V roku 2017 sa v Poľsku narodilo viac ako 402 000 detí, čo je najvyšší počet po „mnohých rokoch“. Podľa portálu Radio Poland, to uviedla v piatok ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny.

Elżbieta Rafalska odpovedala na otázky novinárov o výsledkoch vlajkovej lode sociálnej politiky poľskej vlády „500+“.

Poľská sociálno konzervatívna strana Práva a spravodlivosti (PiS), ktorá sa koncom roku 2015 dostala k moci, má za cieľ zmierniť bremeno výchovy detí. Nástrojom pomoci je prídavok pre rodiny s dvomi alebo viacerými deťmi vo výške 500 PLN (116 EUR) mesačne na každé dieťa.

Chudobnejšie rodiny dostávajú príspevok aj v prípade, že majú iba jedno dieťa.

Ministri vlády ocenili program, ako prínosný pre zníženie chudoby v Poľsku.

Zároveň, ako už bolo spomínané, program naštartoval „baby boom“ v krajine.

Pripomeňme si, že Európska Únia tvrdí, že migrantov potrebujeme na zastavenie demografického poklesu. Každá krajina má dostávať povinne prídel migrantov. Navrhovaná pokuta za neodobratie migranta je 250tisíc eur. Čiže to sú zrejme odhadované náklady EÚ na integráciu migranta.

Ak realizované opatrenie v Poľsku na jedno dieťa určí cca 1400eur ročne, za 18 rokov do plnoletosti je to 25200 eur, čiže 10x menej.

Z toho vidno, že Brusel klame. O demografiu vôbec nejde, ale „len“ o likvidáciu pôvodných národov. Demografickú krízu je možné vyriešiť aj takouto stimuláciou podľa poľského vzoru. Je to nielen lacnejšie, ale aj bezpečnejšie a efektívnejšie.