Vyberte položku Stránka

12 najhorších miest v Amerike

12 najhorších miest v Amerike

Premýšľate o odsťahovaní do Spojených štátov? Tak si ale rozmyslite a pozorne vyberajte svoj budúci domov, aby ste sa nenasťahovali do jedného z 12 najhorších miest USA.

Popis toho, ako to vyzerá v uvedených mestách nájdete na priloženom videu.

Daily Mail uvádza vlastný zoznam. Niektoré mestá sú zhodné, niektoré sú nové. Väčšinu miest trápi to isté – chudoba, zločinnosť, postupný rozpad infraštruktúry miest, ktorých časti sa prepadávajú do ruín.

[sociallocker][/sociallocker]

12. St. Louis, Missouri
Viac ako 14% obyvateľov St Louis žije pod hranicou chudoby. Z celkového počtu 100 000 obyvateľov je každoročne zavraždených 35,3 osôb, čím sa radí medzi najnebezpečnejšie mestá v Amerike.

11. Reno, Nevada
Reno bolo hlavným mestom hazardných hier USA, kým sa Las Vegas nevyvinulo do dnešnej podoby. Od tej doby sa „najväčšie malé mesto vo svete“ nachádza v hospodárskom poklese. Miera zločinnosti v Reno dosahuje 39 zločinov na 1 000 obyvateľov.

10. Modesto, Kalifornia
Aj napriek tomu, že je domovom najväčšieho vinárstvo na svete, miera nezamestnanosti dosiahla v roku 2014 takmer 13%. V rebríčku štatistiky krádeží automobilov na 200 000 obyvateľov je Modesto na prvom mieste v krajine. Až 10 000 ľudí je údajne členmi gangu.

9. Oakland, Kalifornia
Ekonomicky sa Oaklandu darí, priemerný príjem v domácností je 51.683 dolárov. V meste je okolo 50 gangov. Oakland trápi okrem vysokej miery násilnej kriminality taktiež preplnenosť ciest s pravidelnými dopravnými zápchami a zlá kvalita ovzdušia. O 190% horšia ako celoštátny priemer.

8. New Orleans, Louisiana
V „americkom hlavnom meste vrážd“ toxické látky tvoria jeden z najhorších problémov. New Orleans sa stále nezotavil z následkov hurikánu Katrina a bol zaradený na druhé miesto „najšpinavších miest Ameriky“.

7. Birmingham, Alabama
27,3% obyvateľov žije pod hranicou chudoby. Z celkového počtu 100 000 obyvateľov je 1400 obetí násilných trestných činov spôsobených prekvitajúcim obchodom s drogami a vysokou mierou chudoby.

6. Stockton, Kalifornia
V roku 2012 mesto podalo návrh na konkurz. Forbes označil Stockton za jedno z najnebezpečnejších miest v Amerike kvôli vysokej miere kriminality s viac ako 20 000 násilnými a majetkovými zločinmi spáchanými v roku 2013.

5. Memphis, Tennessee
Memphis je najväčšie mesto na rieke Mississippi s viac ako 20% obyvateľov žijúcich pod hranicou chudoby. V Memphise máte šancu 1:12 byť obeťou zločinu.

4. New Haven, Connecticut
Domov univerzity Yale, okolitá oblasť New Haven je centrom chudoby a uväznená v zločine. Každoročne sa tu vyskytuje takmer 68 trestných činov na každých 1000 obyvateľov.

3. Cleveland, Ohio
Okrem toho, že je jedným z najviac skorumpovaných miest v krajine, má Cleveland tiež drsné poveternostné podmienky s nadpriemerným množstvom sneženia. Každý rok tu napadne viac ako 1 a štvrť metra snehu.

2. Detroit, Michigan
Utrpením mesta je jeho rozklad a kolaps, pričom viac ako 32% obyvateľov žije pod hranicou národnej chudoby. Podľa správ FBI má Detroit najvyššiu mieru násilného zločinu na 200 000 obyvateľov.

1. Camden, New Jersey
Camden je už roky na Forbesovom zozname „najchudobnejších miest v Amerike„. Z dôvodu rozpadu mesta do ruín a politickej korupcie žije viac ako 42% obyvateľov pod hranicou chudoby. Má tiež 560% viac trestných činov ako je celoštátny priemer.

 

O autorovi

Príspevky za Máj

Pin It on Pinterest

Share This