„Zdieľame priority nemeckého vedenia a sme ochotní pracovať za ich presadzovaní,“ uviedol ruský vodca. Ako poznamenalo nemecké vydanie Business Insider, nemecká kancelárka určite nepočítala s tým, že v predvečer summitu G20 Kremeľ podporí Berlín v korešpondenčnom spore s Washingtonom o otázkach globálneho obchodu (proti americkému protekcionizmu), vzhľadom k „diplomatickej dobe ľadovej“ vo vzťahoch medzi Ruskom a Nemeckom.

Krátko pred summitom G20 to bola pre Berlín z Moskvy „neočakávaná správa“, uviedol Business Insider.

V hosťujúcim článku pre nemecku tlač Handelsblatt ruský prezident Vladimir Putin vyjadril svoj názor na kľúčové témy nadchádzajúceho stretnutia vodcov „Veľké dvadsiatky“ v Hamburgu. Podľa nemeckej mutácie amerického vydania, ruský vodca tak „predložil prekvapenie úradu spolkovej kancelárky v Berlíne“.

„Zdieľame priority nemeckého vedenia a sme ochotní pracovať na ich presadzovaní,“ napísal Putin v článku.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová „jednoducho neočakávala“ skutočnosť, že v predvečer summitu G20, „Kremeľ bude kryť chrbát“ Berlína, vzhľadom k panujúce „diplomatické dobe ľadovej“ vo vzťahoch medzi Ruskom a Nemeckom kvôli západným sankciám, tvrdí Business Insider.

Podľa Vladimira Putina len „otvorené, na základe spoločných pravidiel a noriem, obchodné vzťahy stimulujú rast globálnej ekonomiky, prispievajú k postupnému rozvoju bilaterálnych vzťahov“.

Podľa amerického vydania, prezident Ruska sa takým spôsobom, „otvorene postavil proti (protektionistické) politike Bieleho domu Donalda Trumpa“.

Potom, čo sa Čína a Japonsko „demonštratívne postavili za spolkovú kancelárku, sa v nasledujúcich dňoch môže Donald Trump ocitnúť v izolácii,“ uzavrel Business Insider.