Vyberte položku Stránka

Zúfalý pokus zbaviť sa Salviniho cez represívne zložky štátu eskaluje spoločenskú krízu v Taliansku

Zúfalý pokus zbaviť sa Salviniho cez represívne zložky štátu  eskaluje spoločenskú krízu v Taliansku

„Môžu vyšetrovať mňa, môžu zatknúť mňa, ale nemôžu zatknúť 60 miliónov Talianov, ktorí tu chcú zmenu!“

Matteo Salvini

Ako by ich jedna mater mala, mnohých z tých tzv. slniečkárov, progresívcov, kaviarnikov či vítačov, čo nás občanov dennodenne poučujú z médií po celej EU.

Sami seba radi nazývajú liberálnymi demokratmi. Ale všetko, čo nejde podľa ich predstáv by najradšej urobili trestným, zakázaným, stíhaným. Zakazovali by politické strany, cenzurovali sociálne siete, stíhali za odlišný názor alebo aspoň zaň vyhadzovali z práce a funkcií.

Si myslia, že oni sú tí, čo majú riadiť našu cestu k svetlým zajtrajškom. A „kto stojí na chodníku, nemiluje republiku“, pardon Úniu a toho podľa nich treba trestne stíhať. Koľko nového „trestného“  pribudlo len na Slovensku za posledné 2 – 3 roky?

V stredoeurópskom priestore čelia konaniu o zákaze strany dve „nevítačské“ strany. V Čechách SPD (Tomio Okamura), na Slovensku ĽS Naše Slovensko. Vo Švédsku aktuálne takýto pokus nevyšiel, súd žalovanú politickú stranu nezakázal a žalobcov poslal kadeľahšie preč.

Tzv. „intelektuálne elity“ neriešia ako je ich zámienka na stíhanie a zákazy ich oponentov hlúpa. Hlavne, že nájdu  ľudí z represívnych zložiek štátu, ktorí  sa na tú maškarádu z nejakých motívov dajú.

[sociallocker][/sociallocker]

O akom obmedzení slobody pohybu migrantov sa dá hovoriť v prípade Mattea Salviniho?

Veď vstup na pevninu je v tomto prípade prekročenie vonkajšej hranice tak EU ako aj Schengenského priestoru. A nepovolenie vstupu do Schengenu sa predsa nemôže považovať za obmedzenie osobnej slobody.

Potom načo máme hraničné priechody, na akú … ukazujeme občianske napríklad na chorvátsko-maďarskej hranici? Veď potom by tam stačil len stánok, kde by si migrant v prípade záujmu požiadal o all inclusive zaopatrenie od štátu, keď už je nezákonné ho na štátnej hranici zastaviť.

Ale poďme späť do Talianska. Tento zúfalý pokus talianskych „slniečkárov“, zbaviť sa cez represívne zložky štátu Mattea Salvini, nemá šancu na úspech. Ako prvé musia nejakým spôsobom zlomiť politickú reprezentáciu, pretože k stíhaniu Mattea Salvini potrebujú súhlas parlamentu. A tam v Taliansku mimovládky také slovo ako na Slovensku nemajú.

Ak by to nejakým spôsobom dokázali, tak sú tu milióny radových Talianov, čo pre svojho Mattea vyjdú do ulíc a napochodujú až do Ríma. A to až potom bude „mazec“.

Tak toto už vyzerá na začiatok spoločenského procesu, na konci ktorého bude ITexit…

O autorovi

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This