Beloška Rachel Dolezalová tvrdí, že je „trans-čierna“ a že rasa nie je nič viac než sociálny konštrukt, ktorý si každý môže vybrať.

Mysleli ste si, že ste už počuli všetko? Zamyslite sa znova. Podľa všetkého sme problematiku rodovej identity vyriešili a teraz prechádzame na otázky rasovej identity. Toto je to pravé. Mohli by ste byť potenciálne „transrasa?“ Podľa Rachel Dolezalovej, rozhodne.

Teraz, pre tých z vás, ktorí si nepamätáte Dolezalovú, bola to beloška s blond vlasmi, modrými očami, ktorá samú seba po celé roky predstavovala ako černošku. Ako predsedkyňa pobočky Národnej asociácie pre zvýhodňovánie farebných ľudí (NAACP) v Spokane vo Washingtone Dolezalová stúpala na rebríčku NAACP až kým jej v roku 2015 nepoškodilo odhalenie jej bielych rodičov, že je prirodzená biela žena. Krátko nato odstúpila ako prezidentka pobočky NAACP a všetci sme sa vrátili žiť svoje normálne životy.

Avšak Dolezalová je späť, keď vo svojej novej knihe tvrdí, že je „trans-čierna“ a že rasa nie je nič viac než sociálny konštrukt, ktorý si každý môže vybrať. Podľa Dolezalovej ak sa zajtra prebudím s pocitom, že som vo vnútri Číňan, potom som „trans-čínsky“ a mal by som byť uznaný za Číňana.

Rodičia Rachel Dolezalovej

Buď je táto žena úplne šialená a potrebuje duševnú pomoc alebo je neustále klamúca podvodníčka, ktorý sa smeje, ako ľahko zarobila peniaze na hlupákoch, ktorí jej veria [con artist who is laughing all the way to the bank]. Tak, či onak, moderátori CNN a MSNBC to skutočne berú vážne a poskytujú jej vysielací čas, aby o tom diskutovala.

Don Lemon sa dokonca pokúsil dokazovať pri debate s Montell Williamsom, že Dolezalová by mohla byť „trans-čierna„, pretože jej bieli rodičia si adoptovali čierne deti, ona sa vydala za černocha a údajne mala ako dieťa čiernu Raggedy Ann bábiku [Raggedy Ann je postava kníh pre deti v USA – označuje handrovú bábiku Ann].

Argumentácia, ktorá sa tu používa, je mimoriadne hlúpa. Ako dieťa som mala bábiku Mulan, ale som stále Talianka. Netúžila som po tom, aby som vyrástla a mohla byť Mulan. Rovnako ako Montel Williams, ani ja tomu proste neverím. Neverím v „trans-čiernych“ a mám dosť rozumu, aby som vedela, že rasa nie je len sociálny konštrukt. Celá myšlienka existencie „transrasovosti“ je úprimne dosť urážlivá a úplne mimo zdravého rozumu.

Sklapnite, Dolezalová . Už sme počuli dosť.

P.S. Si biela.

Zdroj: Washington Times