Vyberte položku Stránka

65 žien vyrazilo do boja za konzervatívneho sudcu

65 žien vyrazilo do boja za konzervatívneho sudcu

Agentúra AP informuje o šokujúcej reakcii žien, ktoré sa rozhodli brániť česť Bretta Kavanaugha. 53-ročný sudca nominovaný na post sudcu Najvyššieho súdu bol obvinený, že pred 30 rokmi na škole obťažoval dievča.

[sociallocker][/sociallocker]

Zaujímavosťou bolo, že obhajkyňou 51-ročnej Christine Blasey Fordovej, ktorá obžalobu vzniesla, je členka organizácie financovanej Nadáciou otvorenej spoločnosti Georga Sorosa. Demokrati, ktorí sa pokúšajú zvrátiť menovanie konzervatívneho sudcu, sú spolu so Sorosom zrejme odhodlaní použiť všetky špinavé triky.

Príbeh o obvinení sudcu, ktorý žije celý život príkladným spôsobom, vyvolal medzi ľuďmi, čo ho poznajú, obrovské rozhorčenie. V priebehu hodiny sa zorganizovala petícia do senátu, kde ľudia opisujú svoje skúsenosti. Nič a nikdy ani náznakom neviedlo k podobným obvineniam.

Na druhej strane, bývalí študenti zo školy, kde študovala Blasey Fordová, tiež podpisujú petíciu, kde požadujú vyšetrenie „sexuálneho útoku“ sudcu Kavanaugha.

Niektoré signatárky petície na obranu sudcu sú konzervatívne, napríklad bývalá hovorkyňa Republikánskeho národného výboru Virginia Humeová. Iné sú demokratky.

Toto nemá nič spoločné s politikou,“ povedala jedna zo signatárok Megan Williamsová. „Je to len o charaktere.

O autorovi

Príspevky za Máj

Pin It on Pinterest

Share This