Server YouTube plánuje najať viac ako 10 tisíc pracovníkov, ktorí budú mať za úlohu vysledovať užívateľov využívajúcich túto platformu pre distribúciu násilného či urážlivého obsahu. Rovnako tak bude ich úlohou zabrániť „manipulácii, obťažovaniu či mystifikácii“ užívateľov, ktorí videá sledujú, píše Daily Mail

„V uplynulom roku sme podnikli kroky k ochrane našej komunity pred násilným či extrémistickým obsahom prostredníctvom testovania nových systémov boja proti novo vznikajúcim a vyvíjajúcim sa hrozbám,“ uviedla generálna riaditeľka spoločnosti YouTube Susan Wojcickiová.

Stránka určená pre zdieľanie videí, ktorá funguje v rámci spoločnosti Google, prepracovala svoje zásady, aby mohla lepšie ovplyvňovať to, aký typ obsahu sa môže či nesmie na stránkach objaviť. Napriek veľkým investíciám do technológií schopných odhaliť nevhodný obsah sa YouTube stále radšej spolieha na ľudský faktor.

Za posledných šesť mesiacov posúdili tímy „dôvery a bezpečnosti“ takmer 2 milióny videí. Počas tejto doby bolo odstránených až 150 000 videí s nevhodným obsahom. Okrem samotných videí sa spoločnosť snaží spravovať aj sekciu komentárov, ktorá je označovaná ako jedno z „najtoxickejších miest internetu“.

„Podnikáme agresívne akcie voči komentárom, v niektorých prípadoch ich aj vypíname,“ povedala Wojcickiová. Video-hostingový gigant takisto obmedzuje nevhodný materiál zameraný na deti. YouTube minulý mesiac rozšíril svoje usmernenie o vynucovanie odstránenia obsahu, ktorý sa týka práve detí a mladistvých. Ide o také videá, ktoré môžu „ohroziť deti, aj keď to nebolo zámerom používateľa.“

Na budúci rok preto YouTube plánuje prostredníctvom Googlu zamestnať až 10 000 nových pracovníkov, ktorí budú mať okrem kontroly videí a komentárov funkciu recenzentov reklamy.