Vyberte položku Stránka

Zacharčenko je mŕtvy, Minské dohovory stratili zmysel, tvrdí hlava ruskej Štátnej dumy

Zacharčenko je mŕtvy, Minské dohovory stratili zmysel, tvrdí hlava ruskej Štátnej dumy

Predseda ruskej Štátnej dumy Vjačeslav Volodin povedal, že vražda Zacharčenka anuluje význam Minských dohôd, oznámila agentúra Interfax.

[sociallocker][/sociallocker]

Podľa predsedu Štátnej dumy Vjačeslava Volodina teroristický útok, ktorý si vyžiadal život lídra samozvanej Doneckej ľudovej republiky Alexandra Zacharčenka likviduje kroky Rusko a medzinárodného spoločenstva na vyriešenie konfliktu v Donbase.

Toto je bezprávie, ktorá zruší všetky kroky, ktoré Rusko a svetová komunita podnikajú už niekoľko rokov, aby ukončili vojnu na juhovýchode Ukrajiny,“ povedal Volodin novinárom.

Podľa neho „by bolo správne, keby Parlamentné zhromaždenie OBSE posúdilo, čo sa stalo, a vyzvalo ukrajinské orgány, aby prijali zodpovednosť za tento zločin.

Hovorca Štátnej dumy poznamenal, že „orgány Kyjeva na jednej strane tvrdia, že je nevyhnutné realizovať dohody z Minsku a stavajú sa za mierové urovnanie situácie v DNR a LNR, na druhej strane sa teroristickými metódami zbavujú legitímne volených zástupcov orgánov v Donbase„.

Alexander Zacharčenko bol smrteľne zranený výbuchom v kaviarni „Separ“ v centre Donecka 31. augusta. Okrem toho boli zranení minimálne traja ďalší ľudia.

V Donecku oznámili zadržanie niekoľkých podozrivých zo spáchania atentátu – „ukrajinských diverzantov a s nimi prepojených ľudí.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This