Vyberte položku Stránka

Žeby sa konečne začala čistka? Čo sme sa napočúvali o rôznych mafiách zo zahraničia.…

Žeby sa konečne začala čistka? Čo sme sa napočúvali o rôznych mafiách zo zahraničia.…

Žeby sa konečne začala čistka?

Čo sme sa napočúvali o rôznych mafiách zo zahraničia. Cieľom tzv. investigatívnych novinárov pritom vôbec nemuselo ísť o spravodlivosť. Ale buď o využitie príležitosti „uchopiť moc“ pre svojich klientov, alebo odviesť pozornosť od skutočnej mafie.

Radovan Bránik už vyše roka poukazoval na to, že mafia v súdnom a justičnom systéme môže byť za vraždou Kuciaka a Kušnírovej. Nik mu neveril, pretože to jednak nevyhovovalo objednávke a tiež sa zdalo, že tá mafia je príliš silná.

Dnes sa policajti dostali už na úroveň vlády. To je snáď prvýkrát v histórii Slovenska, keď sa začínajú vyšetrovať aj členovia aktuálnej výkonnej moci. Bez ohľadu na dôsledky pre kohokoľvek, treba vyšetrovateľom držať palce.

Slovensko potrebuje katarziu. Jeden zo základov demokracie je rovnosť pred zákonom. Hydra na súdoch, ktorá toto popierala a z niektorých ľudí urobila nedotknuteľných bohov, je prekážkou na riešenie mnohých ďalších vecí.

https://www.noviny.sk/krimi/464659-mimoriadne-policia-zasahovala-u-statnej-tajomnicky-jankovskej-aj-sudcov-okresnych-a-krajskych-sudov

O autorovi

Príspevky za Február

Pin It on Pinterest

Share This