelil‘,“ povedal Ebner.

Chlapec nebude súdený

Deťom sa vraj vyhrážal sa slovami „Už som zabil svojho otca aj svoju matku, mojou úlohou je zabíjať ľudí.“ Chlapcovi vo veku deväť rokov nie je možné udeliť žiadny trest. „Záverečná správa sa chýli ku koncu. Vzhľadom k tomu, že chlapec nie je trestne zodpovedný, postup hovorí, že správa od nás poputuje na Úrad starostlivosti o mládež. Prešetrovanie nepreukázalo, že bol k týmto aktivitám podnecovaný svojimi rodičmi. Úrad od nás dostane záverečnú správu,“ povedal Ebner.

Škola, kde boli deti ohrozované, incident pre OÖN potvrdila. Riaditeľka Irene Horn hovorí, že ohrozené deti z prvého ročníka sa zverili učiteľovi a že mu odovzdali nôž, ktorý po incidente našli.

„Nesmie sa nič ukrývať“

Tento incident by sa nemal zamieňať pod koberec: „Aj keď je chlapec ešte maloletý, nesmieme to skrývať, máme incident nahratý,“ hovorí riaditeľka.

Pozná detaily incidentu, pretože jeden zo študentov natočil všetko s mobilným telefónom. „Vyzeralo to, ako v akčnom filme, chlapec zjavne videl príliš veľa takýchto trhákov,“ hovorí riaditeľka.

Úrad starostlivosť o mládež v Riede zatiaľ nedostal žiadnu správu. Po jej doručení sa skontaktuje s rodičmi, situáciu  preskúma a prijme opatrenia.

Potom sa rozhodne, či je potrebná starostlivosť z hľadiska úradu.“  hovorí Gerhard Obermair, zástupca Úradu starostlivosti o mládež pre OÖN.

Podľa vedenia základnej školy v Riede, ktorý navštevuje aj deväťročný chlapec, nemali informácie o tom, že by bol žiak „brutálny šikanista„. Nevedeli vysvetliť, ako k tejto absolútne poľutovaniahodnej situácii došlo.

P.S. Komentáre k článku boli z dôvodu nehumánnych, urážlivých a rasistických príspevkov zablokované…

Zdroj: Oberösterreich Nachrichten

O autorovi

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This