Čo sa stane, keď ideologický nepriateľ, tá „zákerná hnusná regionálna veľmoc„, Ruská federácia, urobí niečo, čo nie je vražda, zločin, alebo aspoň diskriminácia. Správne, treba ich očierniť a spolu s nimi každého, kto je s nimi v styku.

Bibiana, Medzinárodný dom umenia pre deti, je kultúrna inštitúcia s medzinárodnou pôsobnosťou. Vznikla v roku 1987 ako partner svetoznámeho podujatia s dlhoročnou tradíciou Bienále ilustrácií Bratislava.

Jej úlohou je cez svet detskej fantázie nadväzovať kontakty a umožňovať porozumenie naprieč kultúrami, civilizáciami a krajinami. Napríklad aj s Ruskom

PRIATELÍME SA S RUSKOM

Výstava detských kresieb tematickej výtvarnej súťaže Priatelíme sa s Ruskom, ktorú pri príležitosti 25. výročia nadviazania diplomatických vzťahov medzi Ruskou federáciou a Slovenskou republikou vyhlásili Veľvyslanectvo Ruskej federácie v Slovenskej republike a BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti v Bratislave.

Termín: 14. 6. – 24. 6. 2018

Už samotný fakt, že Denník N píše o výstave, ktorú sponzoruje ruska ambasáda naznačuje, že nepôjde o obdiv. Článok zaplatený nemám, tak sa musím orientovať len podľa úvodných slov. A tie určite nevyzerali optimisticky.

Reakcie diskutujúcich ukázali otvorenú, priam živočíšnu nenávisť k Rusku.

 • hanba Bibiane! chore.. zvratene.. od ruska ruky prec a najlepsie sa drzat co najdalej. apage pliaga sveta!
 • Užívateľ, ktorý je vraj „Graphic designer at SNG – Slovenská národná galéria„. Za prve, naucte sa prosim pravopis. Potom, hranice su otvorene, tak preco nezobrat deti a nepobrat sa tam, do vasej vysnenej krajiny, za G. Depardie a J.C.van Damme-m tancovat kazacok? Iste vas radi privitaju. Ale ja a mozno aj par dalsich by sme sa radsej nevracali do toho, pre starsich, dobre znameho hnoja, co nam zasmradil takmer polovicu minuleho storocia.
 • Veľa postov so zhnusením odmietlo čo len pomyslieť na nejakú spriaznenosť s Ruskom
 • Jednoducho hnus… priatelíme sa s tým, kto nás chce zničiť
 • Znepokojujú ma tie drobné úkroky na východ.
 • Na komentár „Nesudte beznych ludi podla politiky…“ pracovník zo Slovenskej sporiteľne píše: Tito bezni ludia dali opakovane do ruk moc tym, ktori ju tam teraz maju.
 • Ten istý pracovník sporiteľne na názor, ze Rusi sú bratia a mali by sme si z nich mali brať príklad
  odpovedal: V com ako? Pocte samovrazd? HDP na hlavu? Rozkradani statu? Terore, ktory siria do okolitych krajin, kde nevladnu diktatori? Za bratov ich moze povazovat len niekto, kto o tej krajine nic nevie.
 • Tu ide o princip – je v poriadku, ak sa deti ucia tolerancii voci inym narodom. Ale nie je v poriadku – ak sa ucia obdivovat prave krajinu, ktora nie je uplne demokaticka – a jej propaganda siri hodnoty, ktore su v rozpore s tymi nasimi… Myslite, ze v 1938 by bolo zalezalo na tom, ci je dostatocne „kvalitna“ detska kresba zobrazujuca Hitlera pod hakovym krizom:?)
 • Ďalšie odpovede na názor, že Rusi sú naši bratia, a my by sme si z nich mali brať príklad:
  • ďakujem pekne za takých „bratov“ :(… Obzvlášť na 50. výročie vpádu na naše územie, vraždenia civilistov a následnej 20 ročnej okupácie. Ale možno sa takáto mrzká skúsenosť s „bratmi“ Rusmi týka len Slovákov a Čechov. A iné národy to vidia úplne inak. Napr. Ukrajinci, Gruzínci, Poliaci, Lotyši, Estónci, Litovci…
  • Pracovník Univerzity Komenského v Bratislave: Ako si dovolujete niekomu hovorit ze by si mal z rusov brat priklad ? Vyjadrujte sa za seba sameho a berte si z nich priklad sam. Optimalnym sposobom bratia si prikladu z nich by mohlo byt napriklad sa tam odstahovat a bratat sa s nimi az do smrti. Vy ste asi nezazili atmosferu ruskej okupacie, ktorej 50.- te vyrocie tu mame o 2mesiace. Az nam tu raz zase napochoduju ruski okupanti ako vtedy alebo ako napochodovali nedavno na Krym -to bude bratania sa.

Boli aj pozitívne ohlasy

 • Super, ake dobre, konecne nieco pozitivne, som rad ,ze sa deju taketo projekty. Mali by sme sa zamerat na to co nas spaja a nie rozdiely.
 • Mi pride chore ako ludia este aj v takomto niecom vidia zlo. Meh. Aj rusi maju deti a co teraz? Nesudte beznych ludi podla politiky…
 • Nechapem tu hysteriu. Rusko nie je ZSSR. Dennik Nenavist sa nezaprie.
 • my sme nastupnicky stat po CSSR a je tu stale kopa komunistov takze my nie sme o nic lepsi. Rusko je nas obchodny partner a kydat nan len kvôli pohladkaniu z Bruselu je primitivne.