Na bruselskom centrálnej stanici sa včera večer údajne jedna osoba pokúsila o atentát. Svedkovia hovoria o jednej alebo viacerých menších explóziách, ktoré sa mali odohrať tesne pred tým, než polícia muža zabila. Belgická polícia v krátkom čase oznámila, že „incident“ má pod kontrolou.

Podľa webových stránok denníka La Libre Belgique bol človek so samovražednou vestou s trhavinou vážne zranený a zneškodnený, prokuratúra následne potvrdila, že bol zabitý. Nikto ďalší zranený nebol.

„Na centrálnej stanici sa odohral incident. Bola tam explózia okolo jednej osoby. Tá osoba bola zneškodnená vojakmi, ktorí boli na mieste,“ citovala agentúra Reuters hovorcu polície. „V tejto chvíli je polícia vo veľkom počte na stanici a všetko je pod kontrolou,“ dodal.

Bulvárny denník Het Laatste Nieuws s odvolaním sa na očitého svedka udalosti napísal, že istý muž volal arabsky Alláhu akbar (Boh je veľký) a potom sa ozvala menšie explózie. Na miesto sa vraj zbehli vojaci, ktorí videli trčať drôty z oblečenia muža, ktorého postrelili.

Prevádzka na stanici bol zastavená, priestor evakuovaný a okolie polícia uzavrela. Hovorca hasičov Pierre Meys potvrdil, že na stanici sa odohral istý druh explózie a že na mieste sú tiež hasiči.

Výbušné zariadenie chcel podozrivý spustiť vo chvíli, keď vzbudil pozornosť ozbrojené hliadky, informoval La Libre Belgique.

V Belgicku platí zvýšená bdelosť bezpečnostných zložiek od vlaňajšieho marca, kedy samovražední útočníci zabili 32 ľudí v bruselskom metre a na letisku.