Konzervatívny komik a komentátor Steven Crowder z USA uviedol, že sa jemu a jeho výrobcovi podarilo infiltrovať do antifašistického hnutia Antifa a natočiť video, ktoré ukazuje, ako sa členovia skupiny pripravujú na násilné protesty. Píše Washington Times.

Vo videu sa hovorí o taktike protestu aj prístupu k zbraniam.
Crowder, ktorý je bývalým prispievateľom televíznej stanice Fox News, vydal 11minutové video, ktoré odhalilo, ako Antifa naplánovala útok proti účastníkom akcie konzervatívneho politického komentátora Bena Shapiro na Univerzite v Utahu.

Video údajne zobrazuje transgender ženu (podľa Crowder členku Antifa), ktorá dáva komentátorovmu spolupracovníkovi nôž a s ním aj pokyny, ako sa správať počas plánovaného protestu. „Bežné oblečenie, tvrdá taktika. Myslím si, že nebudú vedieť, čo ich zasiahlo. Nie sú pripravení na to, čo plánujeme, „tvrdí údajná organizátorka akcií Antifa v jednom okamihu.

Na ďalšom zábere vo videu žena hovorí: „Mám pištoľ, očakávame ešte dve AK (pušky).“ Potom strih a žena len dodá: „Urob, čo musíš.“ Spôsob, akým sú záznamy z natáčania upravené, však sťažuje pochopenie celkového kontextu , v ktorom boli vyhlásenia robené.

„Veta, Urob, čo musíš, ‚môže zahŕňať podnecovanie násilia voči komukoľvek, kto je nazývaný nacistom. Za nacistu označujú aj Bena Shapiro, „povedal Crowder. Shapiro, ktorý je židovskej viery, je zakladateľom a šéfredaktorom konzervatívnej webovej stránky Daily Wire. Jeho nedávne vystúpenie na Kalifornskej univerzite v Berkeley aj v ďalších univerzitných mestečkách vyvolalo protesty s tým, že ho demonštranti označili za „fašistu.“

Crowden poskytol nahrávku polícii, tá ju privítala.

Crowdenova nahrávka rovnako obsahuje zvukový záznam slov údajného stúpencu Antifa, ktorý vystupuje pod pseudonymom Clark a hovorí, že rozdiel medzi Antifa a inými skupinami aktivistov je „ochota reagovať násilím.“

Komik uviedol, že svoje tajné zábery odovzdal polícii, ktorá mu za ne bola „vďačná.“ Zároveň však skritizoval niektorých novinárov z popredných médií, ktorí o jeho materiál nejavili záujem.

Členovia Antifa si počas protestov zvyčajne zakrývajú tváre a na demonštrácie chodia v čiernom oblečení. V tomto roku sa členovia organizácie zúčastnili série protestov vrátane demonštrácie počas inaugurácie amerického prezidenta Donalda Trumpa, kde bolo zatknutých viac ako 200 ľudí.

Organizácia, ktorej odnože sú aj v mnohých ďalších štátoch sveta, sa v USA ocitá na hrane označenia za teroristickú skupinu. Práve za teroristickú organizáciu si ju želá označiť mnoho Američanov. Petícia, ktorá bola na tento účel spísaná, získala krátko po vydaní viac ako 200 tisíc podpisov.