Vyberte položku Stránka

WPROST: Emmanuel Macron znovu napadol Poľsko a Kaczynského prirovnal k Putinovi

WPROST: Emmanuel Macron znovu napadol Poľsko a Kaczynského prirovnal k Putinovi

Počas volebného zhromaždenia v Paríži Emmanuel Macron povedal, že hlasovanie 7.mája bude podľa jeho názoru „bojom za republiku a otvorenú, liberálnu demokraciu“.

„Kto sú priatelia a spojenci pani Le Penovej? Poznáte ich. Sú to páni Orbán, Kaczyński a Putin. Ich režimy nie sú otvorené pre demokraciu. Sú to režimy, ktoré porušujú slobodu každý deň a naše zásady, „burácal na zhromaždení Emmanuel Macron.

Emmanuel Macrona počas celého prejavu hovoril o druhom kole volieb, ako o výzve k boju za slobodu a demokraciu. Keď dav hvízdal niekoľkokrát pri vyslovení mena Marine Le Penovej, Macrona apeloval: „Nehvízdejte, ale porazte ju vo voľbách.“

Tiež často v prejave hovoril o „nádeji“, ktorú on predstavuje pre Francúzsko pred hrozbou z „krajnej pravice“, zastúpenej Marine Le Penovou.

„Sme tu spolu. Máme zodpovednosť chrániť republiku a Francúzsko, „argumentoval Macron. Politik tiež požiadal voličov, aby jeho súperku nesúdili v hneve, ale aby hlasovali o jeho osobe.

V rozhovore pre regionálne noviny „Voix du Nord“, Emmanuel Macrona povedal, že by požadoval uvalenie sankcií na Poľsko za „nedostatok rešpektu k hodnotám Európskej únie.“

„Do troch mesiacov po mojom zvolení, niektoré rozhodnutia budú prijaté proti Poľsku. Hovorím to s plnou zodpovednosťou. Nemôžeme tolerovať skutočnosť, že krajina, ktorá je v Európskej únii, má rozdiely v nákladoch na pracovnú silu v rozpore so všetkými zásadami EÚ, neexistuje žiadny rešpekt k hodnotám Európskej únie – povedal Macrona.

„Chcem, aby sankcie boli zavedené v otázkach týkajúcich sa práv a hodnôt Európskej únie,“ povedal Emmanuel Macron.

Macron tiež zdôraznil, že nechce Európu, v ktorej sa niektoré krajiny správajú ako Poľsko alebo Maďarsko.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This