Vyberte položku Stránka

Vláda Borisa Johnsona v Anglicku ide smerom k jadrovej dohode s Iránom Pred časom…

Vláda Borisa Johnsona v Anglicku ide smerom k jadrovej dohode s Iránom

Pred časom sme komentovali, že zadržanie iránskeho ropného tankera v Gibraltare je bezprecedentné porušenie medzinárodného práva. Tiež sme komentovali, že Irán má páky, ktorými je možné Britániu „umravniť“ a že k tomu skôr, alebo neskôr dôjde a Briti tanker budú musieť prepustiť.

A nielen to.

Veľká Británia je jedným zo siedmych signatárov dohody JCPOA s Iránom, ktorá výmenou za odstúpenie od nukleárneho programu umožňuje Iránu obchodovať s ropou a pristupovať na finančné trhy. Zadržaním tankera hodili Briti svoje záväzky do kanála.

Zástupkyňa novej vlády Caroline Hurndall sa zúčastnila stretnutia signatárov dohody JCPOA a podporila pokračovanie tejto dohody.

Čo to znamená? Komentár Al-monitor hovorí, že ide hlavne o ropu. Ak má dohoda pokračovať, Anglicko bude musieť tanker prepustiť. Text hovorí, že samotný Johnson podporuje dohodu a predpokladá, že sa na rozdiel od vlády Theresy May vzoprie USA. Inými slovami, splní sa naša prognóza – aj keď možno nie spôsobom, ktorý sme považovali za pravdepodobný, keďže súvisí so zmenou politickej situácie v Anglicku.

https://www.al-monitor.com/pulse/originals/2019/07/uk-boris-johnson-signals-support-iran-deal-eu-iran-meeting.html

O autorovi

Príspevky za Február

Pin It on Pinterest

Share This