Vyberte položku Stránka

Zákon na zastavenie zhubných aktivít ruského terorizmu

Zákon na zastavenie zhubných aktivít ruského terorizmu

Zahraničný výbor amerického senátu podal návrh zákona, ktorý senátori nazvali takto vzletne ( v originále Stopping Malign Activities from Russian Terrorism Act)
https://www.congress.gov/…/116th-con…/senate-bill/1189/text…

V zákone sa píše, že „Najneskôr do 90 dní od dátumu prijatia tohto zákona, minister predloží príslušným kongresovým výborom rozhodnutie, ktoré objasní či Ruská federácia spĺňa kritériá, aby mohla byť označená ako „štát – sponzor terorizmu“.

V podrobnostiach sa píše, že minister preloží kongresovým výborom rozhodnutie či ozbrojené jednotky, ktoré sú fyzicky prítomné v regióne Donbas Ukrajina a sú riadené alebo podporované Ruskou federáciou, alebo ozbrojené subjekty, ktoré sú spájané alebo riadené „Doneckou ľudovou republikou“ alebo „Luganskou ľudovou republikou“, spĺňajú kritériá na označenie zahraničných teroristických organizácií podľa amerického zákona.

V tlačovej správe senátora Gardnera
https://www.gardner.senate.gov/…/gardners-bill-to-determine… sa potom píše, že „Vladimír Putin sa neustále pokúša pôsobiť ťažkú ujmu medzinárodnému mieru a stabilite. Som rád, že Zahraničný výbor Senátu dnes posunul na Ministerstvo zahraničných vecí moju kritickú legislatívu, ktorá ministerstvu nariaďuje aby zvážila pomenovanie Ruska, čím je: štát – sponzor terorizmu“ povedal senátor Gardner.

„Putinovo Rusko napadlo svojich susedov v Gruzínsku a na Ukrajine, podporuje vražedný režim Bašár al-Asada a mnohých z našich protivníkov po celom svete. Rusko sa zapája do ovplyvňovania volieb a aktívnej informačnej vojny proti západným demokraciám. Rusko je tiež priamo zodpovedné za ohavné teroristické akcie, ako je napríklad zostrelenie malajzijského letu MH17 cez Ukrajinu v roku 2014, pri ktorom bolo zabitých 298 ľudí, vrátane amerického občana a útoky chemickými zbraňami vo Veľkej Británii v roku 2018, ktoré zabili dvoch ľudí, vrátane občana Veľkej Británie. Ak Rusko zásadným spôsobom nezmení svoje správanie, nesmieme opakovať chyby minulej administratívy a snažiť sa o normalizáciu vzťahov s národom, ktorý aj naďalej predstavuje vážnu hrozbu pre Spojené štáty a našich spojencov.“

O autorovi

Príspevky za Apríl

Pin It on Pinterest

Share This