Americký portál CBS News informoval o lúpežnom prepadnutí reštaurácie Mc Donald’s v meste Birmingham v Alabame. Ozbrojeného lúpežníka zastrelil otec detí, ktoré sa boli v reštaurácii najesť.

Otec bol na večeri so svojimi deťmi v birminghamskej reštaurácii rýchleho stravovania McDonald’s v Alabame. Dovnútra zariadenia vošiel maskovaný muž, ktorý spustil paľbu. Podľa CBS pobočky WIAT, otec opätoval paľbu a zamaskovaného vraha smrteľne poranil.

Birminghamská polícia dostala v nedeľu večer správu, že v McDonalde bolo zastrelených niekoľko ľudí. Pri reštaurácii sa objavili v čase okolo 22:45. Keď zamestnanec otvoril dvere a nechal otca a dvoch synov odísť z reštaurácie, dovnútra vtrhol maskovaný muž. Muž potom začal strieľať. Vyšetrovatelia tvrdia, že nie je jasné, či mal v úmysle okradnúť McDonald’s, alebo chcel zastreliť niekoho vo vnútri.

Otec potom zahájil paľbu na strelca a smrteľne ho zranil. Neidentifikovaný otec a jedno z jeho neplnoletých detí, boli tiež zasiahnutí, ale nemali život ohrozujúce zranenia.

Vyšetrovanie stále prebieha, ale na základe predbežných informácií otec nebude čeliť žiadnym obvineniam, informuje stanica.