Vyberte položku Stránka

Výuka dejepisu v roku 2020: Nikto nás nezradil

Výuka dejepisu v roku 2020: Nikto nás nezradil

Na portáli e-republika sme našli zaujímavý článok. Presne vystihuje smer, ktorým sa naša propaganda pohybuje a stojí za to si ho prečítať.

[sociallocker][/sociallocker]

Nikto nás nezradil

Milé deti,

je koniec septembra a dnes si povieme niečo o mníchovskej traume, od ktorej práve uplynulo 82 rokov … Jožko, čo sa chceš opýtať? Trauma, aha. No to je taký nepríjemný zážitok, napríklad keď sa doma popálite o horúci povrch. Že nevieš, čo je to horúca platňa? Spomeň si, veď to bolo len pred rokom, čo sa o nej Anička popálila, to bolo predsa pred tou strašnou bitkou pri Stalingrade, keď ešte išiel prúd.

A teraz späť k tým mníchovským udalostiam. Naše pohraničie zabrala Veľkonemecká ríše, ale to nie je dnešné demokratické Nemecko, ktorého šikovní manažéri dnes dávajú prácu vašim mamičkám a ktorého statoční generáli dnes velia vašim oteckom v ťažkých bojoch na ukrajinských stepiach a v bieloruských močiaroch. Len vďaka tým manažérom vám mamičky môžu kúpiť zemiaky, kapustu a margarín a vďaka tým generálom oteckovia len s malými stratami skracujú naše línie na fronte.

Možno vám nejakí zlí ľudia povedali, že nás vtedy zradili Francúzi a Briti, naši dnešní spojenci v Malej vojne, ale neverte im, milé deti. To ten zlý a vierolomný Beneš najprv ubližoval pracovitým Nemcom v pohraničí a keď zistil, že sa s ním už nikto nekamaráti, poslal tajný list do Mníchova (to je to krásne mesto v Bavorsku, ktoré bolo pred týždňom tak zákerne bombardované Zlým nepriateľom), že súhlasí s tým, aby si tú časť našej krajiny, kde bola viac ako polovica Nemcov, zabrala mocná nemecká ríša. Potom obvinil svojich spojencov zo zrady, pretože vedel, že im nebude stáť za to sa obhajovať, nastúpil do lietadla a odletel do Anglicka, aby mohol ďalej kuť svoje temné úklady so Stalinom.

Bol to geniálny zločinec, pretože presne vedel, že za sedem rokov bude môcť svoj temný plán dokončiť. Potom, čo nás oslobodila chrabrá americká armáda a čiastočne tiež Rumuni, Poliaci, Tatári a Čechoslováci v uniformách červenoarmejcov, postrieľal alebo vyhnal všetkých tých pracovitých a nevinných Nemcov, znárodnil veľký priemysel a odovzdal moc komunistom. A to bolo moc zlé, milé deti, pretože potom už sa v našej krajine prestalo pracovať a začalo sa len kradnúť, lúpiť a vraždiť. Našťastie prišiel veľký Neoliberálny skok, takže už sa u nás zase pracuje a všetci, ktorí tu predtým kradli, plienia a vraždili, dnes pod vedením nášho milovaného Veľkého brata bojujú v prvej línii našej Malej vojny proti Zlému nepriateľovi.

Tým z vás, ktorí ešte máte otecka nažive a nemáte od neho správy, tak sa za neho modlite, aby sa zdravý a čulý vrátil domov z vojny a mohol ísť znova do práce. A ak od neho správy máte, tak mi pekne povedzte, keby písal, že tú vojnu nevyhráme. Poviem to pánovi riaditeľovi a on zariadi, aby váš otecko prišiel na čas domov, trochu sa zotavil a prišiel na iné myšlienky. Viete, on žil ešte v inej dobe, neučil sa náš nový dejepis a na fronte nemajú televíziu a rádio, takže nevedia, že situácia sa zhoršila len prechodne a že v našich továrňach sa už vyrábajú nové zázračné zbrane, ktoré nám zaistia konečné víťazstvo. A až príde domov, tak mu, milé deti, vysvetlite, že všetko v minulosti bolo inak, že naša súčasná situácia je skvelá a že nie je prečo sa báť budúcnosti.

Milé deti, už v roku 2018 vysielali v Českej televízii veľmi dôležitú reláciu, v ktorom nám vysvetlili, že o žiadnu zradu nešlo. Historik Ján Tesař, na ktorého sa v tej relácii odkazovali, bohužiaľ zahynul pri bombardovaní Mníchova, ale jeho duša je určite v nebi a v Mníchove sa mu už naši milí krajania skladajú na pomník. Dúfam, že jeho spisy zostali zachované a Česká televízia už čoskoro zverejní jeho ďalšie objavy. Podľa posledného obežníka Ministerstva pravdy totiž stále ešte vysiela, hoci Kavčie hory boli poslednými nepriateľskými náletmi tiež silne poničené.

A teraz, než ako obvykle touto dobou zídeme na ďalšie dve vyučovacie hodiny do pivnice, sa spoločne pomodlíme za návrat vašich oteckov, konečné víťazstvo našich zbraní a mier. A až nastane, moje milované deti, tak vás všetkých vezmem do naozajstného Mekáča na ozajstný hamburger z ozajstného mäsa.

Zdroj: e-republika

O autorovi

Príspevky za Máj

Pin It on Pinterest

Share This